Flirtując z życiem

Wydawnictwo: Znak
Ag2S

Wydanie specjalne uzupełnione o nowe rozmowy! Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze. Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce...

Wydanie specjalne uzupełnione o nowe rozmowy!

Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze. Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia zawodowego przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw.

Danuta Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i braku pewności siebie. Z poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

eduko7 | 2018-03-15
Przeczytana: 13 marca 2018

Ciepła, inspirująca opowieść o życiu, rodzinie, łączeniu pasji z pracą. Szczera, bez patosu. Stanowiąca ciekawą kompozycję sprzeczności. W dodatku spójną. Tak jak jej bohaterka – odnosząca sukcesy jako aktorka dramatyczna i jako odtwórczyni ról romantycznych czy komediowych. Sprawiająca wrażenie silnej kobiety, dobrze osadzonej w rolach wyznaczonych przez życie, a jednocześnie tak niepewnej, niedoceniającej samej siebie. Czytając ma się poczucie, że rzeczywiście jest się uczestnikiem rozmowy Pani Danuty z Panem Maciejem. Poukładane, mądre przemyślenia i spostrzeżenia, dające dobrą perspektywę. „Tak, dom jest moją twierdzą. Zamykam drzwi i jestem człowiekiem prywatnym, mogę chodzić w dziurawej skarpetce… azyl, w którym nie muszę zakładać żadnych masek… czuję się bezpieczna.”
Cenię to, iż Pani Danuta chroni prywatność swoich bliskich oraz to, że z sympatią pisze o współpracownikach. Nie narzeka, nie plotkuje. Pozostaje wierna swoim słowom:
„Głęboko wierzę, że to, co wysyłamy w...

Iml | 2015-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 2015 rok

Flirtując z życiem – to nie sensacja, nie ploteczki kto z kim, gdzie i kiedy. To ciężka droga aktorki do Warszawki, do sceny, wielkiego ekranu, pewności siebie, walki ze słabościami, emocjami i charakterem.

To szczera i ciepła rozmowa Danuty Stenki z Łukaszem Maciejewskim krytykiem filmowym i teatralnym. Ciekawie i taktownie postawione pytania oraz otwartość, bez zbędnego ekshibicjonizmu bohaterki, pozwalają nam poznać ją również jako tę słabą, skromną, z kompleksami małomiasteczkowymi, zagubioną w rzeczywistości, gdy z kaszubskiej wsi spokojnej, wsi wesołej przenosi się do pędzącej Warszawy. Tam zaczyna życie sceniczne z jego cieniami i blaskami.

Czym nas przekonuje i zdobywa sympatię? Tym, że nic nie udowadnia, nie narzuca swoich racji, mądrości, nie umoralnia i na talerzu podaje gotowe rozwiązania. Za to opowiada tak naturalnie, że z przyjemnością czytasz i poznajesz ją również z innych ról, tych życiowych, prywatnych, nieznanych.

Asiek | 2016-08-05
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Uwielbiam Danutę Stenkę, więc czytanie obszernego wywiadu z nią to była czysta przyjemność. Aktorka opowiada między innymi o swoim dzieciństwie w małej miejscowości oraz o tym, jak doszło do tego, że dzisiaj jest tak znaną postacią w polskim kinie.

Monika | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Mądra, piękna, utalentowana. Danuta Stenka.
I jak zawsze niezawodny Łukasz Maciejewski.

Już sama nie wiem, czy wolę Stenkę-aktorkę, czy Stenkę-człowieka.
Jestem zachwycona.

Polecam.

Degamisz | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Bardzo wysoko cenie sobie zdolności aktorskie Danuty Stenki. Jest to niebywale zdolna kobieta, niezwykle plastyczna, odważna i otwarta na role. Odkąd kilkanaście lat temu zobaczyłem ją w „Bożej podszewce” z miejsca stała się jedną z moich ulubionych aktorek. Żałuję tylko, że współczesne kino tak rzadko sięga po jej talent oferując jej role, a jeśli już to są to epizody, nierzadko zmarginalizowane, będące ledwie tłem. Aczkolwiek czasem na drugim planie Stenka skutecznie potrafi przyćmić innych, jak było np. z rolą Generałowej w „Katyniu”.

