Zgłosuj na książki roku 2017

Zrozumieć dzieci Jak kształtuje nasze dzieci ewolucja

Wydawnictwo: Media Rodzina
Kinder Verstehen. Born to be wild: Wie die Evolution unsere Kinder pragt
978-83-7278-523-7
poradniki
kasia85

Często nasze dzieci nie są dokładnie takie, jakie chcielibyśmy, żeby były. Herbert Renz-Polster, lekarz pediatra, a zarazem autor cenionej Encyklopedii zdrowia dziecka, stawia sobie i nam pytanie - dlaczego tak jest? Dlaczego niemowlęta płaczą? Dlaczego nie chcą same zasypiać i spać? Dlaczego są przekorne? Dlaczego szczególnie zdrowy dla dzieci ma być szpinak i inne warzywa? I odpowiada, ze z biologiczno-ewolucyjnego punktu widzenia takie zachowania miały w przeszłości głęboki sens, dając dzieciom większa szanse na przetrwanie. Autor wspiera rodziców, tłumacząc, jak kształtuje nasze dzieci ewolucja, i tym samym pomaga nam lepiej zrozumieć naturę dziecka.

serenita | 2014-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2014