Kopciuszek

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Greg
Cendrillon
LubimyCzytać

Trudno jest być sierotką, nielubianą przez macochę i niedobre przyrodnie siostry. Jednak dzięki pomocy dobrej wróżki los pięknej i miłej dziewczyny odmienia się, gdy jedzie ona w pięknym stroju na bal organizowany przez króla. Na balu spotyka królewicza, a potem gubi pantofelek... Aby się dowiedzieć, co z tego wynikło, koniecznie przeczytaj tę książeczkę!

źródło opisu: http://www.greg.pl/lektury/86,771_Kopciuszek.html#fulldesc

źródło okładki: http://www.greg.pl/lektury/86,771_Kopciuszek.html#fulldesc

Wkp | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

NOWE SZATY KOPCIUSZKA

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie kojarzyłaby wszystkich tych klasycznych baśni, na których wychowały się dziesiątki pokoleń, a które doczekały się niezliczonej ilości naśladownictw i hołdów. Teraz wydawnictwo Media Rodzina wznawia jedną z nich, „Kopciuszka”, w rewelacyjnie ilustrowanym, przepięknym wydaniu.

Treść „Kopciuszka” znamy wszyscy doskonale. Oto mieszkająca z siostrami i macochą niezwykle piękna, dobra i uczciwa dziewczyna, stanowi cel szykan ze strony bliskich. Wiecznie poniżana, zmuszana do wykonywania wszelkich możliwych prac, a raczej pełnego usługiwania siostrom i macosze, szasnę na odmianę losu znajduje w zorganizowanym przez księcia balu…

„Kopciuszek” to piękna, ponadczasowa opowieść o miłości i dobru, które zawsze zwyciężają, pomimo rozlicznych trudności, pokazująca, że prawdziwe piękno nie zawsze zostaje dostrzeżone na pierwszy rzut oka, a cierpliwość przynosi z czasem należyte korzyści. Te wartości nie zestarzeją się nigdy i...

Abee | 2015-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Rozczarowanie. Pomysł intrygujący. Ale wydanie - ech... Ilustracje z początku intrygujące, pod koniec wydawały mi się rozmyte i nieostre. Im dalej - tym gorzej. Niezależnie, czy to maniera ilustratora, czy jakość wydania - drażniły mnie. Treść nie przystaje do epoki ilustracji. Jest rażąco staroświecka. Moim zdaniem, ani to dla dorosłych, ani dla dzieci.

Octopus | 2016-01-24
Przeczytana: 1971 rok

Łatwiej znosiło się codzienność, czasem smutną, czasem durną, odnajdując w sobie Kopciuszka i śniąc o opiece chrzestnej Matki, wspaniałych balach, przepięknych sukniach i tym jedynym, który wreszcie nas odnajdzie :-)
Oby tylko życie nie odbiegło zbyt daleko od marzeń..

Kiti | 2015-06-21

Charles Parrault to jeden z autorów baśni dla dzieci, którego teksty są znane wielu czytelnikom w wielu krajach. Roberto Innocenti to ilustrator, który postanowił opowieści Perraulta nadać drugie życie, umieszczając treść w ilustracjach z lat 20. XX wieku.

Historia wszystkim znana. Pewien mężczyzna żeni się z kobietą, mającą dwie córki. Obie nie lubią jedynaczki ojczyma, więc zaczynają przezywać ją Kocmołuchem lub Kopciuszkiem. Obie są wystrojone, mają najlepsze ubrania, fryzury. Kopciuszek tym czasem zajmuje się wszystkimi domowymi obowiązkami, jest brudna, zaniedbana. Nie śmie się jednak poskarżyć ojcu na swoje przyrodnie siostry. Pewnego dnia obie damy wybierają się na bal, na którym pojawia się piękna nieznajoma.

Język jest stylizowany na trochę starodawny, pasujący do ilustracji. Większość słów jest jednak zrozumiała, więc myślę, że dzieciom powinna spodobać się ta oprawa graficzna i język tłumaczki. Roberto Innocenti wykonał wcześniej ilustracje do ,,Pinokia". Jak...

rysiowa | 2013-10-15
Przeczytana: 09 września 2013

Można by rzec że zwyczajna bajka a opowiedziana przed autora tak że ja sama miałam ochotę ją czytać i czytać a dziecko słuchać i słuchać

JJ30081 | 2017-10-25
Edyta | 2017-08-10