No One Left to Tell

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romantic Suspense". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Signet Books
kryminał, morderstwo, miłość
angielski
ven_detta

Picking up where 'You Belong to Me' left off, 'No One Left to Tell' is full of murder mysteries, cops, investigators and horror scenes taking place on the streets of Brooklyn. It may be unlucky for some...Will anyone live to tell the tale? If one more woman should accidentally fall, there'll be no more women and...Ramon Munoz has spent five years in prison, convicted of a murder his family...

It may be unlucky for some...Will anyone live to tell the tale?

If one more woman should accidentally fall, there'll be no more women and...Ramon Munoz has spent five years in prison, convicted of a murder his family is convinced he did not commit. Unable to get the courts to take them seriously, they turn to private investigator Paige Holden for help. Paige cannot resist the family's pleas. But when Ramon's wife, having just handed her the evidence that will help prove his innocence, is brutally executed in front of her eyes, Paige is thrown headlong into a case which will place her life into jeopardy. As Paige risks everything to prove Ramon was set up, she comes to realise that there is more at stake if Ramon is freed than she could have ever guessed. Can Paige stay alive long enough to unmask an unstoppable killer who will not rest until there's no one left to tell?

źródło opisu: http://www.goodreads.com

źródło okładki: http://www.goodreads.com