O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd

Okładka książki O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd Wiesław Weiss
Wiesław Weiss Wydawnictwo: InRock muzyka
muzyka
InRock
2006-01-01
2006-01-01
83-60157-22-7
muzyka biografie wspomnienia Pink Floyd

Jeżeli nawet nie słyszało się muzyki Pink Floyd, to po przeczytaniu książki na pewno się sięgnie dyskografię tego muzycznego fenomenu, jakim jest kwartet czterech brytyjskich dżentelmenów.

Chylę czoła przed tak dużym nakładem pracy - opisaniem wszystkich (!) utworów z dorobku (płodnej przecież) grupy Pink Floyd. Oczywiście, analiza zawsze mogłaby być bardziej pogłębiona, ale tu chodzi raczej o przybliżenie utworów i podzielenie się wiedzą i wrażeniami - nie tylko swoimi, lecz także innych fanów. Pozycja, do której często wracam.

Jeden z moich ulubionych zespołów z młodości w świetnie ujętej biografii, która zasługuje na uwagę ponieważ dotyczy nie tyle życia prywatnego artystów (nie ma szukania na siłę ciekawostek i sensacji),lecz na tekstach utworów z poszczególnych płyt i ich interpretacji. Każda kolejna płyta stanowi rozdział, a elementy biograficzne nie stanowią odrębnych rozbudowanych tematów lecz wplatają się w poszczególne utwory, tłumacząc epizody ich powstania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona!

Pink Floyd to jedna z moich ulubionych grup, szczególnie albumy Wish You Were Here, The Dark Side Of The Moon i The Wall ale również Meddle. Autor tej pozycji przybliża nam historię grupy a także przedstawia genezę powstania poszczególnych płyt a nawet pojedynczych utworów. Nie da się tego jednak czytać od deski do deski jak biografię. Raczej jest to zbiór wywiadów i relacji autora oraz streszczenia utworów. W sposób chronologiczny przedstawione są kolejne płyty grupy. Tekst jest bogato ilustrowany zdjęciami z koncertów, fotosami z filmów i teledysków. Jedyne co mi nie odpowiada to bardzo drobny druk, często biały tekst na czarnym tle. Utrudnia to czytanie i bardzo męczy oczy. Innych zastrzeżeń nie mam. Polecam tę książkę nie tylko miłośnikom grupy, tych pewnie zachęcać nie trzeba, ale również tym wszystkim, którzy dopiero zapoznają się z twórczością tej niesamowitej kapeli rockowej. Ja zapewnie nieraz jeszcze do tej ksiązki wrócę.

Bardzo Dobra!

Bardzo Dobra!

• Muzyka
  • Muzyczne
  • Biografie

Dodaj cytat z książki O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd