Pochód straceńców

Tłumaczenie: Lucjan Szenwald
Cykl: Kronika prowincji Maine (tom 2)
Wydawnictwo: Śląsk
Rabble in Arms
przygodowa
shatter

Historyczno-przygodowa powieść K. Robertsa (zm. 1957) z czasów amerykańskiej wojny o niepodległość (1775-1783) była w USA bestsellerem na miarę "Przeminęło z wiatrem". Zwarta akcja, fantazja autora, epicki rozmach wątków, w których awantura nie przygłusza historii, a ta ostatnia mentorsko nie przyciemnia atrakcyjności wątku przygodowego, interesujące wizerunki psychologiczne bohaterów, zręcznie skreślona intryga miłosna, dbałość o realia, plastyka opisów przyrody i humor czynią z niej nadal porywającą lekturę.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

bazylia | 2013-05-30
Przeczytana: 28 grudnia 1992

Część druga stanowiąca dalszy ciąg warowni Arundel. Ciekawa opowieść o chłopcu podążającym za swoją ukochaną, wiele scen walk... ogólnie warte polecenia zwłaszcza Panom.

Aztek_Anonim | 2015-04-28
Heatcliff | 2014-04-30