Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu

Wydawnictwo: Bukowy Las
psychologia emocji, emocje, rozum
vicky222

"Pokażę ci, jak połączyć siłę rozumu z potęgą emocji. Przeczytaj i zobacz, ile wspaniałości jest w twojej głowie. Zachwyć się sobą!" Rafał Ohme Zostań emo sapiens! Używaj emocji, aby napędzać się do działania. Ufaj rozumowi, on wyciągnie cię z tarapatów. Pozwól intuicji czytać intencję osób wokół ciebie. Naucz się mądrzej sprzeczać i spalać złość. Dbaj o siebie, aby lepiej zadbać o innych....

Rafał Ohme

Zostań emo sapiens!

Przełomowa książka o emocjach, napisana lekko i dowcipnie.

źródło opisu: Bukowy Las, 2017

źródło okładki: https://bukowylas.pl/

Happy Reader | 2017-12-21
Przeczytana: 18 grudnia 2017

„Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu” Rafała Ohme to książka o tym jak działa mózg. Według autora najważniejsze w naszym życiu są emocje – zrozum swoje emocje, naucz się z nich korzystać jak z czegoś, co wspiera racjonalne poznanie, a będziesz mieć lepsze życie!

Książka jest prawdziwym kompendium wiedzy o mózgu i umyśle, ale również jest poradnikiem jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce – jak łączyć emocje i intelekt, siłę świadomego rozumu z podświadomą intuicją oraz pasję z roztropnością. Okazuje się że, najpierw potem działamy, a dopiero na końcu myślimy, a Emo Sapiens to człowiek, którego do działania napędzają emocje, podczas gdy on myśli, że o wszystkim decyduje rozum!

Autor przekonuje, że nie wykorzystujemy naszych wszystkich zmysłów – pierwsze skrzypce grają wzrok i słuch, a zaniedbujemy dotyk, węch i smak i tylko kiedy karmimy się różnorodnością, zapewniamy mózgowi – neurofitness!
„Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu” to wciągający i interesujący poradnik, który w...

_Magnolia_ | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

Bardzo ciekawie został poruszony i opisany temat, który jest bardzo szeroki i złożony. Jest napisane w tak przystępnym języku, że naprawdę nie znalazłam trudności w zrozumieniu, a do tego treść jest wzbogacona ilustracjami, które ułatwiają zapamiętywanie pewnych faktów czy to schematem czy humorystycznym rysunkiem. A propo humoru, tego w książce nie brakuje, co jest kolejnym atutem. Do tego wszystkiego na końcu występuje bogata lista tytułów książek by poszerzyć wiedzę na poszczególne tematy.

Jedynie nie jestem przekonana do ostatnich rozdziałów dedykowanych praktyce. Po prostu trudno zastosować te porady w realnym życiu, które jest zagonione i nie raz pozbawione jest środków do ich realizacji. Zatrute jest w dodatku negatywnymi emocjami spowodowanymi złym podejściem do życia samych ludzi.

Paolina_pl | 2017-05-10
Przeczytana: 09 maja 2017

Przefantastyczna książka!:) Przede wszystkim za to, że autor pisze o rzeczach z pozoru (nie oszukujmy się) nudnych, bo przekazuje dużo "suchej wiedzy". Ale robi to w taki sposób, że informacje te są intrygujące i zaskakujące. Krok po kroku prowadzi nas przez zawiłe ścieżki poznania funkcjonowania mózgu. Książka ta nie jest formułkowym poradnikiem, jakich wiele. Jest wyjątkowa, bo pisana z punktu widzenia badań, a nie wyłącznie osobistych przekonań. Naprawdę potrafi przekonać! I przede wszystkim uświadamia, jak wspaniałym narzędziem dysponujemy, a którego nie doceniamy tak, jak to się mu należy.
Gorąco polecam wszystkim tym interesującym się psychologią i rozwojem, których nudzą poradniki "jak zmienić swoje życie", które wszystkie brzmią tak samo. Ta książka Cię przekona:)

vicky222 | 2017-08-12
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Woli wyjaśnienia, Rafał Ohme to jeden z moich wykładowców na studiach, którzy potrafili sprawić, że studenci z wyprzedzeniem zajmowali miejsca w pierwszych rzędach a i tak na jego wykładach w całej auli brakowało wolnych miejsc. Prawdą jest, że prof. Ohme zajmował się tematem emocji i motywacji, który faktycznie jest fascynujący. Sami rozumiecie, że nie mogłam walczyć z uczuciem pragnienia tej książki.

