Nazywam się Moore, Roger Moore

Tłumaczenie: Lech Żołędziowski
Wydawnictwo: Albatros
My Word is My Bond

W książce znajdziemy wiele szczegółów z prywatnego życia Moore'a i jego rodziny - czterech żon i trójki dzieci. Osobną część autobiografii stanowią fragmenty poświęcone działalności aktora jako Ambasadora Dobrej Woli UNICEF-u. W tym charakterze objechał niemal cały świat, głównie Afrykę, Azję i Amerykę Południową, wykorzystując swoją popularność dla dobra upośledzonych materialnie i społecznie dzieci.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Brexxxer | 2017-03-22
Przeczytana: 21 marca 2017

"W każdej książce jest ziarno prawdy. Z wyjątkiem pamiętników i książek biograficznych."
- A.Sapkowski

;D

Zawsze kojarzyłem Rogera Moora jako 007. Słyszałem też o jego innym głośnym wcieleniu, czyli "Świętym". Oprócz tych postaci ów jegomość za bardzo mnie nie interesował. Dopiero dzięki tej książce odkryłem, jaki to wszechstronny i utalentowany aktor oraz niezwykły człowiek.
W swojej autobiografii przechodzi stopniowo przez wszystkie etapy swojego życia, opisuje je ciekawie, barwnie, często z przymrużeniem oka. Bardzo miło mi się czytało, a właściwie słuchało świetnego lektora, Pana Zapasiewicza.

23.05.2017
Spoczywaj w pokoju, Roge!

ems | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Filmy z Rogerem Moorem towarzyszyły mi przez całe życie. Od Ivanhoe przez Świętego na Bondzie kończąc. A w zasadzie nie kończąc, bo było jeszcze kilka perełek.
Dzięki tej świetnie napisanej autobiografii przekonałem się, że poczucie humoru Rogera Moora to nie tylko cecha postaci przez niego granych. Lubiłem jego role, a po przeczytaniu książki polubiłem go jako człowieka.
Swoją drogą, fajne i ciekawe miał życie.
Polecam.

Przemysław Michowski | 2013-11-16
Przeczytana: 14 listopada 2013

Zaskakująco dobra książka. Poza samymi faktami z aktorskiej kariery, dużo jest tzw. kulisów i historii "obok" samych filmów w jakich kręceniu brał udział Roger. Początek nieco męczy, bo Roger emocjonalnie się zaangażował w opis warunków i w jakich dorastał i chodził do szkoły. Dla niego to ważne, a dla mnie hmm.. nie aż tak, jak to co Roger opowiada o ludziach z jakimi się zetknął, pracował itp. Polecam audiobook ze świetną interpretacją tekstu w wyk. Z.Zapasiewicza. Oboje - I Zbigniew i Roger są z podobnego pokolenia, mieli - tak sądzę wiele wspólnego i dobrze się dopasowali. Szkoda że nie mogę zapytać Pana Zbigniewa o jego refleksje jak czytał tą biografię.

mrs_dalloway | 2016-08-17
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Jako mała dziewczynka uwielbiałam oglądać przygody Jamesa Bonda...i już wtedy stwierdziłam, że Roger Moore to jest GOŚĆ...
Po przeczytaniu jego autobiografii dalej tak twierdze.
W figlarny sposób oprowadza nas po swojej historii, aktorskich początkach...prywatnym życiu...nie raz musiałam odłożyć książkę aby przerwać napady śmiechu przeczytawszy niewybredny komentarz autora...dla fanów i nie fanów polecam gorąco

paulinas | 2014-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Czytałam tę książkę całe wieki, w pewnym momencie nawet zaczęłam jej słuchać - bo do czytania nie mogłam się zmobilizować. Oj wymęczył mnie Roger Moore, wymęczył. Czekałam właściwie tylko na fragmenty związane z pracą przy 007, ale było ich nader mało, dlatego całość oceniam nisko. Życie R. Moore'a to dosyć ciekawa historia, ale w ten sposób opowiedziana nie zachwyciła mnie. Szkoda!

Maciej | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Genialny aktor, niesamowite życie, historia jak być po prostu człowiekiem. Czyta się niesamowicie i polecam każdemu!

Bartosz P | 2016-09-18
Przeczytana: 2015 rok

wiele ciekawych historii, niestety nie moje pokolenie przez co strasznie się dłużyła i ciężko było mi ją ukończyć

Iwona | 2014-05-16

Książkę dostałam od taty, z którym często oglądałam Rogera Moore'a w TV. Autobiografia ciekawa, jak jego życie, bogata, napisana z typowym, ironicznym, angielskim humorem, który uwielbiam.
Wiele szczegółów dla wielbicieli tej epoki kina. Polecam!

aba | 2012-04-24

Książka napisana z dużą dawką humoru.Bardzo przyjemnie się czyta.

karolmulik | 2017-09-06