Skuteczny inwestor. Warren Buffett i Benjamin Graham

Okładka książki Skuteczny inwestor. Warren Buffett i Benjamin Graham Łukasz Tomys
Okładka książki Skuteczny inwestor. Warren Buffett i Benjamin Graham
Łukasz Tomys Wydawnictwo: Łukasz Tomys Publishing poradniki
poradniki
Skuteczny inwestor. Warren Buffett i Benjamin Graham
Łukasz Tomys Publishing
2019-01-30
2019-01-30
Warren Buffett Benjamin Graham inwestowanie giełda biznes finanse

Okładka książki Apple. Czy wiesz jak powstała najdroższa firma świata? Mateusz Lubiński, Renata Pawlak, Łukasz Tomys
Apple. Czy wie... Mateusz Lubiński, R...
Okładka książki Warren Buffett. Niezwykła biografia. Multimilioner. Tom 2 Justyna Jaciuk, Łukasz Tomys
Warren Buffett... Justyna Jaciuk, Łuk...
Okładka książki George Soros. Wykorzystać kryzys Justyna Jaciuk, Renata Pawlak, Łukasz Tomys, Marcin Wawrzyniak
George Soros. ... Justyna Jaciuk, Ren...
Okładka książki Albert Einstein. Potęga i piękno umysłu. Tom I. Dzieciństwo i młodość (1879-1905) Justyna Jaciuk, Maciej Rajewski, Łukasz Tomys
Albert Einstei... Justyna Jaciuk, Mac...

Wydaje się, że książka zawiera bardzo rozsądne wskazówki. Kolejny kamyczek do mojej skromnej wiedzy ekonomicznej.

Bardzo dobra książka, ciekawie napisana i dobrze usystematyzowana. Podział rozdziałów bardzo logiczny i użyteczny. Uważam, że powinna to być lektura obowiązkowa dla każdego kto próbuje inwestować pieniądze czy to na giełdzie czy na innych rynkach lub platformach spekulacyjnych.
Jedyne dwie uwagi jakie mam (i dlatego daję 8 zamiast 10 gwiazdek) to po pierwsze - dwa ostatnie rozdziały napisane kompletnie na kolanie i chyba nawet oddane "do druku" bez recenzji. Zawierają mnóstwo nieskładnych zdań, pominiętych lub nadmiarowych słów i przyimków czy też zupełne kuriozum - zapisu polskojęzycznego obcojęzycznych nazw własnych: "dojcze bank (Deutsche Bank)".
Druga moja uwaga to opis metody wyceny DCF wklejony gdzieś z jakiejś strony internetowej czy bloga. Owszem - autorzy zaznaczyli skąd pochodzi opis (i zakładam, że uzyskali zgodę autora) jednak wklejanie 10 stron cudzej pracy do własnej książki pozostawił u mnie duży niesmak.

Streszczenie inteligentnego inwestora Grahama z wzmiankami biograficznymi. Za mało żeby czegokolwiek się dowiedzieć, za dużo żeby tracić czas.

Najlepsza książka o inwestowaniu jaką do tej pory przeczytałem. OK, może dużo tego nie było, ale od pewnego czasu regularnie zgłębiam temat i dochodzę do wniosku, że ciężko jest znaleźć naprawdę rozwijające pozycje. Ta bardzo wpasowała się w moją wiedzę, którą określiłbym jako średnio zaawansowaną (raczej mniej niż więcej). Część tematów była dla mnie powtórzeniem, ale dowiedziałem się jednak wielu nowych, mądrych i ciekawych rzeczy. Na pewno wiele z rad autora wykorzystam. Moja ocena wynika również z języka, którym napisana jest książka - właściwie wszystko było dla mnie zrozumiałe. Trafiłem na tę pozycję zupełnie przez przypadek, nie nastawiałem się na wiele, a uznaję, że trafiłem na hit!

Zastanawiam się do kogo skierowana jest książka. Z jednej strony początkujący może natrafić na wiele terminów, które pozostają niewyjaśnione. Z drugiej strony bardziej zaawansowany, może natknąć się na tematy, z którymi się już zetknął czytając inne lektury. Traktując jednak książkę jako uzupełnienie wiedzy z inwestowania oraz naświetlenie biografii Buffeta i Grahama wydaje mi się warta uwagi.

Olbrzymi minus za lektora: "czysta","czydzieści", "czy" i "pójdom", "zrobiom", czy "tom gliełdom". Nie dało się tego słuchać.

Benjamin Graham wywarł ogromny wpływ na myślenie o inwestowaniu Warrena Buffetta, jednego z najbogatszych ludzi na świecie i jednego z najskuteczniejszych inwestorów. Skuteczny inwestor przedstawia tło historyczne i biograficzne Grahama i będzie ciekawą pozycją zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych w niuanse inwestowania na giełdzie.

• Audiobooki
  • Inwestowanie