Prawdziwa historia miłości

Wydawnictwo: W.A.B.
The Course of Love
literatura piękna
tree

Książka, która z powodzeniem zastępuje wszystkie poradniki świata! Wszyscy znamy oszołomienie i ekscytację towarzyszące pierwszym dniom miłości. Ale co dzieje się później? Oto Kirsten i Rabih – poznają się w Edynburgu i zakochują w sobie po uszy. Biorą ślub, rodzą im się dzieci – ale przecież żaden długoletni związek nie sprowadza się do prostego „żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik wraz z...

Książka, która z powodzeniem zastępuje wszystkie poradniki świata!

Wszyscy znamy oszołomienie i ekscytację towarzyszące pierwszym dniom miłości. Ale co dzieje się później? Oto Kirsten i Rabih – poznają się w Edynburgu i zakochują w sobie po uszy. Biorą ślub, rodzą im się dzieci – ale przecież żaden długoletni związek nie sprowadza się do prostego „żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik wraz z Rabihem i Kirsten doświadcza pierwszego zauroczenia, łatwości romantycznego zakochania i biegu późniejszego życia. Poszczególne sceny tej historii sprytnie przeplatane są filozoficznymi komentarzami odautorskimi.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Joanna82 | 2019-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2019

Książka a może poradnik? Pokazuje i przedstawia to w jaki sposób rozwija się miłość do drugiego człowieka. Bycie z drugą osobą to częste kompromisy, walki z samym sobą ale przede wszystkim umjejętność wybaczania błędów sobie nawzajem.
Według mnie czegoś w tej histori zwyczajnie brakuje. Czyta się ją łatwo ale jak dla mnie tej miłości jest w niej mało.

rudarecenzuje | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane, WYMIENIĘ
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Na kolejnych stronach książki wraz z Kirsten i Rabihem doświadczamy uroków i trudności związanych z kolejnymi etapami związku. Podążając ich śladem, w dużej mierze dzięki autorskim komentarzom, przekonujemy się, jakie błędy popełniają i w jaki sposób wpływają one na ich rzeczywistość.

O miłości pisze się wiele i często. Czy temat ten może być jeszcze zatem odkrywczy, niebanalny lub nieprzewidywalny? A czy sposób jego przedstawienia może zaskoczyć? W tym przypadku odpowiedź na obydwa pytania brzmi: tak, jak najbardziej.

„Prawdziwa historia miłości” to książka, po którą sięgnęłam z ogromnej ciekawości. Prawdę mówiąc nie cenię szczególnie takiej tematyki i zazwyczaj nie potrafię docenić jej obecności w powieściach, tym razem jednak wiodło mną wielkie zaintrygowanie. Cóż bowiem oznacza historia prawdziwa? Co takiego mógł napisać de Botton, o czym jeszcze nie czytaliśmy? Czy do tej pory zatem nas okłamywano? Jak w ogóle to pojęcie rozumieć?

Szybko przekonałam się, że faktycznie tej...

Malgosia | 2019-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Ksiazka polecana i z rewelacyjnymi opiniami. Bardzo slusznie, bo to wyjatkowa opowiesc milosci, ktora w zyciu wyglada inaczej niz w filmach. Zdecydowanie polecam.

tuska1990 | 2018-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 12 maja 2018

Tytuł mówi wszystko.

rudy_lisek_czyta | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

”Prawdziwa historia miłości” autora Alain de Botton i wydawnictwa WAB to książka jest jak poradnik o związkach i randkowaniu przebrany za powieść, która zastąpi wszystkie poradniki świata :)

Jak uczynić szczęśliwym i satysfakcjonującym związek. Który naturalną koleją rzeczy przechodzi następne fazy ?
Alain De Botton przedstawia tematykę gorącego uczucia, jakie rodzi się między mężczyzną i kobietą, oraz pokazuje, jak ewoluuje miłość między dwojgiem ludzi. Zauroczenie, początek związku, zakochanie, pierwszy pocałunek, oświadczyny, ślub, małżeństwo, wspólne mieszkanie, seks, dzieci, zdrada. To wszystko towarzyszymy od samego początku naszym głównym bohaterom - Rabith i Kirsten. Autor bardzo dobrze zarysował wątki psychologiczne obu postaci: wiele ich różni (zarówno pochodzenie, światopogląd, styl życia), ale i wiele także łączy. Dzięki komentarzom de Bottona doskonale rozumiemy, co dana postać miała na myśli i dlaczego ;)

”Prawdziwa historia miłości” to opowieść ukazująca, co...

asiazistebnej | 2018-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Nie do końca wiem, jaką opinię wydać tej książce.
Nietypowa - bo to niby historia dwojga zakochanych, a przeplatana jest psychologicznymi wstawkami dotyczącymi związków.
Stwierdzam, że to chyba bardziej lektura dla młodych małżonków, a nawet singli. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Mamy tu rozdziały o małżeństwie jako takim, o byciu małżonkiem - rodzicem, a nawet o zdradzie.

Ewa Dymowłok | 2018-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2018

Genialne ujęcie całej ludzkiej emocjonalności. Pięknie napisana, choć nie łatwa do czytania. Dobrnięcie do końca zajęło mi parę tygodni, ale były to tygodnie, w których wszystko się zmieniło. Emocje dostały mapę i zarazem smycz, a głowa wewnętrzny spokój. Na raptem trzystu stronach autor analizuje wszystko co trapi ludzi żyjących w związkach, a robi to w tak uniwersalny i prostolinijny sposób, że pozycja ta zasługuje na to żeby trafić do wszystkich rodzinnych biblioteczek. Gorąco polecam.

deli | 2018-04-24

mądra i wartościowa książka; przenikliwa i dająca do myślenia; jestem nią zachwycona!

zaczytanapatka | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

"Małżeństwo nie zaczyna się od oświadczyn ani nawet od pierwszego spotkania. Zaczyna się znacznie wcześniej, gdy rodzi się idea miłości, a konkretniej marzenie o spotkaniu drugiej połowy."

Rabih ma trzydzieści jeden lat, mieszka w Edynburgu, pracuje w szkockiej pracowni planowania miejskiego. Kirsten poznał właśnie w pracy. Oboje mają za sobą skomplikowany okres dojrzewania. Odkrywają przed sobą coraz więcej, znikają tajemniczość i skrępowanie a na ich miejsce pojawia się coraz silniejsze uczucie. Rabih oświadcza się i wkrótce biorą ślub. Nie jest to jednak zakończenie historii ich miłości. Ich nowymi nauczycielami wkrótce zostaną dzieci. Szybko pojawią się frustracje, rozczarowania, konflikty. Nie będą potrafili się porozumieć ale ich miłość będzie dla nich najważniejsza.

"Historie miłości rozpoczynają się nie wtedy, gdy obawiamy się, że ktoś może nie chcieć zobaczyć nas po raz drugi, lecz gdy postanawia, że chętnie będzie nas oglądać przez cały czas, nie wtedy, gdy ma możliwość...

edi | 2018-03-21

Ja mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki i trudno mi ją ocenić.
Na pewno dobrze się czyta...tylko tyle czy może aż tyle?