W sieci

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Srebrna Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Disclosure
w sieci, informatyk, sensacja,
Matacz

Inne wydania

"W sieci" to zekranizowana z Demi Moore i Michaelem Douglasem powieść jednego z najinteligentniejszych i najpopularniejszych pisarzy świata, według magazynu "Forbes" -jednego z najlepiej zarabiających pisarzy świata. Cała przyszłość Toma Sandersa, menedżera wielkiej firmy komputerowej, staje pod znakiem zapytania, kiedy pojawia się nowa szefowa - jego dawna kochanka. Piękna Meredith usiłuje...

Cała przyszłość Toma Sandersa, menedżera wielkiej firmy komputerowej, staje pod znakiem zapytania, kiedy pojawia się nowa szefowa - jego dawna kochanka. Piękna Meredith usiłuje uwieść Toma. A kiedy jej się to nie udaje, postanawia go zniszczyć, nie przebierając w środkach. Jedynym sojusznikiem Toma jest... komputer.

źródło opisu: Wyd. Amber, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwoamber.pl/

Nitager | 2017-05-27

Powieść ukazała się także pod tytułem „System”, którą to wypożyczyłem sobie z biblioteki z nadzieją na świetną lekturę i dopiero po przeczytaniu pierwszych zdań okazało się, że to to samo. Została ona zekranizowana i to całkiem sprawnie, aczkolwiek ówczesne rozwiązania informatyczne dziś budzą jedynie uśmiech.

Pisać książki o cyfryzacji nie jest łatwo. Takie powieści starzeją się niezwykle szybko, a co gorsza, kierunek, w którym pobiegnie rzeczywista wirtualizacja, jest trudno przewidywalny. Crichton wpadł tutaj w tę pułapkę, opisując urządzenie, które można co najwyżej potraktować jako ciekawostkę, ewentualnie atrakcję turystyczną, ale które na pewno nie podbiłoby dziś rynku.

Na szczęście, to tylko tło. Nie ma wielkiego wpływu na akcję powieści. Równie dobrze mogłaby się ona odbywać w fabryce poczciwych odkurzaczy, albo samochodowych wycieraczek. Bo rzecz dzieje się w korporacji, a wszystkie one zbudowane są w podobny sposób i rządzą nimi podobne prawa.
Sama powieść jest o czymś...

| 2014-02-01

Michael Crichton podjął się tematu dość trudnego. Mobbing czy molestowani w pracy to skomplikowane sytuacje i trudne niejednokrotnie do rozwiązania. Autor zaczął dobrze i pierwszą cześć książki czyta się znakomicie. Rywalizacja o władze, walka płci, spełnienie amerykańskiego snu i brutalny zrzut do rzeczywistości głównego bohatera. Jest dobrze i ciekawie. Dalej już tak niestety nie jest. Nie mamy tu rasowego thrillera czy dramatu sądowego (Crichton to nie Grisham) czego się spodziewałem ale dostajemy dość przyznam dziwny twór literacki traszkę to powieść obyczajowa, może thriller i kryminał. W książce jest kilka zagadek, tajemnic, mamy tu kilka fajnych nowinek technicznych. Wszytko to na koniec jest w miarę sensownie rozwiązane i wyjaśnione ale pozostaje pewnego rodzaju niedosyt. Jak dla mnie w tej książce brakuje na koniec naprawdę mocnego uderzenia bez takiego typowo hollywoodzkiego zakończenia. W takim przypadku spokojnie u mnie byłaby dycha na koniec. Jednak pomijając moje...

słoneczko | 2016-05-19
Przeczytana: 17 maja 2016

Przed laty obejrzałem film "W sieci" który powstał na podstawie tej powieści. Film był dobry, obsada z Michaelem Douglasem i Demi Moore świetna.
Po latach postanowiłem przeczytać książkę i porównać odczucia.
Crichtona lubię za technothrillery takie jak "Kongo", "Kula" czy najbardziej znany i też zekranizowany "Jurassic Park".
Pomimo, że jest to bardziej książka obyczajowa o walce płci, czyta się bardzo dobrze. Kwestia dyskryminacji ze względu na płeć, a w tym wypadku molestowanie nie dotyczy kobiety lecz faceta, też dobra.
Może czasami za dużo "bełkotu" prawniczego o prawach pracowniczych, ale całość robi pozytywne wrażenie.

