Fort nad Athabaską

Wydawnictwo: Siedmioróg
8371620802
przygodowa
Honorka22

Jest to książka przygodowa opowiadająca o losach białych oraz Indian na dzikim zachodzie. Czasy jakie obrazuje to początki kolonizacji amerykańskiej. Obecnie Ameryka to jedynie olbrzymie terytoria gdzie pozyskuje się dla Europy futra, istnieją tam gigantyczne faktorie i forty skupujące futra zwierząt od Indian. Pewien mężczyzna przybywa do fortu w głębi puszcz aby pracować tam w magazynie skupującym futra. Indianom płaciło się za nie bronią, kulami i ozdobami prawie zawsze ich oszukując lub wprowadzając lichwiarskie ceny.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Piotr Gajewski | 2012-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałem ją w 3 dni, tak mnie wciągneła!!!

shania | 2011-11-15

świetna, trzymająca w napięciu