Zaginiony rękopis

Tłumaczenie: Anna Bańkowska
Cykl: Alvirah i Willy (tom 9)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Lost Years
Ag2S

Najnowsza powieść Królowej Suspensu. Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na...

Najnowsza powieść Królowej Suspensu.

Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje miejsce?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

ajszoon | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Fajnie i lekko się czyta, zakończenie może trochę zaskoczyć, jak najbardziej polecam :)

ELUŚKA | 2018-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2018

Wszystkie nowe książki Clark są do siebie bardzo podobne ale i tak czyta się dobrze

Joanna | 2017-01-25

Ilość stron: 319
To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce oraz to, że podobała mi się pierwsza czyli „Pusta kołyska”.
„Zaginiony rękopis” czyta się bardzo dobrze od samego początku. Podejrzanych typowałam kilku. Pierwsza przyszła mi na myśl opiekunka żony zamordowanego – Rory. Kolejne osoby to jego nowa dziewczyna Lillian Stewart zwana przez córkę Jonathana Lyonsa – Lilla Krokodillą. Richard i kilku innych. Żadna z tych osób jednak nie była mordercą.
Rozwiązanie okazało się bardzo zaskakujące. Czytając nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Jest to bardzo dobry kryminał, który polecam każdemu. Na pewno jeszcze coś tej autorki przeczytam

Eveni | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Jedna ze słabszych pozycji autorki. Określiłabym powieść jako ckliwy romans ze słabym wątkiem kryminalnym, którego rozwiązanie było dość szybkie do przewidzenia.

Malra | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2016
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Pierwsze spotkanie z tą autorka i zapewne nie ostatnie.
Podoba mi się styl powieści, fabula dobra. Mało kiedy zdarza się , że nie umiem przewidzieć sprawcy, jednak autorce udało się mnie zaskoczyć, sprawca był dla mnie zagadka do samego końca.

Zachęcam do przeczytania !

Chmurzasta87 | 2016-07-06

Czyta się całkiem dobrze, aczkolwiek brak zaskakujących elementów. Zakończenie też przewidywalne.

Sybi | 2016-05-23
Przeczytana: 23 maja 2016

Chyba za dobrze znam już sposób myślenia tej autorki, bo domyśliłam się kto jest mordercą już po kilkunastu stronach :(

Magda | 2015-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2015

Jak na kryminał, nie jest to najbardziej porywająca książka. Pomysł całkiem fajny, dobrze się czyta, kilka zwrotów akcji, ale przyznam, że zgadłam, kto jest mordercą.

basik43 | 2015-07-09
Przeczytana: 05 lipca 2015

Zgrabnie napisana powieść kryminalna, nie powala na kolana ale szybko i dobrze się czyta. W sam raz na letnie popołudnia. Po tytule wprawdzie spodziewałam się książki przygodowej z wątkiem kryminalnym ale po przeczytaniu nie czuję zawodu. Lektura lekka i przyjemna.

asia_35 | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Kto zabił cenionego archeologa,co ma z tym wspólnego legendarny list rzekomo napisany przez samego Chrystusa.Ciekawe śledztwo,wielu podejrzanych,szybka akcja i ciekawe zakończenie.Nie bez powodu Mary Higgins Clark nazywana jest mistrzynią suspensu.Polecam entuzjastom powieści kryminalnych.