Telepata

Wydawnictwo: Fantastyka
The Whole Man
Telepata
Turms

Gerald Howson jest niekochanym dzieckiem kobiety, która poprzez ciążę chciała zemścić się na nieżyjącym już mężu – terroryście. Świat, jakiemu małemu Howsonowi przyjdzie stawić czoła rozdzierany jest regionalnymi walkami o władzę i narastającymi konfliktami społecznymi wynikłymi z pogłębiającej się recesji. Nierzadko dochodzi do starć tłumu z wojskiem. W takich chwilach interweniują telepaci – nieliczna grupa przeszkolonych specjalistów potrafiąca wpływać na umysły innych ludzi. Garbaty i utykający na jedną nogę Howson szybko uczy się sztuki nie rzucania w oczy. Nikt nie przypuszcza nawet, że za twarzą opóźnionego w rozwoju dziecka kryje się wybitny umysł.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2019
Efemeryda | 2017-07-16

Czy w naszym świecie człowiek upośledzony fizycznie, ale z genialnymi umiejętnościami może żyć w zgodzie z samym sobą czyniąc jednocześnie dobro? Trochę dydaktyczna przypowiastka, ale czyta się świetnie. Oczywiście w szacie SF.