Malfetto. Drużyna Róży

Wydawnictwo: Zielona Sowa
The rose society
fantastyka
MomentForBook

Serce Adeliny Amouteru zostało złamane zarówno przez jej rodzinę, jak i przyjaciół. W ten sposób wkroczyła na drogę gorzkiej zemsty. Jako groźna Biała Wilczyca postanawia zbudować własną armię odmieńców. Opuszcza wraz z siostrą Kenettrę, by znaleźć podobnych do siebie - Malfetto. Jednak Adelina nie staje się bohaterką. Jej moc, karmiona strachem i nienawiścią, zaczyna wymykać się spod jej kontroli. Dziewczyna nie ufa również swoim nowym przyjaciołom. Teren Santoro, przywódca Inkwizycji, żąda jej głowy. Jej dawni przyjaciele, Raffaelle i Bractwo Sztyletu, chcą powstrzymać jej pragnienie zemsty. Adelina z całych sił szuka w sobie dobra i stara się do niego przylgnąć. Ale czy może być dobrym ktoś, kogo całe życie zależy od sił ciemności?

źródło opisu: materiały wydawnictwa Zielona Sowa

źródło okładki: materiały wydawnictwa Zielona Sowa

Oficjalna recenzja
Grzegorz książek: 290

Mroczne szepty w głowie

Marie Lu przedstawia drugi tom opowieści o potępieńcach zwanych Malfetto, którzy nie z własnej winy stali się ofiarami mrocznej epidemii. Pisarka więc opisuje ofiary wielkiej niesprawiedliwości społecznej. Wśród nich są wyjątki obdarzone dodatkowo mrocznym piętnem, czyli darem bądź przekleństwem, które prędzej czy później wpływa na życie napiętnowanych.

To powieść niepokojąca, mroczna i pełna intryg. Marie Lu zaprasza czytelnika do niespokojnej krainy smutków, goryczy i czarnej otchłani. Główna bohaterka, Adelina, znana już z pierwszej części, jest ciekawą postacią, z którą każdy musi poradzić sobie na swój sposób. Z jednej strony to wrażliwa i tragiczna bohaterka, obdarzona mrocznym piętnem i skażona zarazą, która krok po kroku rozrywa jej duszę, a z drugiej strony jest negatywną postacią, która ma w oczach zemstę, która lubuje się w zabijaniu i pragnie śmierci swych prześladowców i władzy za wszelką cenę.

Marie Lu powołała do życia inkwizycję, która próbuje zniszczyć wszystkich Malfetto. Inkwizycja wiąże się z kontrolą, manipulacją i poddaństwem, z którym Adelina nie chce się pogodzić, w jej umyśle i sercu jest bunt i właśnie on jest sednem opowieści. On splata i wiąże, on prowadzi do zaświatów i on każe słuchać szeptów w głowie. To zdumiewająca podróż fantasy z bohaterką o wielu twarzach.

To opowieść o iluzji, o magii skomplikowanych nici, które tworzą rzeczywistość, i które do pewnego stopnia można kontrolować. Niemal cała powieść zdaje się być mroczną ułudą, onirycznym majaczeniem głównej bohaterki, którą Marie Lu powoli zabija i ciągle popycha w jeszcze ciemniejsze zakątki, bo czy Malfetto to demony, skazane na wieczne potępienie, czy to dzieci bogów, zepchnięte na ziemię, a może zwykli ludzie, którzy cierpią? na te pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu...

Jeżeli lubicie mroczne fantasy, pełne polityki, żądzy władzy i kontroli, to jest to powieść dla Was. Jednak przygodę z Malfetto należy zacząć od początku, uciekać inkwizycji i wiernie czytać do końca.

