Lubimyczytać.pl to:

papier
Ag2S
6.2 (30 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Najnowsza powieść Królowej Suspensu. Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje mi...

Najnowsza powieść Królowej Suspensu.

Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje miejsce?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Plichcia | 2014-04-09
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Czy to możliwe, aby właśnie odnaleziono rzekomo zniszczony przed wiekami jedyny zachowany list samego Jezusa do Józefa Arymatejczyka? Wygląda na to, że właśnie tak niesamowitego odkrycia dokonał Johnathan Lyons. Manuskrypt ów opuścił w tajemniczych okolicznościach Bibliotekę Watykańską i został odkryty właśnie w ruinach starego kościoła. Jeśli dokument jest autentyczny, jego wartość jest bezcenna. Nawet ludzkie życie nie jest w stanie przeszkodzić tym, którzy chcą go dostać w swoje ręce...

Tak poznajemy Marię Lyons, córkę sławnego archeologa, który zostaje zamordowany we własnym domu. Podejrzenie pada na związek z owym znaleziskiem i uruchamia całą lawinę wydarzeń związanych z zaprzyjaźnionymi specjalistami w dziedzinie biblijnej. Sytuację komplikuje fakt, że o zabójstwo została oskarżona Kathleen - żona zmarłego. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że cierpi ona na Alzheimera i kontakt z nią jest często utrudniony.

Maria, choć pogrążona w żałobie, postanawia odnaleźć list i zwrócić go...

Dama_Karo | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Wielkie zamieszanie wokół jednego pergaminu napisanego przez Chrystusa.
Szczerze mówiąc książka przewidywalna i płytka, a język prosty i bezbarwny... Mamy do wyboru parę postaci, z których jedna jest mordercą, ponieważ za wszelką cenę chce zdobyć ów pergamin.
Na początku poznajemy archeologa, którego żona cierpi na zaawansowaną demencję, a córka jest na niego obrażona (gdyż ojciec ma romans). Archeolog znajduje wiele różnych rękopisów w kościele do rozbiórki, a wśród nich właśnie ten najważniejszy. Ponieważ nie jest pewien swojego odkrycia pragnie poznać opinię jednego ze swoich przyjaciół. Później okazuje się, że ktoś go zastrzelił, a podejrzenie pada na jego chorą żonę znalezioną przy zwłokach, całą we krwi i z pistoletem w ręku. Następnie pergamin wędruje z rąk do rąk, wszyscy podejrzewają wszystkich, ale wnikliwy czytelnik od razu domyśli się, kto jest mordercą.
Czyta się dość szybko, jednakowoż nie jest to książka którą bym komuś poleciła... Kryminał, ale zupełnie bez polotu.

Kurebayashi | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mary Higgins Clark, ale od pierwszych stron zrozumiałam dlaczego jest ona nazywana królową suspensu :)) świetna powieść, szybko mnie wciągnęła do tego stopnia, iż mimo tego, że domyśliłam się rozwiązania i tak każda kolejna strona była dla mnie zagadką, jak cała sytuacja zostanie rozwiązana.
polecam Zaginiony rękopis, a ja nie mogę się doczekać lektury kolejnej książki MHC

xlimonka | 2013-10-03

Nidy nie czytałam kryminałów, ta książka trafiła w moje ręce przed przypadek. Wcale nie żałuje ;). Przeczytałam całą w jeden dzień. W przeciwności do innych cały czas nie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi. Być może to wina tego, że nigdy nie czytałam kryminałów ;). Ta pani sprawiła, że mam ochotę przeczytać więcej i oczywiście najpierw przeszukam półki z książkami tej autorki ;).

rumiko | 2014-03-17
Na półkach: Kryminał, Przeczytane
Przeczytana: 09 marca 2014

Typowy dla Mary Higgins Clark kryminałek. Zakręcona intryga, mnóstwo tropów i mylących śladów, by w końcu ujawnić tożsamość złoczyńcy.
Trochę denerwująca jest tendencja współczesnych pisarzy do wciskania wszędzie zagadek w stylu "kodu Leonarda da Vinci". A poza tym ok.

Anna | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

...lekka,łatwa w obiorze,z każdą przeczytaną stroną coraz trudniej ją odłożyć...

kinga1s | 2013-03-28
Przeczytana: marzec 2013

bardzo dobrze się ją czytaŁo , ale od połowy można się już domyślać KTO.

kkrysk | 2014-02-19

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku