Mity starożytnej Grecji

Tłumaczenie: Andrzej Nowicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lektura Szkolna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Myths of ancient Greece
83-10-10126-0
Grecja, Mity, Mitologia
popularnonaukowa
Marcin

Inne wydania

Mity greckie opowiedziane przez znawcę kultury antycznej.

Shino11 | 2017-03-07

Nie ma człowieka, któremu mity by się nie podobały. Realizują one warunki ciekawej treści: zawierają fantastyczne elementy, za którymi się tęskni w szarej codzienności, nadprzyrodzone zjawiska, które chciałoby się zobaczyć w dzisiejszym świecie i postaci z mocami, jakie chciałoby się mieć. Tworzą one wyjątkowe, interesujące historie, które kradną naszą uwagę i czas całkowicie. Aż pragnęłoby się tam być.

wositelec | 2016-02-11

Zgadzam się z poprzednią opinią - lepsze opisy mitów niż u Parandowskiego. Czytałem wielokrotnie i za każdym razem wciągało mnie do głębi.

Ithil | 2014-06-15
Przeczytana: marzec 2012

Świetne i bardzo wciągające źródło szczegółowiej wiedzy o mitach greckich. Zaczęłam to czytać jako lekturę wymaganą na studiach filologii klasycznej ale z przyjemnością wracam nawet po zdaniu egzaminów :) Mitologia Parandowskiego nie jest tak obszerna i szczegółowa...

freetibet | 2012-07-22
Przeczytana: czerwiec 1994

Pierwsze źródło wiedzy o mitach, na długo przed "Parandowskim".

Prospero | 2017-04-19
Sandri | 2017-04-11