Grzegorz Śmiałek

miharu | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

W tej książce prawie nikt nie jest dobry. A ci, którzy są źli, nie są pozbawieni dobrych stron, a ich działania - słuszności. Już ta niejednoznaczność zasługuje na duże uznanie - w powieści bądź co bądź - młodzieżowej. Bohaterką serii jest Adelina, nastolatka obdarzona niezwykłymi mocami. W tym momencie większość ludzi przewróciłaby oczami. Ileż to było takich panienek, ratujących świat z ładnym facetem u boku? To prawda. Tyle że nasza panna w każdej innej książce byłaby... przeciwniczką Głównego Bohatera/ki. Złolem. A więc tak, obserwujemy akcję z punktu widzenia antybohaterki. To bardzo ożywczy koncept. W dodatku, nasza zła panna jest opisana tak zgrabnie, że chwilami nie jesteśmy pewni, czy ona aby w pełni zasługuje na to miano. Owszem, zabija, zdradza, knuje. Ale to samo robią wszyscy inni. Czym wyróżnia się Adelina? Może tym, że robi to skuteczniej albo na większą skalę? Co sprawia, że człowiekowi przypinamy etykietkę złoczyńcy, a innemu - bohatera?
Podtrzymuję to, co...

GlimGlam | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

"Była sobie raz dziewczyna,która miała ojca,ukochanego księcia i grupę przyjaciół.Wszyscy ją zdradzili,a ona ich pozabijała."

Kontynuacja świetnej trylogii Malfetto autorstwa Marie Lu.Tym razem Adelina razem ze swoją siostrą poszukuje innych naznaczonych mrocznym piętnem,chce stworzyć grupę,aby spełnić jeden cel-zemścić się na Inkwizycji.
Ale Adelina nie jest pozytywną postacią,jej moce wzmagane są strachem,nienawiścią,nosi w sobie mrok,nad którymi traci panowanie i powoli rozrywają jej duszę,na dodatek nie potrafi zaufać swoim nowym kompanom...a dawni przyjaciele z Bractwa Sztyletu próbują powstrzymać jej plany,a Główny Inkwizytor-Teren pragnie jej śmierci.
Adelina z jednej strony wrażliwa i tragiczna postać,ale jest jednocześnie ambitną i pełną pasji postacią,która coraz bardziej łaknie władzy....
Pełna intryg,polityki,negatywnych emocji opowieść,która wciągnie cie od początku,niedająca odetchnąć ani na chwilę,zaskakująca i porywająca.Kto lubi takie klimaty o...

Dominika | 2018-07-11
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Odczuwam ogromną satysfakcję, że nareszcie udało mi się dokończyć drugi tom serii Mafletto. Czytałam go z przerwami przez dwa miesiące i to naprawdę świetne uczucie gdy przekręcasz ostatnią stronę i możesz powiedzieć "tak, przeczytałam". Nie jest to spowodowane faktem że powieść była zła, ja chyba po prostu wyrosłam już z takich rzeczy i czuję się zmęczona negatywnymi emocjami wypływającymi z tej historii. Ale po kolei. O czym jest ta książka?

Adelina zrywa więź łączącą ją z Bractwem Sztyletu i wraz z siostrą rusza na poszukiwanie innych Mrocznych Piętn gotowych dołączyć do rewolucji mającej na celu zniszczenie Inkwizycji i objęcie tronu. Adelina, Violetta, Magiano i Sergio tworzą Drużynę Róży, szybko okazuje się jednak że ich dawni przyjaciele mają teraz inne plany i chcą pokrzyżować im szyki. Na domiar złego pewna osoba przywraca z Zaświatów Enzo- księcia Kenettry i pierwszą miłość Adeliny. Czy Mrok zdoła ogarnąć dziewczynę czy może jednak uda jej się wypłynąć spod jego...

Druga część równie mroczna i wciągająca co pierwsza. Niesamowity świat wykreowany przez panią Marie Lu i genialnie zarysowani bohaterowie.

Historia sama w sobie zasługiwałaby według mnie nawet i na najwyższą ocenę i maksymalną ilość gwiazdek, jednak po raz kolejny odejmuję punkty dla wydawnictwa Zielona Sowa za błędy ortograficzne/językowe w książce.
Niestety nie opuszcza mnie wrażenie, że to wydawnictwo niechlubnie wyróżnia się na tle innych wydając książki "na odwal".

martik666 | 2017-11-26
Przeczytana: listopad 2017

Poza Adeliną świetnie wymyślona postać Magiano. Genialny pomysł rozwoju akcji.

