O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd

Wydawnictwo: InRock
83-60157-22-7
muzyka
smudge_90

Dlaczego muzycy zgodzili się na wydłużenie piosenki Another Brick In The Wall Part 2, aby mogła ukazać się na singlu, chociaż wcześniej powtarzali jak komu dobremu: Nie ma na to, kurwa, żadnych szans! Gdzie znaleźć takie utwory Pink Floyd jak Seabirds, Unknown Song, The Hero's Return Part 2 i Pan American Shuffle? Jaki był prawdziwy początek konfliktu między Rogerem Watersem a Dawidem Gilmourem? Co łączyło grupę z takimi postaciami, jak Mark Frechette, aktor zamordowany przed laty w więzieniu w Massachusetts, i Layne Staley, wokalista Alice in Chains, zmarły niedawno wskutek przedawkowania heroiny? Który spośród muzyków współpracujących z zespołem próbował uwieść Davida Gilmoura i jaka spotkała go za to kara? Jak wyglądał i dlaczego tak bulwersował Rogera Watersa pierwotny projekt okładki albumu "Animals"? Dlaczego w filmach Mechaniczna pomarańcza i Diuna nie ma muzyki Pink Floyd? Czy gdyby Adolf Hitler żył dziś, zaprosiłby zespół do Norymbergi?

źródło opisu: Wydawnictwo In R?ock, 2006

źródło okładki: http://merlin.pl/Pink-Floyd-O-krowach-swiniach-rob...»

Marysieńka | 2012-03-09
Przeczytana: 09 marca 2012

Pink Floyd to jedna z moich ulubionych grup, szczególnie albumy Wish You Were Here, The Dark Side Of The Moon i The Wall ale również Meddle. Autor tej pozycji przybliża nam historię grupy a także przedstawia genezę powstania poszczególnych płyt a nawet pojedynczych utworów. Nie da się tego jednak czytać od deski do deski jak biografię. Raczej jest to zbiór wywiadów i relacji autora oraz streszczenia utworów. W sposób chronologiczny przedstawione są kolejne płyty grupy. Tekst jest bogato ilustrowany zdjęciami z koncertów, fotosami z filmów i teledysków. Jedyne co mi nie odpowiada to bardzo drobny druk, często biały tekst na czarnym tle. Utrudnia to czytanie i bardzo męczy oczy. Innych zastrzeżeń nie mam. Polecam tę książkę nie tylko miłośnikom grupy, tych pewnie zachęcać nie trzeba, ale również tym wszystkim, którzy dopiero zapoznają się z twórczością tej niesamowitej kapeli rockowej. Ja zapewnie nieraz jeszcze do tej ksiązki wrócę.

lotosu_kwiat | 2014-11-20
Przeczytana: 12 listopada 2014

Jeden z moich ulubionych zespołów z młodości w świetnie ujętej biografii, która zasługuje na uwagę ponieważ dotyczy nie tyle życia prywatnego artystów (nie ma szukania na siłę ciekawostek i sensacji), lecz na tekstach utworów z poszczególnych płyt i ich interpretacji. Każda kolejna płyta stanowi rozdział, a elementy biograficzne nie stanowią odrębnych rozbudowanych tematów lecz wplatają się w poszczególne utwory, tłumacząc epizody ich powstania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona!

Marthe | 2015-12-20
Na półkach: Muzyka, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Chylę czoła przed tak dużym nakładem pracy - opisaniem wszystkich (!) utworów z dorobku (płodnej przecież) grupy Pink Floyd. Oczywiście, analiza zawsze mogłaby być bardziej pogłębiona, ale tu chodzi raczej o przybliżenie utworów i podzielenie się wiedzą i wrażeniami - nie tylko swoimi, lecz także innych fanów. Pozycja, do której często wracam.

Wojs | 2017-02-08
Annuszka | 2017-01-11