Bond o Bondzie. 50 lat w służbie Jej Królewskiej Mości

Wydawnictwo: Rebis
Bond on Bond
Bond, James Bond, Moore, Roger Moore
Wiedenka

Pełen anegdot, barwny tekst Rogera Moore'a.

Ponad 400 fotografii, najbardziej ikonicznych zdjęć z Bondów oraz niepublikowanych zdjęć z prywatnego archiwum Rogera Moore'a.

źródło opisu: REBIS, 2012

źródło okładki: REBIS, 2012

Rafał | 2015-10-01

Obowiązkowa pozycja dla fanów serii o 007. Ciekawe anegdoty Rogera Moore uatrakcyjniają całość. Na deser mamy świetne zdjęcia. Z przyjemnością wracam do lektury :)

grejfrutoowa | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Roger Moore to znany aktor, który wcielił się m.in. w postać najsławniejszego na świecie tajnego agenta – Jamesa Bonda. Z okazji pięćdziesięciolecia filmów o 007 Moore napisał książkę o filmowym Bondzie i jego świecie. Bond o Bondzie to pozycja z 2012 roku, którą wydał Dom Wydawniczy Rebis.
Książkowy bohater w końcu trafił na ekrany kin. Bond podbił serca widzów i dla wielu z nich wyglądał jak Sean Connery. Na planie pojawiały się piękne kobiety, efektowne gadżety i szybkie samochody. Do tego złoczyńcy, z którymi trzeba walczyć. Skrojone na miarę garnitury, bajeranckie zegarki i podróże to tylko namiastka życia agenta. W roli najsławniejszego szpiega wcieliło się do tej pory sześciu aktorów, którzy przez ponad pięćdziesiąt lat grają agenta Jej Królewskiej Mości.
Narratorem jest sam Moore – trzeci z aktorów grających Bonda. Opowiada o początkach filmowej serii, o zmianach, aktorach drugoplanowych, reżyserach, producentach i kobietach. Nie jest jednak dokładny w swojej opowieści....

MajinFox | 2014-10-09
Przeczytana: 09 października 2014

"Skyfall". Jednym się podobało, inni krytykowali - ja byłem wniebowzięty. Ale teraz nie o filmie, a o książkach. 2012 rok, to wspaniały okres, kiedy każdy ma okazję zabłysnąć jakąś uwagą na temat agenta 007. Przypomina to koszyki w hipermarketach z plastikową chorągwią z napisem: "Mamo, tu jestem!". Autor "Bond. Leksykon" też chciał zarobić odnowioną i usprawnioną wersją swojej książki. Michał Grzesiek chyba nie chciał, bo jego "Szpieg, którego kochamy" ani jakoś specjalnie nie uczestniczył w wydarzeniach związanych z premierą nowego filmu, ani na półkach księgarni nie zagościł. Pojawił się nowy gracz, iście brytyjska twarz, sir Roger Moore. Klękajcie na mordy przed jedną z najbardziej "chciałbym, żeby wszyscy myśleli, że jestem super fajny" książek, jakie dane było wydrukować na papierze kredowym.

Masochista, tak mogę siebie nazwać. Wybrałem to badziewko na imieniny, bo jako samozwańczy krytyk Bonda, musiałem przełknąć cierpką pigułę w kształcie zabójczego humoru Rogera Moore'a....

Sława | 2012-11-04

Moore nie był moim ulubionym Bondem. Za duży brzuszek i zbyt starannie uprasowane garnitury:)
Ale umie pisać dowcipnie i ciekawie. Dobra lekturka do pociagu albo na weekend:)