The Raven Boys

Cykl: The Raven Cycle (tom 1)
Wydawnictwo: Wilga

Jak donosi The Hollywood Reporter prawa do ekranizacji najnowszej książki Maggie Stiefvater’s ‘The Raven Boys’ zostały zakupione przez New Line Cinema. Bohaterem czterotomowego cyklu jest Blue, 16-latka ze zdolnościami paranormalnymi, której przepowiedziano, że sprowadzi śmierć na chłopców, których szczerze pokocha. Teraz dziewczyna idzie do liceum i czeka ją naprawdę ciężka przeprawa. ...

Bohaterem czterotomowego cyklu jest Blue, 16-latka ze zdolnościami paranormalnymi, której przepowiedziano, że sprowadzi śmierć na chłopców, których szczerze pokocha. Teraz dziewczyna idzie do liceum i czeka ją naprawdę ciężka przeprawa. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawi tytułowa grupa nastolatków zwana Raven Boys.

Maggie Stiefvater jest z znana w Polsce, dzięki serii ‘Drżenie’ (wyd. Wilga), ‘Books of Faerie’ (wyd. Illuminatio) i powieści ‘Wyścig śmierci’ (wyd. Wilga, premiera w październiku 2012). Prawa do ekranizacji ‘Drżenia’ i ‘Wyścigu śmierci’ posiada Warner Bros. Którą z powieści Maggie ujrzymy na ekranach jako pierwszą? To niestety nadal pozostaje tajemnicą.

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Blue-eyedPassionate | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

Moje pierwszy spotkanie z tą autorką zapamiętam na długo. Gdyż z pewnością będę musiała dokończyć cały cykl tej magicznej serii, którą rozpoczęłam od przeczytania "Króla kruków".

Blue mieszka w miasteczku Henrietta, które jest z pozoru cichym i spokojnym miejscem, ale dla ludzi nie obdarzonych mocą.
Blue jest inna. Pochodzi z rodziny wróżek, a jej wyjątkowe zdolności potęgują skrywaną energię, duchy, wizje i wszystko, co wiążę się z drzemiącą w tym miejscu magię. Raz do roku w dniu Świętego Marka na drodze umarłych Blue wraz jedną z kobiet z rodziny zapisuje, kto umrze w tym roku. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że sama Blue w końcu kogoś na tej linii widzi i dowiaduje się jak ma na imię.
Oprócz Blue jest jeszcze troje niezwykłych przyjaciół - Gansey, Adam i Ronan, którzy chodzą do elitarnej szkoły. Oprócz zwykłej nauki, mają dość interesujące i specyficzne hobby, gdyż oni szukają linii mocy, które z czasem okazują się tym samym, co droga umarłych.
Z serii...

Magda | 2017-06-16
Przeczytana: 2016 rok

Jakie były wasze marzenia w dzieciństwie? W co się bawiliście? W księżniczki uwięzione przez straszne smoki? W poszukiwanie skarbów? A co gdyby wasze zabawy i marzenia były możliwe do zrealizowania? Gdyby okazały się celem życia i zwiastowały magiczną przygodę pełną potworów, zagadek i wspólnych walk? Podjęlibyście się zadania? Jeśli tak, to ta książka może znów pozwolić wam stanąć przed wyborem. I choć smoki, księżniczki i tajemnicze skarby nie istnieją, to ta książka da szansę przeżyć tę przygodę wraz z Ganseyem i jego przyjaciółmi. Tylko czy odważycie się wkroczyć w niezwykły świat linii mocy i legendarnego Glendowera - Króla Kruków?

Patrząc na opis nigdy nie przeczytałabym tej książki. W takich sytuacjach jak ta dziękuję Bogom za promocję, recenzje na innych blogach oraz zdjęcia na Instagramie - dzięki nim poznałam książkę Maggie Stiefvater Król Kruków i zakochałam się od pierwszych stron. Nie spodziewałam się wiele,...

vampireheart | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy spotkałam się z Maggie Stiefvater (przy wciąż niedokończonym przeze mnie cyklu "Wilkołaki z Mercy Falls"), wiedziałam już, że kiedyś znów się z nią zobaczę. Okazja nie nadarzyła się zbyt prędko, ale w końcu znów miałam w rękach książkę tejże autorki. Tym razem był to "Król Kruków", rozpoczynający serię niezwykłych losów piątki przyjaciół.

