Mary Poppins. Opowieści zebrane

Okładka książki Mary Poppins. Opowieści zebrane Pamela Lyndon Travers
Okładka książki Mary Poppins. Opowieści zebrane
Pamela Lyndon Travers Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Mary Poppins (tom 1-7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mary Poppins (tom 1-7)
Mary Poppins. Mary Poppins Comes Back. Mary Poppins Opens the Door. Mary Poppins in the Park. Mary Poppins From A to Z. Mary Poppins in Cherry Tree Lane. Mary Poppins and the House Next Door
Jaguar
2014-05-01
2014-05-01
Irena Tuwim, Stanisław Kroszczyński
Irena Tuwim Stanisław Kroszczyński Mary Poppins w kuchni Mary Poppins od A do Z

Nianie i inne urządzenia domowe

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Kochani klasyka !
Co prawda dopiero teraz, w wieku 30 lat nadrabiam zaległości ale było warto.
Mary to opiekunka Michasia i Janeczki. Znalazła się w domu Bansków w magiczny sposób. Przyleciała na parasolce.
W książce znajdziemy jednorożca, gwiazdy które schodzą z nieba, zwiedzimy księżyc :)
Polecam
www.zaczytanasowka.pl

Kochani klasyka !
Co prawda dopiero teraz, w wieku 30 lat nadrabiam zaległości ale było warto.
Polecam
www.zaczytanasowka.pl

Mary Poppins się nie starzeje. Tak samo zachwycała 30 lat temu i obecnie.
Wydanie wszystkich części opowiadań o Mary w formie jednej książki ma swoje plusy i minusy - powstała ciężka cegłówka, do plecaka jej raczej nikt nie zabierze, z drugiej strony, wielkość volumenu na dzień dobry wzbudza szacunek ;)
Przepiękne wydanie, ilustracji może niewiele, ale za to każda to perełka, także tłumaczenie na wysokim poziomie. Polecam małym i dużym.

Mary Poppins się nie starzeje. Tak samo zachwycała 30 lat temu i obecnie.
Przepiękne wydanie, ilustracji może niewiele, ale za to każda to...

Ufff... Trochę trwało czytanie tej księgi! Pełna fantazji, czarów i genialnych przygód Michasia i Janeczki. Mary Poppins to idealna opiekunka dla dzieci, szkoda tylko, że to jednak fantazja ;) Polecam wszystkim dzieciom. Książka uczy wyobraźni i dobrego zachowania!

Dobrze jest czasem zapomnieć o codzienności i dać się porwać książce, tak magicznej, że dzięki bezkresnej wyobraźni, znów można poczuć się jak dziecko... Nie wiem, jak to się stało, że w dzieciństwie nie przeczytałam ani jednej opowieści o Mary Poppins i moja znajomość tej postaci ograniczyła się tylko do pamiętnego musicalu, ale... okazuje się, że na dobrą lekturę jednak nigdy nie jest za późno ;)

Któż z nas nie zna Mary Poppins? Nieco próżnej niani niesionej w świat na parasolce przez wschodni wiatr, która pewnego razu zjawia się na ulicy Czereśniowej, przed domem numer 17 należącym do państwa Banksów, którzy zbiegiem okoliczności, właśnie teraz poszukują opiekunki dla swojej gromadki niesfornych łobuziaków. Dystyngowana Mary Poppins, w wielkim kapeluszu, z zadartym noskiem, dywanikową torbą i parasolem o rączce w kształcie papuziej głowy, może nie jest specjalnie miła i sympatyczna, ale jedynie ona potrafi jednym gestem otworzyć drzwi do krainy wyobraźni i zamienić rzeczywistość w kolorową przygodę pełną barw. Dzieci, początkowo nieufne wobec nowej opiekunki, bardzo szybko przywiązują się do niej - ma ona bowiem magiczne umiejętności - potrafi ślizgać się po poręczy (w górę!),ma przy sobie termometr do pomiaru niegrzeczności, składane łóżko, czy syrop, który każdego wieczoru wygląda inaczej, a jednak zawsze wspaniale smakuje, no a poza tym, wewnątrz jej tajemniczej torby - niemal jak w worku św. Mikołaja - mieści się cały świat! Dzięki niej Michaś, Janeczka i Bliźnięta przeżyją mnóstwo fantastycznych przygód, z których podróż dookoła świata, czy zaczynający się od tortu podwieczorek pod sufitem wcale nie są najbardziej zaskakujące... ;)

Opowieści o niesamowitej opiekunce dzieci państwa Banksów podbiły moje serce. Inteligentne poczucie humoru połączone z nieograniczoną wyobraźnią autorki i okraszone oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard zaskarbiło sobie moje uznanie. W tym całym zalewie współczesnych książek dla dzieci, "Mary Poppins" niewątpliwie stanowi perełkę. To piękne, zabawne i przede wszystkim mądre opowiadania, w których zatarte są granice pomiędzy tym, co realne i tym, co nierealne.

Co jeszcze ważne, P.L. Travers nie dzieli swoich bohaterów na pozytywnych i negatywnych - każdy z nich ma swoje wady i zalety. Sama Mary Poppins także początkowo nie wzbudza wielkiej sympatii: jest próżna, wyniosła, egocentryczna, a na wszelkie pytania dzieci odpowiada szorstko i sarkastycznie, a jednak mimo to, kocha maluchy, troszczy się o nie i zamienia ich życie we wspaniałą niezapomnianą bajkę!

Wewnątrz tego pięknego zbioru znajdują się wszystkie opowieści o najsłynniejszej niani świata, tj.: "Mary Poppins", "Mary Poppins wraca", "Mary Poppins otwiera drzwi", "Mary Poppins w parku", "Mary Poppins na ulicy Czereśniowej", "Mary Poppins i sąsiedzi", "Mary Poppins w kuchni" (pierwsze polskie wydanie) oraz "Mary Poppins od A do Z" (także pierwsze polskie wydanie). Tłumaczką czterech pierwszych pozycji jest Irena Tuwim, natomiast cztery kolejne przetłumaczył już Stanisław Kroszczyński.

To zdecydowanie jedna z tych książek, które bez wątpienia, każdy młody książkoholik powinien mieć w swojej biblioteczce :) Jestem przekonana, że sprawdzi się idealnie jako prezent urodzinowy, komunijny, czy chociażby na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka. To w końcu stara, dobra Mary Poppins, czyli klasyka literatury dziecięcej w pięknym wydaniu, czy powinnam dodawać coś więcej? ;) Warto!

Recenzja opublikowana na blogu:
www.recenzjeami.blogspot.com

Przygody mieszkańców z Ulicy Czereśniowej 18 należy przeczytać najwcześniej jak można. Smakują wtedy jak pyszne lody z sosem karmelowym i magiczną posypką. Polecam jako pozycję obowiązkową w kanonie lektur z dzieciństwa. Przeczytajcie ją swoim dzieciom, może udzieli się Wam odrobina magii, którą znajdziecie na twarzach progenitury :)

Mary Poppins - przychodzi i odchodzi, w zależności od tego, jak akurat wieje wiatr. przychodzi i wnosi magię do świata i Michasia i Janeczki, i czytelnika. cudowna książka mojego dzieciństwa, oraz cudowna książka dzieciństwa mojej córki :)

• Dla dzieci
  • Do kupienia