Okładka książki Trzecia Fala

Trzecia Fala

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Myśli Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
83-06-02594-6
typ
papier
Jakub
7.13 (46 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Według Tofflera historię ewolucji społeczno-gospodarczej ludzkości można nakreślić, wyodrębniając trzy charakterystyczne etapy w jej przebiegu, nazywane przez autora następującymi po sobie „falami” rozwoju cywilizacji. Pierwsza Fala skończyła się wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej. Wynalezienie maszyny parowej, umasowienie produkcji, jej standaryzacja i niewyobrażalne wcześniej korzyści skali spowodowały drastyczne zmiany w mentalności tak pracowników - producentów, jak i konsumentów. To właśnie od czasów przemian technologicznych XIX wieku rozwijał się schemat funkcjonowania człowieka w rodzinie, pracy, gospodarce i społeczeństwie, jaki wciąż jest jeszcze udziałem większości ludzkości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
halszka31 | 2011-10-12

Tę książkę czytałam dwa razy. W latach osiemdziesiątych z myślą, że odłożę ją do literatury SF i w 2000 r. z gorącą nadzieją, że przeczytają ją nasi politycy, zrozumieją i wyciągną wnioski...
Dzisiaj to ciekawostki, które można sprawdzać - co się spełniło i w jakim stopniu...

książek: 1962
Dariusz | 2011-04-21
Przeczytana: 1988 rok

wiele lat temu przeczytałem jednym tchem. Nie bardzo rozumiałem co to PC było to dla mnie jak zaczerpnięte z książek SF. Dzisiaj pewnikiem straciła na ważności ale w czasach przemian była niczym kierunkowskaz. No i ta "biała biblioteka" skopiowana w obu domach

gatta | 2012-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Powiedzmy, że przeczytana. Nie jestem w stanie przebrnąć choćby przez pierwsze dziesięć stron.

Effy | 2014-06-18
Na półkach: 2014, Przeczytane