Modlitwa żaby. Księga opowiadań medytacyjnych

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
7,63 (369 ocen i 20 opinii)
tłumaczenie
Dagmara Gawełda i Barbara Żak
The prayer of the frog
9788377852064
poradniki
Ag2S

Inne wydania

UWAGA!!! Nowe wydanie. Zawiera w jednym tomie dwa składające się we wcześniejszej edycji na ów tom woluminy Modlitwa żaby t. 1 i Modlitwa żaby t. 2. Wielcy nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, wiedzieli, że chociaż serce ludzkie tęskni za prawdą, pierwszą reakcją na prawdę jest wrogość i strach. Stworzyli więc narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie....

UWAGA!!!

Wielcy nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, wiedzieli, że chociaż serce ludzkie tęskni za prawdą, pierwszą reakcją na prawdę jest wrogość i strach. Stworzyli więc narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie. Vyasa, autor Mahabharaty, powiada, że jeżeli posłuchasz uważnie jakiegoś opowiadania, nigdy już nie będziesz taki sam. Opowieść ta wkradnie się do twego serca i obali wzniesione w nim bariery.
"Modlitwa żaby" jest pożegnalnym podarunkiem autora dla nas, przygotowanym do druku tuż przed opuszczeniem Indii. Opowiadania w niej zebrane pochodzą z różnych krajów, kultur i religii. Czerpią z duchowego dziedzictwa - i popularnego humoru - rasy ludzkiej. Skłaniają do zadawania pytań, do poszukiwań, do wyzbycia się utartych schematów myślenia i zachowania, ośmielają do bycia naprawdę sobą i szukania coraz większej autentyczności.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i Sk-a, 2013

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/modlitwa-zaby-nowe-wyd.html

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Tajemnica domu Helclów
  • Bieg po życie
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Sekret Sonji
  • Powrót do Daringham Hall
  • Czarny świt
  • Inna dusza
  • Noc nad Samborzewem
  • Pogromca lwów
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Odlotowa Czternastka
  • Tabloid. Śmierć w tytule
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,71 (34 ocen i opinii)
Bieg po życie
Lopez Lomong

8,71 (14 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,64 (14 ocen i opinii)
Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,6 (897 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Tabloid. Śmierć w tytule
Piotr Głuchowski , Marcin Kowalski

6,8 (30 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
talia44 | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Anthony de Mello to jezuita urodzony w Bombaju, "Modlitwe żaby"oddał do druku kilka dni przed swoją nagłą śmiercią.
Jest to zbiór bardzo króciutkich opowiastek z różnych kultur i religii,które pobudzają do refleksji i zastanowienia się nad swoim postępowaniem.Każda historyjka tryska humorem,dlatego książkę czyta się lekko i z wielką przyjemnością.
Anthony de Mello w "Modlitwie żaby" przekazuje nam prawdy życiowe,mówi o tym co jest w życiu ważne,co powinno się robić a czego lepiej unikać.
Aby zachęcić do przeczytania przytoczę kilka cytatów:
-"Gdy podąża za tobą milion ludzi,zapytaj sam siebie,gdzie popełniłeś błąd"
-"Większość ludzi ma w sobie wystarczająco dużo religii by nienawidzić,ale niewystarczająco dużo miłości"
-"Kłopot z ideałami polega na tym,że jeśli wszystkie wprowadzasz w życie,życie z toba staje sie niemozliwe"

Książkowo | 2011-10-12
Przeczytana: 2004 rok

Książka ta zawiera metaforyczne opowiadania, które kryją w sobie głęboki sens. Mówią o najbardziej istotnych w ludzkiej egzystencji, uniwersalnych wartościach.

kajsanka | 2011-05-24
Na półkach: Kiedyś, Przeczytane

Nie znam podobnej książki. Ksiega opowiadań medytacyjnych - nic dodać, nic ująć. Prosta, zwyczajna, masa pytań - brak odpowiedzi. A jednak pogodna i pokrzepiająca. Pozwala myśleć, zachęca do myślenia - to takie nieczęste we współczesnej literaturze.

boziaczek | 2012-07-15

Świetny zbiór opowiadań. Właściwie książka dla każdego. Zwyczajna, prosta, ale jakże wciągająca! Wspaniały relaks! Polecam!

agta | 2012-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2012

Książka ta nadaje się świetnie do czytania przed zaśnięciem, gdy po całym dniu chce się oczyścić umysł i zastanowić. Z całego tego zbioru historyjek najbardziej wartościową wydaje mi się ostatnia pt. "Tato, wróciłem".

"Żołnierz przybył z frontu do umierającego ojca. Zrobiono dla niego wyjątek, ponieważ był jedynym krewnym, jakiego ojciec posiadał.

Gdy wszedł na oddział intensywnej terapii, nagle zobaczył, że na wpół przytomny potężny człowiek podłączony do kroplówki, nie jest jego ojcem. Ktoś popełnił straszny błąd i wezwał nie tego człowieka, co potrzeba.
"Ile ma przed sobą życia?" spytał żołnierz lekarza.
"Nie więcej niż kilka godzin. Zdążyłeś na czas."
Żołnierz pomyślał o synu umierającego, walczącym Bóg wie gdzie, tysiące mil od tego szpitala. Pomyślał o starym człowieku, którego trzymała przy życiu, nadzieja ujrzenia syna po raz ostatni przed śmiercią. I zdecydował się. Pochylił się, wziął rękę starego w swoje dłonie i rzekł miękko: "Tato, jestem przy tobie....

jagarkar | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Książka, do której zawsze będę wracać. Nie oddam nikomu.

Malwina | 2012-08-22

Mam ogromny sentyment do tej książki.
Wiele mądrości. Warto zajrzeć po latach. Można odkryć coś całkiem nowego.

Daniela | 2012-08-21

Nawet nie mam serca opisywać o czym. Polecam gorąco (nie czytajcie wszystkich naraz!)

Jarka | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Podczas, gdy przyjaciele zwali go "mistrzem modlitwy", hinduski jezuita Anthony de Mello sam siebie nazywał "chrześcijaninem Wschodu". Ten żyjący w latach 1931-1987 mężczyzna znany był ze swego nowatorskiego podejścia do modlenia się, w którym to łączył zarówno tradycyjne, europejskie podejście do mistyki z psychologią i ideami pochodzącymi z Dalekiego Wschodu. Jego książka Modlitwa żaby, o której będzie mowa, pojawiła się na naszym rynku już w 1992, ja jednak miałam styczność z jej odnowionym, tegorocznym wydaniem.

Modlitwa żaby to najprościej mówiąc zbiór historii i opowiadań, które w jakiś sposób nawiązują do naszego duchowego świata. Możliwe, że taki opis wydać się może niektórym dość zniechęcający, bo przecież współcześnie modnie jest być niewierzącym w nic realistą, a nie człowiekiem dbającym o swój wewnętrzny spokój czy poświęcającym się modlitwie. Warto jednak tutaj dodać, że mimo oczywistych nawiązań do religii sama książka nie ma na celu indoktrynowania kogokolwiek, a...

Czarna_Strzala | 2015-03-24

Ciekawa książka, ciekawa, nie przeczę :)
Daje dużo do myślenia i niekiedy jest bardzo śmieszna, ale tak na prawdę bardzo pomaga w życiu i w postrzeganiu świata...