Opowieści Okrągłego Stołu

Seria: Bibliotheca Mundi
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Les romans de la table ronde
klasyka
piotrex

"Opowieść o Rycerzach Okrągłego Stołu" to skrócona adaptacja starofrancuskiego cyklu Lancelota-Graala, jednego z arcydzieł średniowiecznej prozy powieściowej. Autorem adaptacji, a także jej przekładu na współczesny język francuski, jest Jacques Boulenger. Ksiązka powstała w latach czterdziestych XX wieku i składa się z czterech części: - "Merlin czarodziej" - "Lancelot z jeziora" -...

- "Merlin czarodziej"
- "Lancelot z jeziora"
- "Poszukiwanie Świętego Graala"
- "Śmierć Artura"

Adela | 2014-03-29

Nie czyta się tego łatwo - i ze względu na odtworzenie średniowiecznego sposobu prowadzenia narracji, i zupełnie odrealnienie bohaterów, a przede wszystkim brak poczucia humoru (no może - między wierszami - niektórzy bohaterowie są jak ten czarny rycerz na rozstaju dróg z filmu Monty Pytona...). Ale jest w tym jakaś prawda o średniowieczu - nie chodzi o realia życia, tylko o świat przedstawiony w opowieściach. Dopiero czytając to , można zrozumieć Don Kichota lub bawić się z Monty Pytonem.

Ireth | 2011-03-22
Przeczytana: 22 marca 2011

Pisana trudnym językiem, monotonna, ciągnąca się w nieskończoność. Może na początku ciekawa - co za chorzy ludzie to pisali? Później co drugie zdanie o "zbawcy" zaczyna irytować. Robi się coraz nudniej... i nudniej... i nudniej...

olicaDiablica | 2010-08-23

ciekawa - jeżeli ktoś nie czyta lektur polonistycznych z przymusu, to go ona zainteresuje :)

Konrad | 2016-08-08
niebo14 | 2016-07-13