Rubyilo | 2017-10-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

bookilla.blog.pl
Druga część była o wiele bardziej przerażająca niż jej dość niewinna poprzedniczka. Adelina przechodzi ogromną zmianę w postrzeganiu i traktowania świata jak i osób, które znajdują się w jej otoczeniu. Nadal tęskni za Enzo i praktycznie nie zawaha się by go z powrotem zdobyć. Jednak i tu pojawia się Magiano "pogrzebany", który naszej bohaterce staje się coraz mniej obojętny.
Pani Lu (co staje się już nudne :-D ) świetnie operuje wydarzeniami i dialogami. Styl ma bardzo przyjemny, aczkolwiek może to przyćmić ważne tematy poruszane w książce takie jak władza i zemsta.
Podsumowując, "Malfetto" jest jedna z najlepszych serii jaką czytałam.

asiafikier | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Akcja zagęszcza się coraz bardziej a książka jest wyjątkowo mroczna. Czytelnik razem z bohaterami uczy się coraz więcej na temat malfetto oraz ich mrocznego piętna. Czy okaże się ono darem od bogów czy jednakowoż prawdziwym przekleństwem i ich zgubą?

mclena | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

"Czasami miłość może rozkwitnąć niczym niewielki kwiatek skryty w cieniu wielkiego drzewa, odnaleziony jedynie przez tych, którzy wiedzą, gdzie szukać."

Jaka ja jestem niesamowicie zmęczona tą książką! Ilość negatywnych emocji, destrukcyjnych cech charakteru zatrważająco dużej ilości bohaterów, oraz ogólny mroczny obraz całej powieści jest dla mnie zbyt przytłaczający. Jedyną gwiazdą ocieplająca serce jest tutaj Magiano, ale to troszkę za mało. Nie wiem co myśleć o tych wszystkich postaciach. Boję sie ich lubić i boję nienawidzić. Kiedy wydaje mi się, że ktoś jest dobry, nagle spowija go ciemność, a ja nie potrafię się przez nią przebić. Zakończenie niesamowicie smutne i depresyjne, aż się boję sięgnąć po zakończenie trylogii, a jednocześnie mam cichą nadzieję, na troszkę więcej słońca, bo nie wiem czy drugą tak potężną dawkę zła zniosę nie tracąc przy tym własnego pogodnego ducha.
Co najlepsze ten mrok, ta odmienność nie pozwala oderwać się od lektury i trudno przewidzieć, co...

malwersacje20 | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Główna bohaterka jest jeszcze bardziej irytujaca niż w pierwszej części, co jest niezłym osiągnięciem biorąc pod uwagę, że już w pierwszej części miałam jej dosyć. Książka miała jakieś mało potrzebne wątki, ale generalnie akcja była lepsza niż w "Mrocznym Piętnie.

zlatawiecz | 2017-05-04
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

"Malfetto. Drużyna róży" to drugi tom nowej trylogii Marie Lu(autorki bestselerowej serii "Legenda"), czyli jednej z moich ulubionych pisarek nowego pokolenia.

Adelina Amoteur została zdradzona i opuszczona przez wszystkich na których jej zależało. Teraz podróżuje ze swoją siostrą Violettą i planuje zemstę, ratunek dla malfetto i przejęcie władzy w Kenetrze. Chcąc to osiągnąć zbiera własną drużynę mrocznych piętn.

Zakochałam się już w pierwszej części serii "Malfetto. Mroczne piętno", ale ta jest jeszcze lepsza.

Narracja jest ponownie podzielona między trzech bohaterów. Choć większość czasu spędzamy w zwariowanej głowie Adeliny(przy której nie zawsze orientujemy się, co się naprawdę dzieje) to występuje też spora ilość rozdziałów z Rafaelem lub Terenem. Mamy więc tak jakby pełen obraz sytuacji. Tak jakby, bo z Terenem też nigdy nie wiadomo, co mu się roi, więc jedynym bohaterem na którego zmysłach możemy polegać pozostaje Rafael.

Adelina jest wykreowana na czarny charakter. W...