Ulica Ukryta

Seria: Super kryminał
Wydawnictwo: Pi
9788362781911
piotrex

"Coś mnie w tej starej fotografii niepokoiło. Ten facet z maniackim uporem wpatrywał się... w swoją przyszłość, jakby doskonale wiedział, co ona mu przyniesie. Wychyliłem się i spojrzałem w dół. Obie panie przechodziły właśnie przez hol. – Miałaś rację – powiedziała Zawilska, trzymając pod rękę matkę owiniętą białym ręcznikiem kąpielowym. – To na pewno on." Cztery domy na maleńkiej uliczce w...

Cztery domy na maleńkiej uliczce w prowincjonalnym miasteczku, cztery rodziny i łącząca je tajemnica. Wizyta gościa ze stolicy burzy pozorny spokój, uwalnia skomplikowane relacje i drzemiące konflikty, sięgające wielu lat wstecz. Czy samotna Amelia zdecyduje się na operację, dzięki której będzie mogła normalnie żyć? Jaka jest prawdziwa przeszłość mieszkańców ulicy Ukrytej? Kim naprawdę jest tajemniczy gość z Warszawy i jakie są jego zamiary?

źródło opisu: okładka książki

Adrianna | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Nie jestem miłośniczką kryminałów. Szczerze za nimi nie przepadam, a jedyną serią którą toleruję są "Kości" autorki Kathy Reichs. Jednak w końcu przyszedł dziwny dzień, w którym naszła mnie ochota na powieść tego typu. Na półce kurzyła się "Ulica Ukryta" - stara wygrana z konkursu. Stwierdziłam "Dlaczego nie?" i zabrałam się do lektury. Książka króciutka, więc poradziłam sobie z nią w dwa dni. Tylko co było tego powodem? Może chęć zakończenia jej i odłożenia w najdalsze czeluści szafki? Chyba tak.

Książka opowiada o tytułowej ulicy Ukrytej owianej tajemnicą. Mieszczą się na nich cztery domu połączone pewną historią. Ich mieszkańcy skrywają sekret. Zaczynają ginąć ludzie, znikają bez śladu, spadają ze schodów. Główny bohater Erwin Hermes zatrzymuje się w danej okolicy, w jednym z tych domów. Pragnie namówić Amelię - młodą nastolatkę, poruszającą się na wózku inwalidzkim - do operacji, która może zwrócić jej możliwość chodzenia. Ale czy na pewno? Erwin wkracza do świata rodzin...

nigrum | 2013-01-13
Przeczytana: 14 lutego 2013