Mary Poppins

Okładka książki Mary Poppins
Pamela Lyndon Travers Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Mary Poppins (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Data 1. wydania:
2005-11-26
Marcin Mortka

więcej Więcej

Dałam ocenę "dobra", bo to trochę z punktu widzenia adresata. Tak przynajmniej usiłowałam na nią spojrzeć. Dodałam szczyptę wspomnień z pierwszej lektury dawno, dawno temu...
Dorosły nie powinien czytać takich książek, zwłaszcza jak je pamięta z dzieciństwa. Teraz bowiem niemal wszystko było nie tak. Na tytułową nianię Mary Poppins patrzymy oczami dwojga dzieci, którymi się...

Polecam

Marzyłem, żeby mieć tak cudowną guwernantkę. Cudo!

Mi się podoba postać niestereotypowej niani, nie w klimacie "ciepłej opiekunki a la babunia". Moja córka trochę się martwiła, że Mary bywa niemiła dla dzieci, ale polubiła ją za fajne wyprawy do krainy wyobraźni.

O ile sama książka dosyć fajna, o tyle nie do końca jestem przekonana czy zachowanie głównej bohaterki może stanowić wzór dla kogokolwiek. W całej książce strasznie mi przeszkadzała jej arogancka postawa, można by nawet rzec gburowata. Dlatego daje 5, bo ta postać mocno loty tej książki obniżyła.

jest super teraz będę czytał po raz2

Niby klasyka, ale zawiodłem się. Impertynentna opiekunka z niesmacznymi scenami magii (Wąż panem świata?!). Trochę bez ładu i składu. Nie mogłem się doczekać końca.

Jak wygląda wymarzona niania? Dla Michasia, Janeczki i Bliźniąt nie ma to wielkiego znaczenia. O wiele istotniejsze jest to, by miała w sobie to coś, coś, co zamienia każdy szary dzień w wizytę w wesołym miasteczku. W pewne wietrzne popołudnie do domu państwa Banks przybywa niezwykły gość. Przez okno jadalni dzieci widzą postać w wielkim kapeluszu, z dywanikowi torbą i...

Świetna książka

Książka nie jest zła, ale tytułowa bohaterka bardzo rozczarowuje. Pokochałam Mary Poppins z filmu z Julie Andrews. Książkowej Mary nie lubię. Książkowa Mary jest gburowata i nadęta. Choć przygody ma interesujące.

1 474
  • Dzieciństwo