Ciotka Sass. Opowieści świąteczne

Okładka książki Ciotka Sass. Opowieści świąteczne Travers P.L., Pamela Lyndon Travers
Okładka książki Ciotka Sass. Opowieści świąteczne
2014-11-12
2014-11-12
Stanisław Kroszczyński
Boże Narodzenie Mary Poppins

Akcja "P. L. Trawers, otul mnie, bo już nie daję rady" - czas, start.
Niepozorna książeczka, ale napisana tak wspaniale, że każde słowo chłonie się z czystą przyjemnością.

Akcja "P. L. Trawers, otul mnie, bo już nie daję rady" - czas, start.

Trzy opowiadania o trzech osobach z dzieciństwa autorki. Poznajemy m.in. pierwowzór Mary Poppins. Znakomity styl pisarki, pełen humoru, a jednocześnie wzruszenie ogarnia czytelnika. Ze świętami mało mają te opowiadania wspólnego, ale jest to tak dobra literatura, że polecam o każdej porze roku.

Trzy opowieści o trzech bohaterach, dla których śmiało można postawić pusty talerzyk przy wigilijnym stole. Literackie spotkanie z nimi budzi w nas tęsknotę za budowaniem prawdziwej, głębokiej relacji z innymi. Takiej relacji, która pozwoliłaby nam również poznać samych siebie.

Najbardziej spodobało mi się właśnie opowiadanie o ciotce, choć kolejne dwa - o chińskim kucharzu oraz domorosłym filozofie to historie ocierające się o granicę prawdopodobieństwa, balansujące pomiędzy realizmem a magią. Napisane z humorem, ciepłem trzy historyjki sprawiają, że łatwiej uwierzyć w drugiego człowieka, choć trudno uwierzyć w niezwykłe dzieciństwo samej Travers.

Więcej: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2018/10/ciotka-sass-opowiesci-swiateczne-pamela.html

Znaleziona na nadmorskim bazarku tanich książek. Dla wszystkich, którzy kochają Mary Poppins. Zbiór opowiadań o osobach najważniejszych w dzieciństwie autorki. Przy okazji czytelnik poznaje pierwowzór słynnej Niani.

Trzy piękne, wzruszające opowiastki. Przed świętami jak znalazł - dla poruszenia emocji, rozczulenia się, dostrzeżenia dobra i słodyczy w nawet najbardziej z pozoru zatwardziałych sercach.

Pełna ciepła, miłości i różnorodności książka, która wprowadzi czytelnika w dobry nastrój nie tylko w Boże Narodzenie.

Muszę sobie ją odświeżyć, ponieważ kiedy ją czytałam, nudziła mnie, możliwe, że byłam na nią trochę za mała. Dałam 5 gwiazdek, czyli na ile pamiętam, że bym ją oceniła tuż po przeczytaniu. Możliwe, że po przypomnieniu jej sobie dam więcej ;)

Rozczarowuje: boleśnie brakuje tu magicznej atmosfery charakterystycznej dla przygód Mary Poppins.

Moje pierwsze oraz jakżeż udane spotkanie z literaturą Pani Travers. Trzy urocze historyjki, bardzo miło spędzony czas :)

• Święta
  • 1. Must have