Miasteczko Henrietta to miejsce pełne magii. Wie o tym doskonale Gansley, który od lat podróżuje tropem magii, a w szczególności linii mocy oraz wszystkim, co dotyczy uśpionego króla Glendowera. Odkąd zamieszkał w tym miasteczku, towarzyszami jego poszukiwań zostali koledzy z prywatnej szkoły Aglionby- Ronan, Adam i Noah. Każdy z nich jest zupełnie inny, każdy z nich jest pewnego rodzaju rozbitkiem. Kiedy nagle pojawia się Blue- ekscentryczna dziewczyna z domu pełnego wróżek- poszukiwania przyśpieszają, a ona sama...

książek: 2094
Marta | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Maggie Stiefvater, amerykańska pisarka bestsellerowych książek, jest dobrze znana nastoletnim czytelnikom. „Król Kruków” to pierwsza powieść jej autorstwa, którą miałam przyjemność przeczytać. Już wiem, że jak najszybciej muszę nadrobić całą twórczość pani Stiefvater, ponieważ jej styl mnie zachwycił, sposób opowiadania oczarował, a wykreowany świat pochłonął bez reszty!
Nastoletnia Blue mieszka wraz z mamą w ogromnym, wielopokoleniowym domu pełnym wróżbitek. Dziewczyna nie ma magicznych zdolności, ale działa jak wzmacniacz na wszystkich, którzy ów dar posiadają. Z tego względu, od czasu do czasu, wróżbitki proszą ją o obecność w trakcie wykonywania pracy. Ponadto nad Blue ciąży tajemnicza klątwa, według której nastolatka zabije pocałunkiem mężczyznę, którego pokocha. Akurat tym dziewczyna zbytnio się nie przejmuje, ponieważ nie ma zamiaru zadawać się z chłopakami. Oczywiście wszystko kompiluje się w momencie, gdy losy dziewczyny splatają się z czterema chłopakami z elitarnej...

myślnik | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Miasteczko Henrietta nigdy nie było ciche i spokojne.
Nawet słowo pozorność jest nie na miejscu.
Henrietta to śpiąca królewna czekająca na pocałunek królewicza...
Drżenie magii pod stopami.
Drzewa,które nie szumią,ale szepczą łacińskie słowa.
Uśpiona moc pulsująca w rytm przyśpieszonego oddechu poszukiwacza grobu Króla Kruków.
Miasteczko tonące w tajemnicach.
Oczekujące na to,aż w końcu ktoś je obudzi,dotknie zamkniętych ust,przesunie palcami po przymkniętych powiekach i uwolni to wszystko co drzemie dawno ukryte.

Gansey,Adam i Ronan - trzej muszkieterowie podążający za śladami linii mocy,by odkryć,zobaczyć i spełnić swe marzenia.
Przyjaciele razem,tak różni,z innymi intencjami.
Gansey nie potrzebuje sławy i bogactw,ma to już od dawna. Jego cel,jest z lekka niejasny,ale przejrzysty jak najczystsza woda w oceanie.
Gansey pragnie odkrywać,poczuć moc,mieć wyznaczony punkt i dążyć do niego.
Jest sercem.
Napędza każdą kolejną czynność,wyznacza ścieżki.
Uroczy,uważany za...

Kruczoczarnyblond | 2018-09-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 września 2018

Książka dla lubiących "nienachalną" fantasy - dorosłych, ale nada się też dla młodych nastolatków. Bo chociaż nastolatką już nie wypada mi się nazywać, to książka mi się spodobała.
Trochę magii, tajemnicy, dziwnych wydarzeń, bardyo lekko i przyjemnie napisanych.
Nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam. Czasem warto zafundować sobie coś lekkiego z odrobiną magii.

Funa | 2016-09-01

Książka jest absolutnie cudowna! Może nie tak bardzo cudowna, jak przerażająca. W niektórych momentach normalnie "stanęło" mi serce. Tyle tajemnicy, tyle zagadek, tyle emocji.

Polubiłam głównych bohaterów.Może Ronana i Noaha trochę mniej, ale też ich nie nienawidziłam. Blue zachwycała mnie swoją odwagą, bo trzeba być odważnym wiedząc, że twój pocałunek zabija. Dziewczyna zawsze pragnęła mieć prawdziwych przyjaciół i w końcu u boku Ganseya i reszty znalazła upragnione szczęście.

Ganseya podziwiam za jego niezłomność. Jak już coś postanowi to tego dokona. Nie znałam jeszcze nikogo, kto tak bardzo starał się dojść do celu. Ale co jeśli prawdą jest to, że został mu rok życia?

Naprawdę warto przeczytać tę pozycję, bo zdecydowanie jest jedyna w swoim rodzaju.
POLECAM!

shamankaah | 2013-09-16
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z biblioteki
Przeczytana: 16 września 2013

Maggie Stiefvater jest autorką, która za swoje książki zbiera świetnie opinie i wysokie oceny. „Król Kruków” to moje pierwsze, ale za to bardzo udane spotkanie z jej twórczością.

Blue wychowuje się w rodzinie wróżek, ale sama nie ma daru wróżenia, jest za to chodzącą ludzką baterią, wzmacniającą zjawiska nadprzyrodzone. Adam, Gansey i Ronan są uczniami elitarnej szkoły, ale ponad naukę wynoszą poszukiwana tajemniczych linii mocy i mistycznego, tytułowego króla kruków- Glendowera. Zrządzeniem losu ich drogi krzyżują się z Blue i dziewczyna dołącza do poszukiwań, które nabierają prawdziwego rozpędu. Tylko, czy bohaterowie za tym nadążą?

Początek książki był dla mnie ciężki, nie mogłam się wczuć. Ale jak już przetrawiłam kilkadziesiąt początkowych stron to było tylko lepiej, wciągałam się coraz bardziej i bardziej. Akcja rozwija się dosyć szybko, fabuła ocieka magią i swoistą oryginalnością, mimo że wydarzenia mają miejsce w świecie rzeczywistym. Książka pęka od intryg, sekretów,...

Canis | 2013-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2013

Ostatnio udało mi się zabrać za tak ciekawą pozycję, jaką jest Król Kruków Maggie Stiefvater. Nie wiedziałam czego się spodziewać, ponieważ to pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Czy jestem mile zaskoczona? Zdecydowanie tak!

Blue, choć należy do rodziny wróżek, sama nie potrafi przepowiadać przyszłości. Dziewczyna, od kiedy pamięta, słyszy od swojej matki jedną i tą samą wróżbę: zabije osobę, którą naprawdę kocha poprzez pocałunek. Blue jednak postanowiła już dawno, że będzie z daleka trzymać się od chłopców należących do prestiżowej szkoły Aglionba, jak i w ogóle związków.
Jak co roku w wigilię Św.Marka, dziewczyna wybiera się na cmentarz. Najczęściej przyjeżdża tam z matką, ale tym razem udała się tam ze swoją ciotką Neeve, która niedawno do nich przyjechała. Dziewczyna musi być obecna w zapisywaniu nazwisk i imion duchów umarłych, które odejdą ze świata w ciągu najbliższego roku, ponieważ jest medium - dzięki niej wszyscy słyszą swoje wizje głośniej oraz wyraźniej,...

Martine | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

„Król Kruków” powieść , która wyszła spod pióra Maggie Stiefvater, jest pierwszą książką jej autorstwa którą miałam okazję czytać. I jestem nią jak najbardziej oczarowana.
Na pierwszy rzut oka, nie ma nic zaskakującego. Grupa przyjaciół, dziewczyna z wyjątkowymi zdolnościami, zaczarowane miasteczko i mnóstwo magii.
Moją uwagę przykuli przede wszystkim bohaterzy książki. Autorka wykreowała niesamowite osobowości. Każda postać z książki, jest inna, na swój sposób charakterystyczna. O każdej chcemy jak najwięcej się dowiedzieć, poznać jej dalsze losy. Świetny jest sposób w jaki Stiefvater pokazała relacje między przyjaciółmi, sposób w jaki każdy z nich odbiera takie wartości, jak miłość, rodzina, pieniądze czy status społeczny. „Król Kruków”, to nie tylko książka o magii, chęci poznania tajemnicy. To książka o młodych ludziach, którzy muszą dokonywać (jak na ich wiek) trudnych wyborów, podejmować ważne decyzje. To ukazanie ich podejścia do otaczającej ich rzeczywistości, drogi jaką...