Na wstępie czytamy, że „dekalog Emo Sapiens da ci wskazówki, co robić, aby połączyć dzikość ciała z boskością umysłu”. Jestem po psychologii i zaręczam Wam, że lektura Emo sapiens to bardzo przystępna forma dla każdego. Autor ma świetny humor i dar do snucia opowieści. Świetnie łączy wątki naukowe z codziennym życiem. Nie ma trudnych terminów, a jeśli są to dostajemy również bardzo szerokie wyjaśnienia.

Najważniejsze w całej książce są emocje – dosłownie i w przenośni. Profesor zwraca uwagę na ich rolę w życiu każdego z nas. Jego teoria mówiąca, że nie jesteśmy już homo sapiens...

100NoName | 2018-04-08
Przeczytana: 11 lutego 2018

W 3 słowach "Emo Sapiens" to słowniko-poradniko-felieton. Bo - jest przyjemna w odbiorze, jest subiektywizm autora, są wskazówki, a przede wszystkim jest wprowadzenie do neuronauki. A właściwie wprowadzenie do zachęcania, by zagłębić się w neuoronaukę i zrozumieć mózg. Mózg, bo siebie raczej prędko nie zrozumiemy.

ksiazkawprezencie | 2017-05-18

To co dzieje się w mózgu poza naszą świadomością, może być o wiele ciekawsze niż dywagacje na temat podróży w zaświaty po śmierci klinicznej, telepatii, czy innych sensacji opisywanych przez parapsychologów.
Autor (profesor psychologii na SWPS) dowodzi, że mniej dla nas oczywiste i zrozumiałe funkcje umysłu, takie jak emocje, podświadomość oraz intuicja mają większy wpływ na nasze działanie, niż nam się wydaje i na bazie tej wiedzy tworzy autorską koncepcję Emo Sapines.
To nie za pomocą intelektu i zdrowego rozsądku podejmujemy decyzje – tłumaczy profesor Ohme – pomagają nam one tylko uzasadnić wybory, dokonywane głównie pod wpływem emocji (których jest tyle rodzajów, że niektóre z nich nawet nie mają nazwy). Łatwiej na przykład rozstać się z nałogiem chcąc zrobić komuś na złość, niż z kierując się przesłankami zdrowotnymi. Choć emocje nie poddają się w pełni naszej woli, autor podpowiada jak można je okiełznać – np. jak mądrze się kłócić i jak nauczyć się odciągnąć uwagę od...

eXeliza | 2017-09-21
Przeczytana: 19 września 2017

Autor w ciekawy sposób opisuje jak funkcjonuje nasz mózg i nasze emocje. Możemy się dowiedzieć dlaczego czasem mamy wrażenie "mieszanych uczuć" oraz wyjaśnia czym jest "intuicja" i czy powinniśmy jej słuchać. Wskazuje także, że można połączyć "rozum" i "serce" z korzyścią dla nas samych :)

Enigman | 2018-07-19
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Bardzo dobra książka która wyjaśnia tajniki powstawania emocji w umyśle człowieka. Napisana zrozumiałym językiem dla ludzi nie posiadających psychologicznej wiedzy. Polecam !

Akasis | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Książka zapowiadała się rewelacyjnie. Niby fajnie napisane, ciekawie poruszony temat emocji. Jednak z czasem czytało się coraz gorzej.
Wstawki w formie ciekawostek beznadziejne. Wytrącające całkowicie z uwagi.
W jednej chwili czytasz o emocjach i nagle ni stąd ni zowąd pojawia się ciekawostka "skąd biorą się motyle w brzuchu?". Musisz się oderwać od tematu żeby przeczytać ciekawostkę lub czytać dalej i wracać do ciekawostki.
Zawiodłam się na książce i straciłam tylko czas.
Nie polecam.

andrutka | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Porównanie orgazmu do zupy robionej w thermomixie - pozostawię bez komentarza. Kilka innych na podobnym żenującym poziomie tekstów również. Na pewno ukierunkowana pod korporacyjne szczury. Kwintesencja tej książki to dekalog Emo Sapiens, znajdujący się na końcu książki.