Mity starożytnej Grecji

popularnonaukowa
Dominika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

FannyBrawne | 2018-07-28

Czytałam ten zbiór mitów jeszcze w podstawówce, przed Parandowskim. Bardzo mi się wtedy podobał i na pewno, jeśli będę miała okazję, jeszcze go przeczytam.

Autor na początku przedstawia czytelnikowi najważniejszych bogów greckich, po czym w formie opowiadań opisuje różnorakie mity. Graves zwraca uwagę na wady i kaprysy bogów i herosów, dzięki czemu w książce nie brak humoru i zabawnych dialogów(pamiętam, że śmieszył mnie moment, gdy Ares grozi Syzyfowi). Zbiór zdecydowanie godny polecenia, zarówno wielbicielom mitologii, jak i tym, którzy dopiero chcą zgłębić ten temat.

Shino11 | 2017-03-07

Nie ma człowieka, któremu mity by się nie podobały. Realizują one warunki ciekawej treści: zawierają fantastyczne elementy, za którymi się tęskni w szarej codzienności, nadprzyrodzone zjawiska, które chciałoby się zobaczyć w dzisiejszym świecie i postaci z mocami, jakie chciałoby się mieć. Tworzą one wyjątkowe, interesujące historie, które kradną naszą uwagę i czas całkowicie. Aż pragnęłoby się tam być.

wositelec | 2016-02-11

Zgadzam się z poprzednią opinią - lepsze opisy mitów niż u Parandowskiego. Czytałem wielokrotnie i za każdym razem wciągało mnie do głębi.

Ithil | 2014-06-15
Przeczytana: marzec 2012

Świetne i bardzo wciągające źródło szczegółowiej wiedzy o mitach greckich. Zaczęłam to czytać jako lekturę wymaganą na studiach filologii klasycznej ale z przyjemnością wracam nawet po zdaniu egzaminów :) Mitologia Parandowskiego nie jest tak obszerna i szczegółowa...

freetibet | 2012-07-22
Przeczytana: czerwiec 1994

Pierwsze źródło wiedzy o mitach, na długo przed "Parandowskim".

Marago | 2018-02-11
jrmo | 2018-01-06