Absurdy i dowcipy PRL-u

Wydawnictwo: Vesper
rozrywka

Zestaw 2 książek : Antologia Absurdy PRL-u stanowi zapis najbardziej zabawnych zjawisk z czasów realnego socjalizmu. Książka ukazuje absurdalność życia w PRL zarówno od strony codzienności, jak i w perspektywie całokształtu kultury. Spora część zamieszczonych tutaj materiałów nigdy nie była wcześniej publikowana. Pierwsza, najobszerniejsza część książki, to dowcipy z minionej epoki. W części następnej Czytelnik znajdzie autentyczne wpisy klientów do ksiąg skarg i zażaleń , listy obywateli do radia i telewizji oraz listy czytelników do czasopisma konsumenckiego Veto . W znakomity sposób ilustrują one jakość konsumpcji w PRL: wadliwość towarów, poziom usług i dbałość o klienta (a właściwie petenta). W kolejnych częściach zamieszczono co bardziej zabawne instrukcje obsługi (między innymi instrukcję korzystania z toalety i instrukcję uruchamiania Fiata 126 P przez pchanie ) oraz niektóre pisma urzędowe, których mimowolny komizm jest nieodparty (na przykład raportów milicyjnych). To kolejna publikacja poświęcona w całości powracającej ostatnimi laty tematyce PRL-u. Tym razem przygotowaliśmy antologię najciekawszych kawałów z minionej epoki . Dowcipy wzbogacone o cenne przypisy ilustrują ówczesne poczucie humoru, będące odtrutką na absurdalność systemu. Mimo że dotyczą one okresu, który bezpowrotnie odszedł do historii, to prezentują się zaskakująco świeżo i dziwnie aktualnie. Dla czytelniczej wygody i przejrzystości wybór został podzielony na rozdziały, których celem jest tematyczne uporządkowanie zamieszczonego w książce materiału. Okładka: miękka, Rok wydania: 2007,

pokropce | 2010-09-25

Świetny zestaw by powspominać albo dowiedzieć się o realiach prl-u z przymrużeniem oka. Absurdy jak dla mnie dużo ciekawsze od dowcipów. Warto.

captain_drown | 2016-05-16
Ireth | 2016-05-08