Essential Social Psychology
978-83-01-15982-5
Paola

Książka odwołuje się do najnowszych idei teoretycznych badań w dziedzinie psychologii społecznej. Zagadnienia omawiane są z uwzględnieniem perspektywy osobowej i sytuacyjnej. Podręcznik wprowadzający we wszystkie ważne działy, w ramach których toczą się prace nad wyjaśnianiem zachowań społecznych. Nowoczesny charakter publikacji zauważa się w doborze tematów oraz w odwoływaniu się do...

Podręcznik wprowadzający we wszystkie ważne działy, w ramach których toczą się prace nad wyjaśnianiem zachowań społecznych. Nowoczesny charakter publikacji zauważa się w doborze tematów oraz w odwoływaniu się do najnowszych idei teoretycznych badań w dziedzinie psychologii społecznej. Zagadnienia omawiane są z uwzględnieniem dwóch rzadko razem omawianych perspektyw - osobowej i sytuacyjnej, zawiera klasyczne teorie i nowe ustalenia. Podręcznik cechuje ogromna dbałość o przydatność dydaktyczną wyrażająca się w takich elementach jak: logiczny układ zagadnień, przejrzysta struktura, podsumowania, definicje, ramki, schematy, grafy i tabele oraz memory maps, za pomocą których autorzy wizualizują powiązania między różnymi treściami omawianymi w poszczególnych rozdziałach.

/redakcja naukowa: Małgorzata Kossowska/

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/