Zespół TOR

O powstałym w 1976 roku Zespole Filmowym "Tor" opowiadają jego twórcy i współpracownicy. Uczestnikami fascynującej rozmowy, ułożonej z zebranych przez autorki wypowiedzi artystów - bo taka jest forma książki - są: Stanisław Różewicz, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Wojciech Marczewski, Filip Bajon, Edward Żebrowski, Krzysztof Piesiewicz i wielu innych. Mówiąc, często w sposób bardzo osobisty, o własnej pracy i życiu, kreślą oni barwny i sugestywny obraz niezwykłej instytucji kulturalnej, której trwały dorobek stanowią tak wybitne filmy jak: Rejs, Iluminacja, Barwy ochronne, Amator, Dekalog, Podwójne życie Weroniki, Trzy kolory: niebieski, biały, czerwony, Ucieczka z kina Wolność...

źródło opisu: https://merlin.pl/zespol-tor-barbara-hollender-zofia-turowska/1582234/

źródło okładki: https://merlin.pl/zespol-tor-barbara-hollender-zofia-turowska/1582234/

inkaust | 2014-06-28
Na półkach: Przeczytane, Polska, Film