Niania Matylda idzie do szpitala

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Cykl: Niania Matylda (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
Nurse Matilda goes to hospital
Monia555

Niania Matylda zastosowała środki ostateczne: koszmarnie nieznośne dzieci, z którymi nikt na świecie nie może sobie dać rady, zostały zapakowane do karetek i odwiezione do szpitala. Tam dostały się pod opiekę żądnych operacji chirurgów i surowych pielęgniarek. Czy tym razem Niania Matylda poradzi sobie z okropnie nieznośnymi wychowankami, którzy pobyt w szpitalu zaczęli od strasznych...

Czy tym razem Niania Matylda poradzi sobie z okropnie nieznośnymi wychowankami, którzy pobyt w szpitalu zaczęli od strasznych psikusów? Co się wydarzy, kiedy Niania Matylda w końcu uderzy w podłogę swą wielką czarną laską?

źródło opisu: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2006

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

adorable | 2016-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Państwo Brown mają tak dużo dzieci, że sami nie są w stanie ich policzyć, dlatego dzielą je na kategorie wedle wieku: Starszaki, Średniaki, Maluchy oraz Szkraby. Dodatkowo każde z nich jest potwornie niegrzeczne, nieposłuszne oraz skore do niewyobrażalnych psot, co tworzy mieszankę wybuchową, kiedy wszystkie naraz wpadają na pomysł uczynienia jakiegoś niesłychanie oryginalnego żartu. W ich życiu przewija się niezliczona ilość niań i guwernantek, które błyskawicznie uciekają jak najdalej, aby nigdy nie stanąć na drodze temu rodzeństwu. W momencie największej desperacji rodzice proszą o pomoc nianię Matyldę - szkaradną i pomarszczoną staruszkę, posiadającą nos jak dwa ziemniaki oraz jeden wystający ząb, która nieustannie ma przy sobie wielką, czarną laskę z magicznymi właściwościami, pomagającymi okiełznać nawet największego urwisa.

"Niania Matylda idzie do szpitala" opowiada o uczęszczaniu dzieci do szkółki...

Założyć, kiedyś komuś przeczytać.

Ola | 2016-03-24
Melanchollie | 2015-08-31
Elizabeth | 2015-07-22
Luna_Love | 2015-04-13
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Maczyk2804 | 2015-04-10
Irmina | 2014-08-17
justbreathe | 2013-05-16
Nianie i inne urządzenia domowe

Klasyczne opowieści o niezwykłej niani, dzieciom przypomną, jak ważną rolę może odgrywać w ich życiu dorosły opiekun, inspirujący do niezwykłych odkryć i kreatywności. Dorosłym zaś może przynieść refleksję nad niezwykłością świata ukrytą przed ludźmi zbyt zajętymi, by rozejrzeć się dokoła oraz niewesołą konstatację, jak niewdzięcznie traktujemy osoby mające największy wpływ na kształtowanie naszej tożsamości w dzieciństwie.