Poza kulturą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (14 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Beyond culture
Witold Lisek

Edward T. Hall kontynuuje dociekania zapoczątkowane w Bezgłośnym języku i w Ukrytym wymiarze. Dotyczą one tych wyznaczników zachowania się człowieka jako reprezentanta określonej kultury. Dotyczą one tych wyznaczników zachowania się człowieka jako reprezentanta określonej kultury, które nie są dostępne bezpośredniej obserwacji, nie są uświadamiane, są niejako ukryte, ale wyznaczają w określonych sytuacjach takie, a nie inne zachowania oraz styl życia jednostek i określonych grup ludzkich.

[ksiazki.wp.pl]

Lidia F | 2014-07-18
Przeczytana: 2002 rok

Rewelacyjna książka rewelacyjny temat. Czytałam ją 10 lat temu. Książkę polecił mi wykładowca kulturoznawstwa. Temat ciekawy zaskakujący momentami. AUTOR napisał też inne książki o postrzeganiu przestrzeni. Polecam wszystkie.

funnyhaha | 2017-08-04
Przeczytana: 01 sierpnia 2017