Książka Roku 2018

Przezwyciężanie pięciu dysfunkcji pracy zespołowej

Wydawnictwo: MT Biznes
978-83-7746-126-6
poradniki
Łukasz

W Przezwyciężaniu pięciu dysfunkcji pracy zespołowej Lencioni zamieszcza bardziej szczegółowe, praktyczne porady dotyczące przezwyciężania pięciu dysfunkcji – opisuje narzędzia, ćwiczenia, modele oceny, a także przytacza przykłady z własnej praktyki. Stawia pytania, na które każdy zespół musi sobie odpowiedzieć, takie jak: „Czy naprawdę jesteśmy zespołem?”, „Jaka jest nasza obecna efektywność?”, „Czy jesteśmy przygotowani na to, by zainwestować czas i energię i stać się wspaniałym zespołem?”.

Napisany w zwięzły i przejrzysty sposób przewodnik daje liderom, menedżerom liniowym i konsultantom narzędzia potrzebne do tego, by mogli pomagać zespołom działać szybko i efektywnie.

Niniejszy przewodnik jest kontynuacją bestsellera „New York Timesa” zatytułowanego Pięć dysfunkcji pracy zespołowej.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/

Yoka | 2014-03-20
Na półkach: Zawodowe, Przeczytane
Przeczytana: 17 marca 2014

Krótka, treściwa ale przede wszystkim praktyczna.

Moim zdaniem warto najpierw przeczytać "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej". To pozwala lepiej zrozumieć tą pozycję.

Najbardziej cenię autora za konkret. Jak sam pisze najcenniejsze co obecnie mamy to czas i nie ma sensu go marnować:)
Książka jest pełna praktycznych wskazówek, ma świetnie rozpisane sesje. Przy tym jest napisana krótko, jasno i na temat.
Poradnik wart polecenia.

Scoker | 2017-12-08
Przeczytana: grudzień 2017

Lencioni jak zwykle krótko i na temat. Może aż za krótko...

Model, który stworzył, jest intuicyjny i gdy odnoszę go do mego doświadczenia - bardzo trafny. Autor ma niezwykły dar dobierania przykładów, które bardzo dobrze przedstawiają wybrane przez niego zagadnienia. Propozycje narzędzi nie są rewolucyjne i raczej znane od dłuższego czasu - jednak na plus trzeba zapisać zebranie ich, przedstawienie i wytłumaczenie czemu akurat te narzędzia się sprawdzają.

Książka jest bardzo krótka. Nie chcę posądzać autora o umyślne wyciąganie pieniędzy, ale trzeba przyznać, że mógłby zebrać pare swoich książek w jedną ;)

Ewelina | 2018-08-25
Przeczytana: 22 sierpnia 2018