Matacz | 2016-10-10
Przeczytana: 26 listopada 2013

Mobing w pracy to temat popularny w naszych czasach. Kojarzy się zazwyczaj z gburowatymi prezesami podszczypującymi swoje młode sekretarki. Ofiary mobingu to przede wszystkim kobiety, które w obawie przed utratą pracy nie potrafiły się sprzeciwić przełożonym. A co jeśli ofiarą mobingu stanie się mężczyzna? I czy to w ogóle możliwe, że dorosły, w pełni sprawny mężczyzna ulega prześladowaniom przez swoją seksowną przełożoną, która na dodatek jest jego eks? Jak udowodnić winę?
Na te i wiele innych pytań odpowiedź kryje się w powieści „W sieci”. Wartka, wciągająca akcja i nietypowa, skomplikowana sytuacja to niewątpliwy atut książki. Dodatkowo afera seksualna dodaje pikanterii. Całość tworzy dobrą lekturę. Po przeczytaniu, można obejrzeć równie dobry film nakręcony na podstawie książki.

Machno | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Ciekawe spojrzenie na kwestię dyskryminacji ze względu na płeć. Zawsze kojarzy się, że ofiary są kobietami, ale co zrobić, gdy to mężczyzna jest tym molestowanym? Crichton w swoim stylu prowadzi szybką grę z czytelnikiem, szybko zarzuca go faktami oraz informacjami na temat kwestii prawnych mówiących o prawach pracowniczych, oczywiście nie opuścił tez swoich ulubionych tematów, czyli nowinek technicznych, tym razem nie upatrując w nich zagrożenia. Tym razem zagrożeniem jest dość mocno skostniały system prawny, który musi się zmieniać wraz z rozwojem cywilizacyjnym. Książka nie nudzi, co jest cechą tego autora, a na dodatek kilka szczegółów może wywołać uśmiech czytelnika, jak choćby opis telefonów komórkowych z lat dziewięćdziesiątych.

Lunami | 2013-07-14

Doskonała, trzymająca w napięciu powieść, na podstawie której powstał film „W sieci” z Michaelem Douglasem i Demi Moore w rolach głównych. Ostatnie strony połyka się wręcz, nie mogąc przestać, aby jak najszybciej poznać zakończenie.
Główna bohaterka jest moim zdaniem trochę nieprzekonująca i wyssana z palca, ale nie zmienia to faktu, że czyta się doskonale.

Buffy1977 | 2015-03-09

Szef działu technicznego w dużej firmie komputerowej w Seattle, Tom Sanders, jest przekonany, że awansuje na wyższe stanowisko przed długo wyczekiwaną fuzją z innym przedsiębiorstwem. Niestety, jego wymarzoną posadę dostaje piękna, młoda protegowana dyrektora, Meredith Johnson, która przed laty spotykała się z Tomem. Mężczyzna, pomimo rozczarowania niezrozumiałą decyzją pracodawcy próbuje jakoś ułożyć sobie współpracę z nową szefową, aczkolwiek kobieta ma względem niego inne plany – pragnie wykorzystać go seksualnie, na co żonaty Tom nie wyraża zgody. Kiedy Meredith oskarża go o molestowanie seksualne u zakładowego prawnika, co ma zaowocować jego przeniesieniem do innej filii zakładu, mężczyzna postanawia walczyć o swoje prawa i jako pierwszy wnieść sprawę do sądu o molestowanie w pracy.

„Napastowanie seksualne to kwestia władzy. A ponieważ władza nie jest już charakterystyczna dla płci męskiej, kobiety będą to wykorzystywać równie często jak mężczyźni.”

Zapewne spora grupa...

Przemek | 2013-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 24 listopada 2013

Tydzień z życia pracownika dużej firmy produkującej urządzenia elektroniczne.Miał być awans,a zamiast niego...Nie,nie mam zamiaru streszczać książki:)Umiejętnie skonstruowana intryga powoduje,że powieść tę czyta się szybko.Ciekawostką natomiast,jest nietypowa sytuacja przed jaką staje główny bohater.Szkoda tylko,że Crichton bardzo powierzchownie potraktował ten temat,bo jego rozwinięcie stanowczo podniosłoby ocenę tej książki...

szteker | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Czyta się przyjemnie i dość szybko. Nowe technologie jak na tamte czasy dodają efektu całej fabule. Śmiało można polecić.

Ziaaaba | 2014-09-29
Przeczytana: 27 września 2014

Bardzo ciekawa książka, poruszająca problem bardzo istotny w obecnych czasach. Czyta się ją bardzo dobrze i szybko:)