Mi Cristo Roto
83-900999-6-9
religia
Aneta

Jezus Cię kocha, Ty jesteś dla niego najważniejszy, oddał przecież za Ciebie swe życie na świętym Krzyżu. On jest zawsze przy Tobie, nawet jeżeli Twe grzechy są czarne i brudne jak smoła, nawet gdy nie chcesz Go znać, on kocha Cię, dla Ciebie zostawia swe ukochane owce i szuka Cię, najpierw poddaje Ci swą prawą dłoń a jeżeli jej nie chcesz on podda Ci swą lewą dłoń ale w najbardziej nie zrozumiały dla Ciebie sposób.

Chrystus nie ma swej twarzy, on ma Twoją twarz, jego twarz to nasze ludzkie twarze, jego rysy mogą być rysami naszych wrogów.

Chrystus Cię kocha, nie zapominaj o tym nigdy

źródło opisu: http://pl.shvoong.com/books/guidance-self-improvem...(?)

źródło okładki: http://sklep.emmanuel.pl/go/_info/?user_id=738&lang=pl

Hanna | 2014-07-10
Przeczytana: 07 lipca 2014

"Mój Chrystus połamany"Czy to jest książka? Dla mnie to coś więcej! Przypadkowo dostałam ją od mojej przyjaciółki. Teraz wiem, że to nie był przypadek. Jestem w życiu na takim etapie, że potrzebowałam Mojego Chrystusa, Jego słów, wsparcia, miłości i ja czułam, ja wiedziałam, że trzymając te kartki w ręku, wiedziałam, że Mój Chrystus jest ze mną. Chciałam jego bliskości i przyszedł... Tylu mądrych rzeczy naraz jeszcze w życiu nie przeczytałam. Nauczyły mnie słowa Mojego Chrystusa pokory i dystansu do wielu spraw, do ludzi i ich zachowania. Odzyskałam wiarę w siebie i innych. To co się nam przytrafia złego czy dobrego, za wszystko powinniśmy dziękować Bogu, każde zdarzenie dla nas jest lekcją życia.
To jeden z najpiękniejszych fragmentów tego dzieła. " Przyjacielu, czy masz brata, na którego twarz nie możesz patrzeć? Nienawidzisz go? Wyrządził Ci wiele krzywd? Wyrządza Ci je w dalszym ciągu? Są nie do wybaczenia? Teraz już wiesz o co cię prosi Chrystus? Odwagi, bądź dzielny! Weź tę...

Sagittaire | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Nie wiem czemu, ale jakoś zupełnie się rozminęłam z tą książką. Nie byłam w stanie się w niej rozpłynąć, myśli mi cały czas uciekały gdzieś na boki, byłam cały czas poza światem autora.
Zaznaczyć muszę jednak, że obiektywnie ciężko odmówić książce jej dużej wartości. Autor - poeta napisał to istotnie ładnie. I język i forma i pomysł i prowadzenie treści są bez zarzutu. Tyle, że jakoś mnie to wszystko jako całość nie przykuło. Jedynie w dwóch momentach ścisnęło mnie mocno za serce - ale to były 2 strony ze stu. Całość została wymęczona ponad miesiąc i dość ciężko mi się przyswajała.

A na marginesie: ta książka starowinka, napisana została kilkadziesiąt lat temu w innej Hiszpanii. Hiszpanii katolickiej, w której rekolekcje katolickie w TV przykuwały tysiące telewidzów i poruszały masy wiernych. Teraz to zupełnie inny kraj... Kiedy odwiedzam kraje Europy Zachodniej boję się, że kiedyś te zmiany jak dziś w Hiszpanii nastąpią też w Polsce. A bardzo nie chciałabym żyć kiedyś w kraju...

Oliwia | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

To naprawdę niezwykła książka. Dała mi bardzo dużo do myślenia, pokazała jak wiele jeszcze powinnam zmienić, jak mało wiem i rozumiem.
Człowiek, to niestety tak słaba istota, która bez miłości i pomocy Jezusa nie jest w stanie niczego zrobić tak jakby chciał Bóg.
To książka, którą każdy powinien nie tylko przeczytać, ale też przemyśleć i wcielić w życie.

Paulina | 2013-12-14

Moja najukochańsza książka. Przeczytałam ją kilkukrotnie. Uwielbiam ją! Wzruszająca opowieść o tym, jaki jest Jezus, jak kocha małych, jak się uniża do tych, którzy Go potrzebują. Niebanalna, dająca do myślenia. Każdy fragment wciąga mnie bardziej,ale towarzyszy temu taka lawina myśli, że aż żal się nad nimi nie zatrzymać. Polecam całym sercem!

