Elza z afrykańskiego buszu

Tłumaczenie: J ozef Giebułtowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dookoła świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
The story of Elsa
83-7079-608-7
lew, Afryka, Kenia, busz, safari, kłusownictwo
literatura faktu
Evik

Najgłośniejsza w literaturze faktu opowieść o dziejach lwicy wychowanej od szczenięcia przez ludzi i o obopólnej przyjaźni między nimi. W Polsce wydawana wielokrotnie pod tytułem "Moja lwia rodzina". Obecna edycja nosi tytuł filmu stworzonego na podstawie książki. Książka wzbogacona jest zdjęciami. Zdjęcia zamieszczone w książce pochodzą z jej wydania angielskiego. Mają przede wszystkim...

Książka wzbogacona jest zdjęciami. Zdjęcia zamieszczone w książce pochodzą z jej wydania angielskiego. Mają przede wszystkim wartość dokumentalną. Dlatego reprodukcje zamieszczone w książce są wierną kopią czarno-białych oryginałów, wykonanych przed kilkudziesięciu laty. Podkreśla to faktograficzną wartość "Elzy z afrykańskiego buszu".

źródło opisu: książka

źródło okładki: zdjęcie autorskie