Lubimyczytać.pl to:

poradniki
typ
papier
Ag2S
7.62 (299 ocen i 15 opinii)

Opis książki

UWAGA!!! Nowe wydanie. Zawiera w jednym tomie dwa składające się we wcześniejszej edycji na ów tom woluminy Modlitwa żaby t. 1 i Modlitwa żaby t. 2. Wielcy nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, wiedzieli, że chociaż serce ludzkie tęskni za prawdą, pierwszą reakcją na prawdę jest wrogość i strach. Stworzyli więc narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie. Vyasa, au...

UWAGA!!!

Wielcy nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, wiedzieli, że chociaż serce ludzkie tęskni za prawdą, pierwszą reakcją na prawdę jest wrogość i strach. Stworzyli więc narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie. Vyasa, autor Mahabharaty, powiada, że jeżeli posłuchasz uważnie jakiegoś opowiadania, nigdy już nie będziesz taki sam. Opowieść ta wkradnie się do twego serca i obali wzniesione w nim bariery.
"Modlitwa żaby" jest pożegnalnym podarunkiem autora dla nas, przygotowanym do druku tuż przed opuszczeniem Indii. Opowiadania w niej zebrane pochodzą z różnych krajów, kultur i religii. Czerpią z duchowego dziedzictwa - i popularnego humoru - rasy ludzkiej. Skłaniają do zadawania pytań, do poszukiwań, do wyzbycia się utartych schematów myślenia i zachowania, ośmielają do bycia naprawdę sobą i szukania coraz większej autentyczności.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i Sk-a, 2013

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/modlitwa-zaby-nowe-wyd.html

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kajsanka | 2011-05-24
Na półkach: Kiedyś, Przeczytane

Nie znam podobnej książki. Ksiega opowiadań medytacyjnych - nic dodać, nic ująć. Prosta, zwyczajna, masa pytań - brak odpowiedzi. A jednak pogodna i pokrzepiająca. Pozwala myśleć, zachęca do myślenia - to takie nieczęste we współczesnej literaturze.

Książkowo | 2011-10-12
Przeczytana: 2004 rok

Książka ta zawiera metaforyczne opowiadania, które kryją w sobie głęboki sens. Mówią o najbardziej istotnych w ludzkiej egzystencji, uniwersalnych wartościach.

agta | 2012-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2012

Książka ta nadaje się świetnie do czytania przed zaśnięciem, gdy po całym dniu chce się oczyścić umysł i zastanowić. Z całego tego zbioru historyjek najbardziej wartościową wydaje mi się ostatnia pt. "Tato, wróciłem".

"Żołnierz przybył z frontu do umierającego ojca. Zrobiono dla niego wyjątek, ponieważ był jedynym krewnym, jakiego ojciec posiadał.

Gdy wszedł na oddział intensywnej terapii, nagle zobaczył, że na wpół przytomny potężny człowiek podłączony do kroplówki, nie jest jego ojcem. Ktoś popełnił straszny błąd i wezwał nie tego człowieka, co potrzeba.
"Ile ma przed sobą życia?" spytał żołnierz lekarza.
"Nie więcej niż kilka godzin. Zdążyłeś na czas."
Żołnierz pomyślał o synu umierającego, walczącym Bóg wie gdzie, tysiące mil od tego szpitala. Pomyślał o starym człowieku, którego trzymała przy życiu, nadzieja ujrzenia syna po raz ostatni przed śmiercią. I zdecydował się. Pochylił się, wziął rękę starego w swoje dłonie i rzekł miękko: "Tato, jestem przy tobie. Wróciłem."
Umierają...

boziaczek | 2012-07-15

Świetny zbiór opowiadań. Właściwie książka dla każdego. Zwyczajna, prosta, ale jakże wciągająca! Wspaniały relaks! Polecam!

Malwina | 2012-08-22

Mam ogromny sentyment do tej książki.
Wiele mądrości. Warto zajrzeć po latach. Można odkryć coś całkiem nowego.

Daniela | 2012-08-21

Nawet nie mam serca opisywać o czym. Polecam gorąco (nie czytajcie wszystkich naraz!)

jagarkar | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Książka, do której zawsze będę wracać. Nie oddam nikomu.

Jarka | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Podczas, gdy przyjaciele zwali go "mistrzem modlitwy", hinduski jezuita Anthony de Mello sam siebie nazywał "chrześcijaninem Wschodu". Ten żyjący w latach 1931-1987 mężczyzna znany był ze swego nowatorskiego podejścia do modlenia się, w którym to łączył zarówno tradycyjne, europejskie podejście do mistyki z psychologią i ideami pochodzącymi z Dalekiego Wschodu. Jego książka Modlitwa żaby, o której będzie mowa, pojawiła się na naszym rynku już w 1992, ja jednak miałam styczność z jej odnowionym, tegorocznym wydaniem.

Modlitwa żaby to najprościej mówiąc zbiór historii i opowiadań, które w jakiś sposób nawiązują do naszego duchowego świata. Możliwe, że taki opis wydać się może niektórym dość zniechęcający, bo przecież współcześnie modnie jest być niewierzącym w nic realistą, a nie człowiekiem dbającym o swój wewnętrzny spokój czy poświęcającym się modlitwie. Warto jednak tutaj dodać, że mimo oczywistych nawiązań do religii sama książka nie ma na celu indoktrynowania kogokolwiek, a raczej...

Azazel | 2011-06-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2010

Długo się zbierałam do tej lektury mimo zachęcań ze strony koleżanki. Szybko pożałował swojej opieszałości. Jest w niej tyle mądrości i jakiś akumulator energii, którą przekazuje czytelnikowi.

hienka7 | 2013-11-30
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 listopada 2013

Zbiór króciutkich opowiadań z różnych kultur, z których można się wiele nauczyć. Z czystym sumieniem polecam każdemu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto