978-83-7278-671-5
Boże Narodzenie
Barbara

Nowele zebrane w niniejszym tomie to wybór najpiękniejszych i najciekawszych opowiadań o świętach autorstwa klasyków literatury pięknej – Andersena, Bułhakowa, Londona, Puszkina czy Tołstoja. Znajdziemy wśród nich zarówno tytuły znane, jak na przykład Dziewczynkę z zapałkami, ale też i opowieści, które dotąd w Polsce się ukazywały się rzadko lub w ogóle – na przykład Ślady Karela Čapka czy...

Znajdziemy wśród nich zarówno tytuły znane, jak na przykład Dziewczynkę z zapałkami, ale też i opowieści, które dotąd w Polsce się ukazywały się rzadko lub w ogóle – na przykład Ślady Karela Čapka czy Święta noc Adalberta Stiftera.

Pełen spis utworów:

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2012

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/665/Opowiadania-bozonarodzeniowe

Johnny_Malini | 2017-01-03
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Jest to zbiór kilkunastu opowiadań o tematyce zimowo-bożonarodzeniowej.
Tego zimowego klimatu dodaje również wyjątkowe wydanie książki, począwszy od nietypowego jej formatu, który pasuje do takiego bajkowego zbioru, a skończywszy oczywiście na świetnej szacie graficznej. Książka jest bogato ilustrowana, nawet bardzo, praktycznie każdą stronę zdobi jakiś obrazek, nie mówiąc już o tych całostronicowych. Rysunki te są bardzo urokliwe i plastyczne, dobrze dopełniają, a nawet potęgują ten zimowy, mroźny i jakże bliski mi klimat i nastrój bijący z opowieści. Co prawda nie wiem czy mam rację, ale właśnie w ten sposób wyobrażam sobie bogato ilustrowany zbiór baśni z dawnych lat.

Same opowiadania również składają się na wyjątkowość tej książki. Każde z nich oczywiście traktuje o zimie lub Świętach, przedstawiając uroki tej pięknej pory roku, ale także i niedogodności z nią związane, zwłaszcza podczas podróży na szlaku - choć sam chętnie bym takie przygody przeżył, lub te już najbardziej...

Ervisha | 2017-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Zbiór 13 przeróżnych opowiadań o Świętach i zimie, których autorami są wybitni pisarze. Znajdziemy tutaj utwory przeznaczone dla dzieci, młodzieży jak i dorosłego czytelnika. Ich klimat jest różnorodny ale je wszystkie łączy wyjątkowy nastrój, baśniowy klimat oraz biała zima.

Opowiadania w zależności od gustu, czytelnik uzna za lepsze lub gorsze, natomiast od wieku - każdy może interpretować inaczej. Dla dzieci najprawdopodobniej będą to opowieści baśniowe i magiczne, z kolei dla starszego czytelnika i dorosłych, opowieści z drugim dnem.

Wszystkie uczą, przedstawiają ważne prawdy rządzące światem. Jednocześnie wywołują niezwykłe i trudne do opisania emocje - takie, które towarzyszył nam w dzieciństwie, kiedy mama bądź babcia wieczorami przy przyćmionym świetle czytały nam ulubione baśnie. Wyraźnie czuć tutaj tę baśniowość, co obecnie jest rzadko spotykane.

"Opowiadania bożonarodzeniowe" to wyjątkowy i magiczny zbiór - lektura na długie lata i dla całej rodziny. Do czytania...

Moderna | 2012-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2012

Opowiadania bożonarodzeniowe to opowieści o Bożym Narodzeniu, ale przede wszystkim o zimie. O różnych ludziach, rożnych miejscach i rożnych kulturach. Są traperzy w Ameryce Północnej, Indianie, walczący z groźnym powiewem wiatru północnego, wzruszające opowiadanie o wzajemnych prezentach pary zakochanych, o pięknie Nocy Narodzenia wśród bogaczy i biedaków, o śladach na śniegu, tropionych przez Pana Rybkę. Mi najbardziej przypadły do gustu opowieści rosyjskich autorów -od ludowej baśni o panu zimy Mróźko, przez opowiadanie Bułhakowa i Tołstoja do cudnej sentymentalnej i parodystycznej historii Puszkina. Pięknie wydana, literacko świetna książka dla dorosłych i dzieci (Andersen, Bracia Grimm), nie tylko na czas świąteczny, ale cała zimę.

mellaga | 2017-12-19
Przeczytana: 10 lipca 2018