Okładka książki Zaginiony rękopis

978-83-7839-379-5
typ
papier
Ag2S
6.18 (39 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Najnowsza powieść Królowej Suspensu. Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje mi...

Najnowsza powieść Królowej Suspensu.

Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje miejsce?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Zuela | 2014-09-11

Jak to u Clark-wszyscy sa podejrzani.Lektura na jedno popołudnie.Autorka pisze wg mnie tzw lekki nie męczące kryminały

Kurebayashi | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mary Higgins Clark, ale od pierwszych stron zrozumiałam dlaczego jest ona nazywana królową suspensu :)) świetna powieść, szybko mnie wciągnęła do tego stopnia, iż mimo tego, że domyśliłam się rozwiązania i tak każda kolejna strona była dla mnie zagadką, jak cała sytuacja zostanie rozwiązana.
polecam Zaginiony rękopis, a ja nie mogę się doczekać lektury kolejnej książki MHC

Dama_Karo | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Wielkie zamieszanie wokół jednego pergaminu napisanego przez Chrystusa.
Szczerze mówiąc książka przewidywalna i płytka, a język prosty i bezbarwny... Mamy do wyboru parę postaci, z których jedna jest mordercą, ponieważ za wszelką cenę chce zdobyć ów pergamin.
Na początku poznajemy archeologa, którego żona cierpi na zaawansowaną demencję, a córka jest na niego obrażona (gdyż ojciec ma romans). Archeolog znajduje wiele różnych rękopisów w kościele do rozbiórki, a wśród nich właśnie ten najważniejszy. Ponieważ nie jest pewien swojego odkrycia pragnie poznać opinię jednego ze swoich przyjaciół. Później okazuje się, że ktoś go zastrzelił, a podejrzenie pada na jego chorą żonę znalezioną przy zwłokach, całą we krwi i z pistoletem w ręku. Następnie pergamin wędruje z rąk do rąk, wszyscy podejrzewają wszystkich, ale wnikliwy czytelnik od razu domyśli się, kto jest mordercą.
Czyta się dość szybko, jednakowoż nie jest to książka którą bym komuś poleciła... Kryminał, ale zupełnie bez polotu.

Plichcia | 2014-04-09
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Czy to możliwe, aby właśnie odnaleziono rzekomo zniszczony przed wiekami jedyny zachowany list samego Jezusa do Józefa Arymatejczyka? Wygląda na to, że właśnie tak niesamowitego odkrycia dokonał Johnathan Lyons. Manuskrypt ów opuścił w tajemniczych okolicznościach Bibliotekę Watykańską i został odkryty właśnie w ruinach starego kościoła. Jeśli dokument jest autentyczny, jego wartość jest bezcenna. Nawet ludzkie życie nie jest w stanie przeszkodzić tym, którzy chcą go dostać w swoje ręce...

Tak poznajemy Marię Lyons, córkę sławnego archeologa, który zostaje zamordowany we własnym domu. Podejrzenie pada na związek z owym znaleziskiem i uruchamia całą lawinę wydarzeń związanych z zaprzyjaźnionymi specjalistami w dziedzinie biblijnej. Sytuację komplikuje fakt, że o zabójstwo została oskarżona Kathleen - żona zmarłego. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że cierpi ona na Alzheimera i kontakt z nią jest często utrudniony.

Maria, choć pogrążona w żałobie, postanawia odnaleźć list i zwrócić go...

xlimonka | 2013-10-03

Nidy nie czytałam kryminałów, ta książka trafiła w moje ręce przed przypadek. Wcale nie żałuje ;). Przeczytałam całą w jeden dzień. W przeciwności do innych cały czas nie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi. Być może to wina tego, że nigdy nie czytałam kryminałów ;). Ta pani sprawiła, że mam ochotę przeczytać więcej i oczywiście najpierw przeszukam półki z książkami tej autorki ;).

rumiko | 2014-03-17
Na półkach: Kryminał, Przeczytane
Przeczytana: 09 marca 2014

Typowy dla Mary Higgins Clark kryminałek. Zakręcona intryga, mnóstwo tropów i mylących śladów, by w końcu ujawnić tożsamość złoczyńcy.
Trochę denerwująca jest tendencja współczesnych pisarzy do wciskania wszędzie zagadek w stylu "kodu Leonarda da Vinci". A poza tym ok.

Irmina | 2014-04-23

Jak zwykle genialna książka mojej Mistrzyni! Wszechobecny suspens i jak zwykle niespodziewane zakończenie, czyli to co kocham!

Anna | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

...lekka,łatwa w obiorze,z każdą przeczytaną stroną coraz trudniej ją odłożyć...

kinga1s | 2013-03-28
Przeczytana: marzec 2013

bardzo dobrze się ją czytaŁo , ale od połowy można się już domyślać KTO.

kinzetka | 2014-09-11
Przeczytana: 10 września 2014