Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą.Po szczeblach słowa

Okładka książki Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą.Po szczeblach słowa Dale Carnegie
Okładka książki Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą.Po szczeblach słowa
Dale Carnegie Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Public speaking for success
Studio Emka
2012-01-01
2012-01-01
Dorota Piotrowska
wystąpienia publiczne wpływanie na ludzi gesty mowa ciała

Poradnik dla ludzi, którzy obawiają się przemów. Wiele wskazówek i przykładów. Warto przeczytać i zastanowić się gdzie popełniamy błędy przy wystąpieniach publicznych.

Silna 7 , dobre w ciul

Silna 7 , dobre w ciul

🎙️📚 Odkryj sekrety doskonałego mówcy i rozmówcy! 🌟

Czy marzysz o tym, by przemawiać publicznie z pewnością siebie i przyciągać uwagę słuchaczy? W tej legendarnej książce, Dale Carnegie, uznany nauczyciel życia, przekaże Ci niezastąpione narzędzia sztuki publicznego przemawiania. 💬💪

Już od 1926 roku, jego klasyka w dziedzinie komunikacji zdobywa serca i umysły wielu czytelników. W najnowszym, uaktualnionym wydaniu, znajdziesz pełen wachlarz cennych koncepcji i sprawdzonych metod, włącznie z praktycznymi ćwiczeniami głosu, które wzmacniają twoją ekspresję słowną. 🗣️🎤 📖✨

Odkryjesz tajniki skutecznych przemówień - od sposobu mówienia i oddychania, przez postawę przed audytorium, aż po zbudowanie i wygłoszenie mowy. Autor nie zapomina również o psychologicznym aspekcie wystąpień publicznych i oddziaływaniu na emocje słuchaczy. 🎭💡

To niezwykła książka pełna inspirujących przykładów mów, wierszy i fragmentów dzieł literackich sławnych ludzi, które udowadniają skuteczność przekazu. Czytając ją, nie tylko zdobędziesz praktyczną wiedzę, ale również przeżyjesz lekturę jak dobrą powieść, która wciągnie Cię humorystycznym stylem autora. 😄📖

Dzięki tej książce dowiesz się, jak:
✔️ Przygotować i wygłosić mowę efektywnie
✔️ Opracować potrzebne informacje
✔️ Skupić uwagę słuchaczy
✔️ Wzbogacić mowę o przykłady, anegdoty, statystyki i analogie

Osiągnij pełny potencjał swojego przemawiania i rozmawiania. Czas stać się doskonałym mówcą! 🌟🗣️ #DoskonałyMówca #SztukaPublicznegoPrzemawiania #RozmówcaZPasją #Komunikacja #KsiążkaKtóraInspiruje #SekretySkutecznychPrzemówień #SztukaPerswazji #DoskonałaKomunikacja #KsiążkaNaCzasie #CzytajKsiążki #RozwijajSię #KomunikacjaMiędzyludzka #KsiążkaNaWakacje #KsiążkaNaPodróż #KsiążkaPełnaMądrości #InspiracjaDlaWszystkich

🎙️📚 Odkryj sekrety doskonałego mówcy i rozmówcy! 🌟

"Na pytanie, czego boisz się najbardziej, ludzie najczęściej odpowiadają, że śmierci, a zaraz potem, że wystąpień publicznych". - Dale Carnegie

Świetna książka, zresztą tak jak każda od Dale'a Carnegiego. Niestety, problemem tej książki jest to, że jest skierowana tylko dla osób, które przemawiają publicznie lub chciałyby zacząć to robić, dlatego tytuł jest mylący. Ta książka nie przyda się do bycia lepszym rozmówcą w kontaktach osobistych, a właśnie na to liczyłem po tytule i się zawiodłem (oczekiwaniami, bo samą treścią jednak nie).

Jest ona napisana w podobnym stylu jak inne książki Dale'a, ale z taką różnicą, że jest ona znacznie dłuższą lekturą. Zatem nie jest to książka na 1 raz. Oczywiście mamy tutaj mnóstwo historyjek, ale także i praktycznych porad.

Ale zrobiłem sobie mnóstwo notatek, których nie będę tutaj przytaczał, bo przepisywanie zajęłoby mi pewnie z 2 godziny. Na wypadek jakbym chciał kiedyś w dalekiej przyszłości wykorzystać porady z książki i nie musieć ich rnotować od zera, chociaż sama książka jest ciekawa, więc i tak bym w takim przypadku ponowił lekturę (tym bardziej, że audiobooka czyta Tomasz Kućma).