Tym chętniej sięgnąłem po wywiad – rzekę, jaki przeprowadził z aktorką Łukasz Maciejewski, co też jest znamienne, bowiem Maciejewski to postać, która ma naprawdę olbrzymią wiedzę filmową a samo kino to jego największa i najprawdziwsza pasja. A to widać podczas czytania.

„Flirtując z życiem” spodobało mi się głównie dlatego, że nie jest to żadna laurka na cześć aktorki, nie ma tam gloryfikowania, padania na kolana, wychwalania, nie ma...

Monka | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Danuta Stenka to jedna z moich ulubionych aktorem. Doceniam jej talent, wdzięk oraz urok osobisty. Po Jej roli w "Nigdy w życiu" na nowo zakochałam się w przygodach Judyty. Od momentu, kiedy dowiedziałam się, że powstaje książka "Flirtując z życiem" wiedziałam, że stanie ona na półce w mojej biblioteczce. Nie jest może ona bardzo odkrywcza, ale bardzo, ale to bardzo przyjemnie się ją czytało... Cały czas miałam wrażenie, że "prowadzę" rozmowę z moją ulubioną aktorką...

Ewa | 2014-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Biografia pani Danuty jest wyjątkowa, jak sama jej osobowość. Pracowita, sumienna, skromna-nie szuka splendoru wśród tabloidów.
Choć dla wielu z nas jest "gwiazdą" to ona sama nie lubi się postrzegać w tej roli.
Wartości, które wyniosła ze swojego domu rodzinnego pozwalają jej być ciepłą i po prostu mądrą kobietą.
Lektura uświadamia mi, że aktorkę podziwiałam głównie z perspektywy filmu. Wydawała mi się elegancką, zmysłową i silną kobietą.
Książka odkrywa zapracowaną utalentowaną i nie raz walczącą ze swoimi słabościami bohaterkę flirtującą z życiem.
Biografia zmusza mnie do głębszej analizy jej dorobku artystycznego, co jest wielkim plusem, bo na pewno będę chciała obejrzeć nie jeden spektakl z jej udziałem, choć by w Teatrze Telewizji.
Polecam autobiografie pani Danuty Stenki, dla zaczerpnięcia dobrej energii.
Uznanie należy się też autorowi Łukaszowi Maciejewskiemu za tak subtelnie poprowadzony wywiad. Bądź co bądź dla mnie z jest GWIAZDĄ, która świeci swoim blaskiem.

Beti | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Świetna książka ,napisana w formie wywiadu.Pani Danuta opowiada o swoim dzieciństwie,dorastaniu o swojej rodzinie i swojej pracy jako aktorka.
Cudowna ,ciepła i skromna kobieta.
Książkę czyta się z zainteresowaniem.
POLECAM!!!

Magda | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Od lat jestem fanką Pani Danuty Stenki dlatego też nie wahałam się ani chwili gdy zobaczyłam tę książkę w księgarni. Do tej pory postrzegałam ją poprzez role telewizyjne, nigdy nie miałam okazji oglądać jej na deskach teatru. Książka bardzo ubogaciła mój obraz Pani Danuty - jej ciepłe opowieści z Gowidlina, postać Babci, Dziadka, Rodzice i ....smak miodu:)Z drugiej strony ciężko pracująca na swój sukces sceniczny, podejmująca nowe wyzwania niesamowicie zdolna kobieta. Nie szuka poklasku, nie staje w świetle jupiterów nie jest bohaterką skandali - taka zwyczajna-niezwyczajna Pani Stenka flirtuje z życiem :)

kawa | 2018-09-19

Wywiad rzeka to nie moja bajka.
Ale ta bajka bardzo mnie urzekła swoją naturalnością, prawdziwością, szacunkiem, skromnością, pokorą, dystansem i poczuciem swojej wartości.
Jest to bardzo szczera rozmowa, która pokazuje, że można, jeśli się chce.
I w każdej sytuacji pamiętać o swoich korzeniach.