Czas na mnie. Opowieść o Maćku Kozłowskim

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
978-83-7700-065-6
wspomnienia
Anita

Czy w dzisiejszych czasach można przeżyć wielką miłość? Można. Czy po stracie kochanej osoby można się odbudować? Można. O tym jest książka Agnieszki Kowalskiej, żony Macieja Kozłowskiego, niezwykle lubianego aktora. Dorota Wellman tak o niej pisze: Ta książka to najpiękniejszy list miłosny, jaki czytałam. Chciałabym, żeby ktoś mnie tak kochał.

źródło opisu: http://www.czerwoneiczarne.pl

źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl

Omnikoron | 2018-06-18
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Nikt inny nie mógł tego napisać ...

Piękne wspomnienie.

Baśka | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Czytałam i płakałam. "Mazałam się i rozczulałam nad sobą" jak stwierdziła autorka.Ktoś mi najbliższy,ktoś,kto też odszedł zbyt szybko-nosił również imię Marian- a mówiono do niego i o nim "Maciek" (przypadek, a może - znak dla mnie?)
Piękna książka i mądra. Bardzo mi się te uwagi i przemyślenia filozoficzne podobały - pobudziły mnie do refleksji nad samą sobą i nad moją stratą.Podoba mi się też styl pisania Agnieszki Kowalskiej- jej dowcip, uśmiech przez łzy, dystans do siebie i życia.Na pewno sięgnę po jej inne książki.

joaśka | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Dostałam nie to, czego oczekiwałam i stąd taka ocena a nie inna. Zakładałam, że jeśli biorę w ręce książkę o Macieju Kozłowskim to będzie ona przede wszystkim o Macieju Kozłowskim. Chciałam się dowiedzieć czegoś więcej o tym świetnym,chociaż zazwyczaj drugoplanowym aktorze. Większość opowieści to niestety (dla mnie: niestety) rozważania autorki a zarazem żony bohatera. Szkoda.

Olqa | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

O współodczuwaniu, mądrej miłości i ogromnej tęsknocie za ...

kawa | 2016-03-30

Opowieść o aktorze drugiego planu, bardzo rozpoznawalnym, który jawi nam się jako bardzo dobry człowiek. Opowieść o samotności po śmierci, ale jednocześnie o obecności ukochanego przez cały czas. Opowieść o tym, że śmierć to także życie. Jednak przede wszystkim mamy tu piękny obraz miłości, która rzadko się zdarza i jest ponad wszystko.

Anna | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

"Dane mi było poznać, czym jest miłość, to jest, zdaje się, największa tajemnica życia /.../ Dostałam tę możliwość w prezencie /.../ Dlatego nie mogę mieć pretensji do losu o śmierć Maćka /.../ Są chwile, kiedy wiele bym dała, żeby Maciek nagle pojawił się w drzwiach."

Ta książka - wspomnienie to wspaniały hołd oddany Maćkowi Kozłowskiemu przez jego żonę - Agnieszkę Kowalską. To opowieść o życiu, miłości, wolności, bezpieczeństwie, tym wszystkim, czego potrafili oboje doznać przez te krótkie lata wspólnego życia. Autorka otwiera przed czytelnikami swoją duszę, daje nam poczuć silną więź, jaka łączyła tych dwoje ludzi, przeżyć chwile, kiedy aktor walczył z chorobą, a ona wspierała go wiarą i niespotykaną miłością, o życiu po stracie ukochanej osoby.

To piękna książka o ludzkim losie i przeznaczeniu, pełna refleksji i wewnętrznych odczuć, o życiowych wartościach, życiu nie na pokaz, dla gawiedzi czy w blasku fleszy; to opowieść o życiu przeżytym w pełni, dogłębnie, nie tylko dla...

Opowieść o Maćku Kozłowskim.
Czy w dzisiejszych czasach można przeżyć naprawdę wielką miłość? Można. Czy po stracie ukochanej osoby można się odbudować? Można. O tym jest książka Agnieszki Kowalskiej, żony Macieja Kozłowskiego, niezwykle lubianego aktora, który zmarł w 2010 roku. To przepiękna opowieść o życiu z drugim człowiekiem, o bólu po odejściu ukochanej osoby i odzyskiwaniu swojego miejsca w życiu już bez Niego. To nie jest jednak smutna książka, wręcz przeciwnie, pełna subtelnego humoru i autoironii.

Maciej Kozłowski właśc. Marian Kozłowski ur. 8 września 1957 w Kargowej, zm. 11 maja 2010 w Warszawie. Polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Do dwunastego roku życia wychowywał się w Kargowej. Potem mieszkał w Zgierzu, gdzie ukończył szkołę średnią (Technikum Gospodarki Wodnej). W 1984 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Zagrał m.in. w Kingsajzie, Krollu, Psach, Liście Schindlera, Nic śmiesznego, Kilerze i Ogniem i Mieczem, Odwróceni. Z małego...

liaguszka | 2015-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Książka w sumie ciekawa, ale... No, właśnie, ale.

Małgorzata | 2015-11-01

Chylę czoła przed autorką! Rzadko tak można przeczytać o miłości, która zdarzyła się tuż obok nas.

Ania | 2015-09-27

To książka do której wracam. Chyba w żadnej innej nie mam tylu zaznaczonych cytatów. W zasadzie to nie książka, to list miłosny ale nie ckliwy, przesłodzony ani sentymentalny. Zdecydowanie nie!
Zawsze bardzo lubiłam Macieja Kozłowskiego. Żałowałam, że tak mało dostawał głównych ról, ale nawet jako przysłowiowego bandziora fajnie było Go oglądać na ekranie. To jest opowieść żony o facecie, aktorze, mężu. Uważam, że to sztuka pisać o bólu w sposób piękny i przepełniony uczuciem. Niby boli ale czytając się uśmiechamy. Z tej książki ktoś kto kojarzy Go tylko z gangsterskich ról pozna mądrego, silnego i wrażliwego mężczyzny. Polecam!