Rój

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Star Force". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Swarm
wojna z obcymi
Wiedźma

B.V.Larson jest prawdziwym królem Amazon’a, który w Polsce stanie się najjaśniejszym punktem ponurej jesieni. Na czym polega fenomen self-publishera ze słonecznej Kalifornii? Receptą na jego sukces jest prosta i czysta zasada – autor daje czytelnikowi nie to, o czym sam chciałby napisać, ale to, czego potrzebuje jego czytelnik i o czym chce czytać. Właśnie z tego powodu jego książki sprzedają się w niebywałych ilościach.

Agresywni, żądni władzy obcy za pośrednictwem statków kosmicznych porywają ludzi, by przeprowadzać na nich swoje tajne eksperymenty. Najsilniejsi stają się żołnierzami. Co dzieje się ze słabymi? Strach myśleć, jakie przeżywają piekło.

Ludzkość, uznawana przez obcych za jednostki prymitywne, zostaje rzucona w sam środek kosmicznej wojny o surowce.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Sowaldez | 2016-12-20

Książka B.V. Larsona to czysty gatunek science-fiction. Pełno w niej robotów, statków kosmicznych, cyborgów, jednym słowem całkowity, katastroficzny misz-masz, bo, muszę wspomnieć, że głównym wątkiem książki jest atak obcej cywilizacji na Ziemię. Początek, jakieś 100 pierwszych stron jest jak najbardziej interesujące, ale później tylko równia pochyła, przynajmniej w moim odczuciu. Im dalej w las, tym mniej drzew, tym gorzej. W komentarzach okładkowych można przeczytać, że potrafi wciągnąć czytelnika, a autor zachwyca genialnymi pomysłami. Moim zdaniem, autor nie wyciągnął z opowieści wszystkiego, co mógł. Brakuje mu pewnego „czucia”, wydaje mi się, że można było lepiej pociągnąć fabułę, bardziej zagmatwać, wprowadzić kilka dynamiczniejszych czynników. Walki pomiędzy jednymi a drugimi są nudne jak flaki z olejem, brak im ikry sci-fi. Jedynie, gdzie mogę się doszukiwać plusów, to ciekawy opis związany z życiem na statku i wątek pomiędzy głównym bohaterem, Kyle’m Riggs’em a Sandrą,...

| 2013-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 lutego 2013

Książka jest słaba i to bardzo niestety...

Tak w telegraficznym skrócie: mamy tutaj zbitek średnio połączonych ze sobą faktów: ojciec samotnie wychowujący dzieci, inwazja dziwnych samolotów, utrata dzieci, informatyczne potyczki ze zrozumieniem działania sztucznej inteligencji, walka o Ziemię.. i otwarte zakończenie, które powinno zachęcać do oczekiwania na kolejną część.

Ogólna idea książki to jak dla mnie sztandarowe wykorzystaniem motywu nalotu obcych. Statek ze sztuczną superinteligencją, którą człowiek jako haker próbował rozgryźć? Całkiem ciekawy pomysł. Szkoda tylko, że wśród wątków rodzinno-uczuciowych, które nijak pasowały do fabuły, oraz dość ubogiego słownictwa
i składni, próba zhakowania staje się średnio-interesującą łamigłówką. A szybko rozwijająca się akcja wcale nie podwyższa walorów powieści.

Po ostatnich lekturach Ziemiańskiego tak ubogie dialogi i przewidywalna akcja "rażą" w oczy niesamowicie. Książka "Rój" to pozycja na jeden raz, tak by...

karpatkadobra | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na książkę B.V. Larsona: ,,Rój” natrafiłem dosłownie przypadkiem, a jestem fanem książek, a szczególnie z gatunku literatury science – fiction, gdzie więcej jest ,,science” niż fiction. Moje zamiłowanie do nauki i ogólnie tematyki sci-fi wzięło się z wczesnych lat dzieciństwa, w których jak zahipnotyzowany wpatrywałem się w ekrany telewizora i z zapałem śledziłem kolejne odcinki programów edukacyjnych na kanałach typu: ,,Discovery Channel” itp. Najbardziej z pośród nich upodobałem sobie te, opowiadające o Wszechświecie: Czarnych Dziurach, Ciemnej Materii i Energii czy Technologii Przyszłości. W literaturze Popularnonaukowej również drążyłem te tematy, a jeśli chodzi o Beletrystykę to tak naprawdę dopiero zaczynam dojrzewać i wchłaniać aspekty bardzo szerokiej kultury Sci-fi.

Beletrystykę Sci-fi jak i książki popularnonaukowe z tego zakresu zawsze staram się wybierać dokładnie ze względu na bardzo obszerne zagadnienia. Jestem po prostu wybredny. Bardzo słabo jest u mnie jeśli...

Nesta | 2013-02-07

Rój to debiutancka powieść Larsona jak również mój debiut czytelniczy w kategorii science fiction. Fabryka Słów jak zwykle postarała się o doznania wzrokowe projektując nieziemską okładkę, która przyciągnęła mnie do książki. A co kryje się w środku?
Nad Ziemią pojawiają się ogromne statki kosmiczne, które porywają ludzi a potem wyrzucają ich jak śmieci. W ten sposób ginie mnóstwo ludzi, między innymi dzieci głównego bohatera. Kiedy sam zostaje porwany przez statek przekonuje się, że nie ma tam załogi a sztuczna inteligencja, która nim steruje została zaprogramowana przez inną rasę aby szukać personelu dowódczego. Testy przechodzą jedynie osoby inteligentne, wyszkolene w walce lub maniacy śpiący z bronią w ręku. W ten sposób powstaje ogromna flota statków kosmicznych, którymi dowodzi najróżniejsza zbieranina ludzi.
W niedługim czasie dowiadujemy się, że to nie najgorszy problem, któremu musimy stawić czoła. Ziemia zostaje zaatakowana przez zupełnie inne statki a jedynymi, którzy...

J_Luna | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Chyba każdy kto choć trochę lubi Science Fiction nie tylko w książkach ale choć by tylko w TV, zastanawiał się choć raz co by zrobił mając statek kosmiczny który uznał go za swojego dowódcę.

Co by z nim zrobił?
- może poleciał by gdzieś daleko w gwiazdy?
- może nie chciał by opuszczać ziemi bo woli zostać na niej wraz z rodziną ?
- może mając technologię obcych chciał by zrobić coś dla ziemi i ludzi na niej?

Postaw przez chwilę siebie w takiej sytuacji by lepiej zrozumieć tą niezwykłą książkę.

Pewnej nocy zjawia się statek który zabija twoją rodzinę ale ciebie wybiera na swojego dowódcę.
To straszna wizja.
Ale jeszcze straszniejsze jest to że już chwilę później orientujesz się że takich statków jak ten jest znacznie więcej a gdy wybiorą swojego dowódcę zaczyna się prawdziwa walka o ziemię i wszystko co na niej żyje. Bo nadciąga nowy nie znany wróg i tylko z pomocą tego morderczego statku i swojego sprytu możesz dać choć cień szansy ludziom na ziemi.

Książka wciąga i trzyma...

adamk | 2013-10-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Ciekawa fabuła, wartka akcja, czyta się szybko i przyjemnie.
Mam nadzieję że wkrótce FS wyda kolejne części

Honoo69 | 2016-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Ogólny zamysł książki całkiem ciekawy, jednak wykonanie już nie jest najlepsze. Nie wiem czy to tylko kwestia tłumaczenia czy ta książka po prostu taka jest, ale czyta się nieprzyjemnie. Niektóre zdania nie mają nawet sensu. Główny bohater był dla mnie mało interesujący, a wręcz czasami irytujący. jego zachowania momentami były nienaturalne i dziwne. Niestety mogłoby to wyglądać lepiej, ale jest jak jest. Słabizna.

Paweł Gryniewicz | 2014-06-14

Czyta się miło, łatwo i przyjemnie, a dodatkowo bardzo szybko. Książka nie ma przestojów, ani żadnych zbędnych stron, zapisanych tylko po to, żeby było więcej i więcej.
Na pewno warto się zapoznać, ja czekam na kontynuację

Lisek | 2014-07-30

Nie przerwałem dlatego, że jest zła.
Tylko jakoś tak po prostu, kiedyś do niej wrócę :)

Moogwai89 | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Rój to jedna z niewielu moich styczności z gatunkiem Sci-Fi. Po jej lekturze nie jestem zbytnio przekonany do dalszego czytania książek wchodzących w skład tego cyklu.
Książka jest nierówna i składa się z dwóch części. W pierwszej poznajemy głównego bohatera i śledzimy jego starania w opanowaniu technologii obcej cywilizacji. W drugiej zaś podążamy wraz z Riggsem na czele armii mającej za zadanie obronić Ziemię przed destrukcyjnym atakiem Makrosów.
W moim odczuciu pierwsza część jest znacznie bardziej interesująca niż druga. Może za wyjątkiem nudnego i sztampowego do bólu wątku romansu, na który autor nie miał kompletnie pomysłu.
Brak tu także wyrazistych postaci pobocznych, nawet główny bohater nie wzbudza jakichś wielkich emocji.
Ogólnie oceniam Rój jako dosyć przeciętne Sci-Fi.