Asertywność i sztuka celnej riposty

Tłumaczenie: Anna Komin
Wydawnictwo: BC Edukacja
Schlagfertigkeit
978-83-62180-49-3
poradniki
Daria

„Powinienem był mu na to od razu odpowiedzieć…” – jak często zdarza Ci się tak pomyśleć? W dyskusjach, negocjacjach czy rozmowach z kolegami nie zawsze wygrywa ten, kto ma najmocniejsze argumenty. O wiele częściej liczą się błyskotliwe komentarze. Niestety w chwili, gdy powinieneś zareagować ciętą ripostą, w twojej głowie hula wiatr. Dopiero po kilku minutach wpadasz na genialną odpowiedź,...

„Powinienem był mu na to od razu odpowiedzieć…”
– jak często zdarza Ci się tak pomyśleć?

Niestety w chwili, gdy powinieneś zareagować ciętą ripostą, w twojej głowie hula wiatr. Dopiero po kilku minutach wpadasz na genialną odpowiedź, której powinieneś był udzielić…
Wypracuj w sobie szybkość reagowania. Poznaj przydatne techniki, które pomogą ci kontrować błyskawicznie i dowcipnie. Skorzystaj z licznych rad i wskazówek z zakresu psychologii, doskonalenia zdolności językowych oraz mowy ciała. Ta pełna przykładów, ćwiczeń i pomysłów książka to idealna pomoc dla wszystkich, którzy chcą ripostować szybko i pewnie – zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i prywatnych.

Po przeczytaniu tej książki wyjdziesz obronną ręką z każdej kłopotliwej sytuacji!

źródło opisu: http://www.ksiegarniabc.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarniabc.pl/produkt/asertywnosc_i_s...»

EwelinaEm | 2018-08-09
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji.
Zapowiadało się ciekawie, ale im dłużej czytałam, tym bardziej wszystko zlewało mi się w jedno "ple ple ple"...
Najpierw przedstawiano technikę, z przykładami, sytuacjami itd... potem się okazywało że jest mnóstwo wyjątków, że właściwie to nie warto jej używać... albo że trudna, albo jeszcze nie wiadomo co.
Myślę że warto przeczytać, ale naprawdę zbyt wiele z tego nie wyniosłam, spodziewałam się czegoś zupełnie innego.
Na pewno jednak warto zapamiętać, żeby negatywnych komentarzy nie brać do siebie :)

Grzegorz | 2017-04-15

Książka nie jest zła. Techniki w niej zawarte mogą być przydatne.
Niemniej chamstwem jest, iż autor zachęca do wejścia na internetowy czat żeby "poćwiczyć" riposty na żywych organizmach. To jak zachęcać pięściarzy żeby poszli poćwiczyć do kina na przypadkowych ludziach... Teraz już wiem skąd tyle hejtu w sieci.

shimi | 2016-10-30

Fajne wskazówki, ćwiczenia niezbyt poruszające, całość przeciętna.

Krzysiek | 2015-11-18
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 listopada 2015

Dość szybko przeczytałem. Przyznam się, że część rzeczy omijałem, ćwiczeń nie robiłem, ogólnie ok.

Radek | 2015-09-04

Książka bardzo dobra. Czytelnik jest ciągle ciekaw, co przeczyta kilka stron dalej. Jedyny mój zarzut dotyczy zbytecznej rozwlekłości. Zyskała by na atrakcyjności po skróceniu o 30%.

bordowka | 2014-09-21

Przyznam, że pomimo mojego upodobania do różnego rodzaju książek psychologicznych, akurat ta niezbyt mnie zachęciła. Poradników na ten temat jest bardzo dużo i do tej pory nie dowiedziałam się z żadnego nic, co by mnie zainteresowało. Ku mojemu zdziwieniu i uciesze okazało się, że lektura tego poradnika jest strzałem w dziesiątkę. Jako kreatywna i nieco bezczelna dziewucha, która „zawsze wie, co powiedzieć”, nie sądziłam, że dowiem się stąd czegoś jeszcze, co będę miała okazję wcielić w życie. Spotkała mnie miła niespodzianka. Autor doskonale uwzględnił wszelkie warunki, które powinny zostać spełnione, jeśli chcemy by riposta (ja je nazywam dissami :D) była trafna – sporo miejsca poświęcono mowie ciała, która w tej materii ma niekiedy kluczowe znaczenie. Poradnik zmusza do lekkiego wysiłku umysłowego – odpowiadanie na niektóre zadane odpowiedzi pobudza wyobraźnię i wytęża łeb. Po przeczytaniu tej pozycji, czułam się jeszcze pewniejsza siebie niż dotychczas. Przy okazji powtórzyłam...

Izka | 2014-07-18

Tylko dla tych co naprawdę nie potrafią się odezwać kiedy ktoś ich atakuje. Książka bardzo szczegółowa. 50% teorii i 50% ćwiczeń

meg | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

zawsze to robię a potem żałuje - poradniki są do bani. Wszelkiego rodzaju. Czytać należy ku przyjemności.

Tathagatha | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Książka warta polecenia. Nawet dla tych osób, którym wydaje się, że nie mają problemu z ciętymi odpowiedziami.
Ja zazwyczaj świetnie sobie radzę w szermierkach słownych i ciężko mnie zagiąć, ale mimo to przeczytałam o kilku naprawdę fajnych metodach, które mam zamiar wykorzystywać w życiu codziennym.

Na pewno będę wracać do tej książki - trzeba ćwiczyć i utrwalać informacje tam zawarte.

Polecam!