Zdecydowanie najważniejszą poradą odnośnie przemawiania jest... entuzjazm! Jeśli będziecie mówić z pasją w głosie, to sam sposób mówienia może być ważniejszy od treści. Oczywiście wskazówek w książce jest znacznie więcej, a nawet znajdują się tutaj ćwiczenia na poprawę swojej dykcji.

Ciekawa książka zapełniona wskazówkami jak być dobrym mówcą, rozmówcą i autorytetem jako mówica. Warto do niej zajrzeć, pomimo, że jest napisana dosyć specyficznym językiem. Polecam mówcom takim jak szkoleniowcy, nauczyciele i inni. Myślę, że kiedyś do niej powrócę.

Fenomenalna! Mnóstwo merytorycznych wskazówek, przykładów z życia, wzorców i ćwiczeń dla ulepszenia zdolności oratorskich. Polecam;)

Jeśli masz do czynienia z wystąpieniami publicznymi to książka, którą zdecydowanie warto przeczytać. Oprócz wskazówek, ćwiczeń praktycznych, można w niej znaleźć także kilka porad dotyczących życia codziennego, jak np. wpływu myśli oraz nastawienia. To moja druga książka pana Dale'a Carnagie'go, jak dla mnie jest to wybitny autor. Chociaż jego dzieła powstawały niecałe 100 lat temu, jest w nich wiele nieprzemijalnych prawd.

Jeśli nie zamierzasz nigdzie praktykować zdobytej wiedzy, wstrzymałbym się z lekturą.

🚀 Książka w 3 zdaniach:

1. Po lekturze książki dowiadujemy się, jak porwać łumy podczas przemówień.
2. Książka daje nam też bardzo jasny przepis na to jak być lepszym mówcą publicznym i rozmówcą.
3. Zawiera wiele ćwiczeń praktycznych, cytatów, strategii przemwiania i przygotowania się, a także wiele historii, które pokazują zachowania mówców warte powtarzania.

😯 Wrażenia

Jak odkryłem tą książkę?

Dostałem w prezencie od mojego przyjaciela, abym potrafił lepiej przemawiać i wygrywać każdą dyskusję i debatę.

Kto powinien ją przeczytać?

Każdy, komu zależy na tym, by pokonać stres związany z publicznym przemawianiem. Książka sprawdzi się też idealnie jako sposób nauki sztuki rozmawiania i przygotowania do rozmów.

🍀 Jak ta książka zmieniła mnie?

- Potrafię jaśniej wyrażać swoje zdanie.
- Nauczyłem się wykorzystywać swoje doświadczenia życiowe jako argumenty w dyskusji.
- Umiem przygotować się do mowy i pozbyłem się stresu przed przemawianiem.

✍ 3 najlepsze cytaty z tej książki

- "Ci, którzy zapisują się na kurs publicznego przemawiania, na pytanie o swoje oczekiwania wobec takiego kursu, w znacznej większości udzielają, o dziwo, tej samej odpowiedzi: "Gdy mam wstać i powiedzieć coś na forum publicznym- mówią- robię się tak skrępowany, tak przerażony, że nie mogę jasno myśleć, nie mogę się skoncentrować, nie pamiętam, co miałem powiedzieć.""
- "Jak najwięcej dowiedz się na temat, na jaki zamierzasz mówić. Zbierz wszystkie możliwe informacje dotyczące danego zagadnienia. Zapisz pomysły, kluczowe słowa bądź frazy."
- "Naturalne prawa zapamiętywania to: *obraz, powtórzenie, powiązanie."*

🚀 Książka w 3 zdaniach:

1. Po lekturze książki dowiadujemy się, jak porwać łumy podczas przemówień.

😯...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Kto ma obawy przed publicznymi wystąpieniami powinien przeczytać tą książkę. Mamy tu mnóstwo porad a także przykłady publicznych wystąpień, najsłynniejszych mówców. Naprawdę warto. Polecam.

"Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą" to ponadczasowe dzieło traktujące, o tym, jak wynika z samego tytułu, wyrobienia sobie wpływów i przyjaźni.
Książka napisana bezpretensjonalnym językiem. Inspiruje.
Polecam tę książkę każdemu!!

Książka napisana bezpretensjonalnym językiem. Inspiruje.
Polecam tę książkę każdemu!!

• Rozwój osobisty
  • Psychologia
  • Samorozwój
  • Chcę kupić
  • Biznes

Dale Carnegie Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą.Po szczeblach słowa Zobacz więcej