Podróż z nieznajomą 33 współczesne opowiadania bułgarskie

Tłumaczenie: studenci slawistyki UMCS w Lublinie i Kolegium Licencjackiego UMCS w Białej Podlaskiej
Wydawnictwo: Omnibus Press
Dorota

"Czym są wspomnienia? Zabawą w kiczkę? Pieśnią, której i słów i melodii zapomniałem? Lub czymś, co z pomocą kilku paczek papierosów i kilku dzbanków kawy możesz przemienić w schody z białego kamienia do świata, którego już nie ma. I po których, aby czytelnik mógł się wspiąć, autor musi zejść." No właśnie, czym są wspomnienia? Warto zastanowić się nad pytaniem, które zadaje bohater opowiadania...

No właśnie, czym są wspomnienia? Warto zastanowić się nad pytaniem, które zadaje bohater opowiadania "obudź mnie, kiedy sierpień się skończy" Dejana Enewa. W jakiejś mierze zapewne odrobiną każdej z wymienionych w cytowanym fragmencie rzeczy z osobna. A skoro autorzy opowiadań już do nas zeszli owymi schodami z białego kamienia, spróbujmy wspiąć się nimi do zakamarków naszej duszy, spróbujmy podjąć własną podróż do wspomnień, których inspiracją będzie ta książka.
Książka została wydana przez wydawnictwo OMNIBUS PRESS w Rzeszowie.

Książka do nabycia jedynie u redaktora: omnibuspress@interia.pl

źródło okładki: źródło własne

maneśka | 2013-11-29