Zaginiony rękopis

978-83-7839-379-5
typ
papier
Ag2S
6,26 (53 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Najnowsza powieść Królowej Suspensu. Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na...

Najnowsza powieść Królowej Suspensu.

Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje miejsce?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Zuela | 2014-09-11

Jak to u Clark-wszyscy sa podejrzani.Lektura na jedno popołudnie.Autorka pisze wg mnie tzw lekki nie męczące kryminały

Kurebayashi | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mary Higgins Clark, ale od pierwszych stron zrozumiałam dlaczego jest ona nazywana królową suspensu :)) świetna powieść, szybko mnie wciągnęła do tego stopnia, iż mimo tego, że domyśliłam się rozwiązania i tak każda kolejna strona była dla mnie zagadką, jak cała sytuacja zostanie rozwiązana.
polecam Zaginiony rękopis, a ja nie mogę się doczekać lektury kolejnej książki MHC

Dama_Karo | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Wielkie zamieszanie wokół jednego pergaminu napisanego przez Chrystusa.
Szczerze mówiąc książka przewidywalna i płytka, a język prosty i bezbarwny... Mamy do wyboru parę postaci, z których jedna jest mordercą, ponieważ za wszelką cenę chce zdobyć ów pergamin.
Na początku poznajemy archeologa, którego żona cierpi na zaawansowaną demencję, a córka jest na niego obrażona (gdyż ojciec ma romans). Archeolog znajduje wiele różnych rękopisów w kościele do rozbiórki, a wśród nich właśnie ten najważniejszy. Ponieważ nie jest pewien swojego odkrycia pragnie poznać opinię jednego ze swoich przyjaciół. Później okazuje się, że ktoś go zastrzelił, a podejrzenie pada na jego chorą żonę znalezioną przy zwłokach, całą we krwi i z pistoletem w ręku. Następnie pergamin wędruje z rąk do rąk, wszyscy podejrzewają wszystkich, ale wnikliwy czytelnik od razu domyśli się, kto jest mordercą.
Czyta się dość szybko, jednakowoż nie jest to książka którą bym komuś poleciła... Kryminał, ale zupełnie bez polotu.

xlimonka | 2013-10-03

Nidy nie czytałam kryminałów, ta książka trafiła w moje ręce przed przypadek. Wcale nie żałuje ;). Przeczytałam całą w jeden dzień. W przeciwności do innych cały czas nie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi. Być może to wina tego, że nigdy nie czytałam kryminałów ;). Ta pani sprawiła, że mam ochotę przeczytać więcej i oczywiście najpierw przeszukam półki z książkami tej autorki ;).

asia_30 | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Kto zabił cenionego archeologa,co ma z tym wspólnego legendarny list rzekomo napisany przez samego Chrystusa.Ciekawe śledztwo,wielu podejrzanych,szybka akcja i ciekawe zakończenie.Nie bez powodu Mary Higgins Clark nazywana jest mistrzynią suspensu.Polecam entuzjastom powieści kryminalnych.

Irmina | 2014-04-23

Jak zwykle genialna książka mojej Mistrzyni! Wszechobecny suspens i jak zwykle niespodziewane zakończenie, czyli to co kocham!

Plichcia | 2014-04-09
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Czy to możliwe, aby właśnie odnaleziono rzekomo zniszczony przed wiekami jedyny zachowany list samego Jezusa do Józefa Arymatejczyka? Wygląda na to, że właśnie tak niesamowitego odkrycia dokonał Johnathan Lyons. Manuskrypt ów opuścił w tajemniczych okolicznościach Bibliotekę Watykańską i został odkryty właśnie w ruinach starego kościoła. Jeśli dokument jest autentyczny, jego wartość jest bezcenna. Nawet ludzkie życie nie jest w stanie przeszkodzić tym, którzy chcą go dostać w swoje ręce...

Tak poznajemy Marię Lyons, córkę sławnego archeologa, który zostaje zamordowany we własnym domu. Podejrzenie pada na związek z owym znaleziskiem i uruchamia całą lawinę wydarzeń związanych z zaprzyjaźnionymi specjalistami w dziedzinie biblijnej. Sytuację komplikuje fakt, że o zabójstwo została oskarżona Kathleen - żona zmarłego. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że cierpi ona na Alzheimera i kontakt z nią jest często utrudniony.

Maria, choć pogrążona w żałobie, postanawia odnaleźć list i...

rumiko | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 09 marca 2014

Typowy dla Mary Higgins Clark kryminałek. Zakręcona intryga, mnóstwo tropów i mylących śladów, by w końcu ujawnić tożsamość złoczyńcy.
Trochę denerwująca jest tendencja współczesnych pisarzy do wciskania wszędzie zagadek w stylu "kodu Leonarda da Vinci". A poza tym ok.

Anna | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

...lekka,łatwa w obiorze,z każdą przeczytaną stroną coraz trudniej ją odłożyć...

demee | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

Bardzo dobra, dla wielbicieli talentu Pani M.H.C idealna. Ja po przeczytaniu naprawdę wielu jej książek mam do zarzucenia tylko jedno - potrafię już przewidzieć kto jest mordercą. Co nie zmienia faktu, że przyjemność z czytania jest zawsze, bo to dobra pisarka!

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Wolno panu łamać reguły, ale nie wtedy, gdy pragnie pan być zrozumiany. Jeżeli chce pan być rozumiany, to jedynym sposobem „uwolnienia" się od reguł jest dogłębne, mistrzowskie przyswojenie ich sobie, tak aby się stały pańską drugą naturą. Oto paradoks: w każdym złożonym społeczeństwie człowiek jest... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica