Zgiełk wojny

Tłumaczenie: Małgorzata Koczańska
Cykl: Zgiełk wojny (tom 1)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Alarm of War (2012)
space opera, science fiction
Marta

Ludzkość opuściła Starą Ziemię i skolonizowała odległe światy. Stało się to możliwe dzięki odkryciu tuneli czasoprzestrzennych, które skróciły drogę do układów gwiezdnych z planetami nadającymi się do zamieszkania. Właśnie dlatego sektor Victorii stał się węzłem komunikacyjnym i handlowym dla pozostałych systemów zasiedlonych przez ludzi – znajduje się tutaj aż siedem tuneli czasoprzestrzennych. I aż siedem powodów, aby zdobyć ten obszar kosmosu.

Rozwijające się mocarstwa – Cesarstwo Tilleke i Dominium Zjednoczenia Ludowego – pragną zawładnąć sektorem Victorii. Chociaż od stuleci ludzkość żyje w pokoju, zawiązuje się spisek. Na wiktoriańskich granicach trwają przygotowania do wojny.

Emily Tuttle, historyczka, która nie znalazła perspektyw na swojej rodzimej planecie i postanowiła zaciągnąć się do Floty Kosmicznej Victorii, jeszcze nie wie, że już na początku swojej kariery weźmie udział w prawdziwych starciach w kosmosie i przeleje ludzką krew…

źródło opisu: Drageus

źródło okładki: Drageus

Lukasz | 2019-06-20

Nie jestem żadnym fanem tego typu książek - nawet nie wiem, jakim cudem kupiłem tego audiobooka

Nie jest to literatura ambitna, jest przewidywalna itd ....

Ma jednak jedną zaletę - słucha się tego ŚWIETNIE !

grynias | 2019-03-21
Przeczytana: styczeń 2019

Jak dla mnie naprawdę świetna seria. Czytałem nie mogąc oderwać się od książki. Bardzo fajnie opisane walki w kosmosie szczególnie z taktycznego punktu widzenia. Widać, że autor przemyślał wszystko dokładnie. Do tego światy, społeczności, a także ludzie opisani w sposób pokazujący naszą naturę. Z czystym sumieniem polecam każdemu szukającemu dobrej książki tego gatunku.

StefanGJ | 2019-03-20
Przeczytana: marzec 2019

Jak widzę w poniższych opiniach, nie tylko mnie od razu nasunęły się skojarzenia z wykreowanym przez Davida Webera świata (wszechświata?) Honor Harrington. Uderzające podobieństwo stron konfliktu - złe Dominium, tajemnicze i bardzo złe Cesarstwo i dobre Królestwo Victorii. Gdy zapomnimy o podobieństwach, to czyta się doskonale.

Tomek | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Kopia cyklu o Honor Harrington (i to prawie jeden do jednego, szczególnie dobre królestwo Victorii aka Królestwo Manticore i złe Dominium aka Republika Haven) ze wszystkimi wadami wcześniej wspomnianego cyklu oraz prawie bez żadnych jego zalet. Wizja dalekiej przyszłości bardzo uboga, brak jakichkolwiek zmian socjologicznych, bardzo mało zaawansowanych technologii. Postaci też sklonowane, główna bohaterka jest oczywiście typową Mary Sue.

Da się niby czytać, ale ogólnie nie warto. Przeczytam kolejną część, głównie dlatego, że jestem chory i nie mam nic innego do roboty.

Maciej Horała | 2018-03-12

Dobra i co najważniejsze solidnie napisana pozycja. Wciąga i chce się więcej. Minus taki, że książka nie ma za grosz oryginalności to kolejna kopia kopii.Wyraźnie widać fascynację ,,Grą Endera'' , Żołnierzami Kosmosu'' czy chociażby ,,Nieulękłym''. Ale, że z tej mieszanki powstała całkiem strawna zupa warto dać książce szansę.

jamisiek1978 | 2017-11-02

Przyjemna lektura dla miłośników tego typu literatury. Czyta się dobrze. Polecam wielbicielom gatunku, ale nie szukajcie czegoś szczególnie odkrywczego, zaskakującego lub dającego do myślenia.

Sebastian Janek | 2017-11-01

Powieść rozpoczyna cykl opowiadający o wielkim międzygwiezdnym konflikcie. Rozpoczyna się trochę infantylnie. Może nie ze względu na fabułę, ale na sposób pisania. Autor podaje w treści wiele szczegółów, jakby na wstępie chciał wpoić czytelnikowi informacje na temat wszystkich bohaterów. Od razu wiadomo, kto jest kim i po której stronie się znajduje. Strasznie to przytłacza, tym bardziej, że to dopiero kilka pierwszych stron.

Właściwie już na początku doznałem sporego rozczarowania, gdy autor wytłumaczył o co w tym całym zgiełku chodzi. Generalnie zero zaskoczenia do końca książki. Skoro wiemy, kto, dlaczego, i że cykl liczy kilka książek, można dojść do jedynej właściwej konkluzji. Zostało tylko jedno pytanie – „jak uda im się przeżyć do 400 strony”? Tu jest oczywiście spora niespodzianka, ponieważ ta część galaktyki zasiedlona przez ludzi składa się ze sporych, wyrośniętych na bazie kolonii imperiów, niezwykle odmiennych kulturowo, obyczajowo i pod względem dostępnej...

Andrzej Lewicki | 2017-06-18

Czytałem wiele opinii o tej książce, różnych. wiele osób porównuje ją do cyklu Webera. może i tak, ale czy ma to znaczenie? książkę ocenia się po tym, jak się ją czyta, jakie budzi emocje. jeśli nawet przypomina inną, nie ma to znaczenia. zgiełk wojny jest świetny. powieść jest tak napisana, że trudno jest przerwać czytanie, coś jak oglądanie świetnego filmu, który pochłonął bez reszty.to jedna z takich powieści, które gdy się skończy czytać natychmiast pojawia się pytanie co dalej i zaczyna czytać kolejną (jeśli jest ... )

Karol Łabasiewicz | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Pozycję tę czyta się szybko, miło i przyjemnie... niekiedy nawet trzyma w napięciu i... tyle. Pomysły na fabułę "oklepane" ( niekiedy po prostu z multiplikowane - nie jeden genialny bohater a... nie będę spoilerował). Samym warsztatem literackim autor zbliża się do mistrza Webera, ale tylko zbliża.
Pozycja dla fanów militarnej sf.

Wiktoria | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

Nuda, przewidywalność, brak nowatorskości... Odkładam nie kończąc, bo nie zniosę.