Natalia | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 czerwca 2014

O tej książce dowiedziałam się trzy lata temu. Od razu wiedziałam, że wiele wniesie w moje życie. Nie myliłam się, choć byłam zaskoczona, bo przez te trzy lata zdążyłam zarysować sobie w wyobraźni własny obraz o niej. Pożyczyłam ją od człowieka, który po przeczytaniu kupił kilka jej egzemplarzy, aby móc się nimi dzielić.
Nie potrafiłam przeczytać jej "na raz", nie dlatego, że była nie do przebrnięcia... Delektowałam się każdym wieczorem, chcąc aby pozostała u mnie jak najdłużej.
Niewątpliwe jest to książka, którą powinno się dzielić z innymi, powinno się dzielić "Moim Chrystusem Połamanym".

igrek222 | 2015-03-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2015

Kilka słów o: „Mój Chrystus Połamany”

Jedna z najważniejszych, dotychczas przeczytanych książek w moim życiu.

Nie jestem romantycznym czy sentymentalnym typem, wręcz przeciwnie, ale książkę tę chce się czasami przytulić, pieścić. Mieć tylko dla siebie, przechowywać jak skarb. Dlaczego na wspomnienie o tej książce moja twarz robi się pogodna a serce otwiera się na oścież?... Bo jest sama w sobie dobrem, którego każdy człowiek pragnie bez ograniczeń.

Jest to obowiązkowa książka dla wszystkich chrześcijan. Podwójnie obowiązkowa - dla wszystkich tych chrześcijan, którzy nie mają problemu z miłowaniem Boga, nie mają problemu z miłowaniem siebie czy z modlitwą, ale niestety mają problem z dostrzeżeniem Chrystusa w drugim człowieku. Również dla tych, którzy chcą uobecniać Boga tylko w wybranych przez siebie ludziach. Jest to książka dla wszystkich, którzy poszukują dobra, prawdziwej miłości ( nie tej romantycznej z zamglonymi oczyma), prawdziwego światła.

Osobo...

Myosotis | 2015-07-21

Chcąc wystawić opinie prezentowanemu utworowi szukałam odpowiednich słów by móc wyrazić jak bardzo mnie wzruszył a wręcz uderzył.Doszłam jednak do wniosku,że nie jestem w stanie tego zrobić by oddać to w taki sposób jaki zamierzałam.
To nie jest zwykła powieść ukazująca znaczący fragment życia hiszpańskiego kapłana, który miał szczęście nabyć połamaną rzeźbę ukrzyżowanego Chrystusa. Istnie przemawiające dzieło sztuki.
To przede wszystkim głęboki przekaz nieograniczonego Bożego Miłosierdzia i Jego czystej miłości względem każdego człowieka. Cierpiącego,bogatego,ubogiego,oddanego sprawie Bożej a przede wszystkim upadłego.
Ojciec Ramon w przepiękny sposób ujął sens Ewangelii a szczególnie płynące z niej główne przykazanie Chrześcijan.
Literacko podkreślił rzeczy o których często zapominamy. Rzeczy,które powinny wypełniać nasze życie. Rzeczy,które dostrzeżemy tylko oczami Chrystusa.
Czytając omawianą lekturę (oczywiście nie pomijając innych ważnych sentencji) zwróciłam uwagę na pewien...

Bosy | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Religijne
Przeczytana: 09 lutego 2015

Książka "Mój Chrystus Połamany" pokazuje głęboką relację Jezusa, który dał się ukrzyżować, z człowiekiem i człowieka z Jezusem, czym jest, jak powinna wyglądać. Czasem nam się wydaje, że jesteśmy głęboko wierzący lub odwracamy się od Boga, obwiniając Go za to co nas dotyka. Ciężko zrozumieć sytuacje, które nam się przydarzają, tak po ludzku nie sposób z nimi się pogodzić. Warto wtedy sięgnąć po tę książkę, zagłębić się w jej treść, dotknąć tego co w naszym sercu, zrozumieć, czym jest Miłość Jezusa. Przykłady z życia wzięte zaskakują, dają do myślenia i nie zawsze są do końca zrozumiałe, ale przecież nie ma wiary bez całkowitej ufności w wolę Bożą. Treść bardzo mnie poruszyła. Bardzo polecam tę książkę i myślę, że śmiało można ją polecić wszystkim bez wyjątku, a szczególnie tym, którzy poszukują sensu życia, czują się zagubieni, odrzuceni... Każdy z nas może powiedzieć, to Mój Chrystus Połamany, ja do Niego należę a On do mnie.
Przepraszam za nieskładność tej wypowiedzi, ale ciężko...

Besia | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Nazbyt rekolekcyjne. Może kiedyś ... Teraz mnie nie uniosło.

anetaa21 | 2012-08-28
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Świetna polecam kazdemu.. Wciągajaca !!!!