Okładka książki Trzecia Fala

Trzecia Fala

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Myśli Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
83-06-02594-6
typ
papier
Jakub
7,12 (49 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Według Tofflera historię ewolucji społeczno-gospodarczej ludzkości można nakreślić, wyodrębniając trzy charakterystyczne etapy w jej przebiegu, nazywane przez autora następującymi po sobie „falami” rozwoju cywilizacji. Pierwsza Fala skończyła się wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej. Wynalezienie maszyny parowej, umasowienie produkcji, jej standaryzacja i niewyobrażalne wcześniej korzyści skali spowodowały drastyczne zmiany w mentalności tak pracowników - producentów, jak i konsumentów. To właśnie od czasów przemian technologicznych XIX wieku rozwijał się schemat funkcjonowania człowieka w rodzinie, pracy, gospodarce i społeczeństwie, jaki wciąż jest jeszcze udziałem większości ludzkości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
halszka31 | 2011-10-12

Tę książkę czytałam dwa razy. W latach osiemdziesiątych z myślą, że odłożę ją do literatury SF i w 2000 r. z gorącą nadzieją, że przeczytają ją nasi politycy, zrozumieją i wyciągną wnioski...
Dzisiaj to ciekawostki, które można sprawdzać - co się spełniło i w jakim stopniu...

książek: 2023
Dariusz | 2011-04-21
Przeczytana: 1988 rok

wiele lat temu przeczytałem jednym tchem. Nie bardzo rozumiałem co to PC było to dla mnie jak zaczerpnięte z książek SF. Dzisiaj pewnikiem straciła na ważności ale w czasach przemian była niczym kierunkowskaz. No i ta "biała biblioteka" skopiowana w obu domach

gatta | 2012-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Powiedzmy, że przeczytana. Nie jestem w stanie przebrnąć choćby przez pierwsze dziesięć stron.

Iwa | 2014-09-12

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku