Zaginiony rękopis

978-83-7839-379-5
typ
papier
Ag2S
6,22 (51 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Najnowsza powieść Królowej Suspensu. Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na...

Najnowsza powieść Królowej Suspensu.

Znany archeolog Jonathan Lyons odkrywa w skrytce opuszczonego kościoła bezcenny manuskrypt, skradziony przed pięcioma wiekami z Biblioteki Watykańskiej. Niedługo potem pada ofiarą zabójstwa. Czy winną jest cierpiąca na chorobę Alzheimera żona czy raczej ktoś z najbliższych współpracowników profesora? I czy list Chrystusa do Józefa z Arymatei wróci na swoje miejsce?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Zuela | 2014-09-11

Jak to u Clark-wszyscy sa podejrzani.Lektura na jedno popołudnie.Autorka pisze wg mnie tzw lekki nie męczące kryminały

Kurebayashi | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

to moje pierwsze spotkanie z twórczością Mary Higgins Clark, ale od pierwszych stron zrozumiałam dlaczego jest ona nazywana królową suspensu :)) świetna powieść, szybko mnie wciągnęła do tego stopnia, iż mimo tego, że domyśliłam się rozwiązania i tak każda kolejna strona była dla mnie zagadką, jak cała sytuacja zostanie rozwiązana.
polecam Zaginiony rękopis, a ja nie mogę się doczekać lektury kolejnej książki MHC

Dama_Karo | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Wielkie zamieszanie wokół jednego pergaminu napisanego przez Chrystusa.
Szczerze mówiąc książka przewidywalna i płytka, a język prosty i bezbarwny... Mamy do wyboru parę postaci, z których jedna jest mordercą, ponieważ za wszelką cenę chce zdobyć ów pergamin.
Na początku poznajemy archeologa, którego żona cierpi na zaawansowaną demencję, a córka jest na niego obrażona (gdyż ojciec ma romans). Archeolog znajduje wiele różnych rękopisów w kościele do rozbiórki, a wśród nich właśnie ten najważniejszy. Ponieważ nie jest pewien swojego odkrycia pragnie poznać opinię jednego ze swoich przyjaciół. Później okazuje się, że ktoś go zastrzelił, a podejrzenie pada na jego chorą żonę znalezioną przy zwłokach, całą we krwi i z pistoletem w ręku. Następnie pergamin wędruje z rąk do rąk, wszyscy podejrzewają wszystkich, ale wnikliwy czytelnik od razu domyśli się, kto jest mordercą.
Czyta się dość szybko, jednakowoż nie jest to książka którą bym komuś poleciła... Kryminał, ale zupełnie bez polotu.

asia_30 | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Kto zabił cenionego archeologa,co ma z tym wspólnego legendarny list rzekomo napisany przez samego Chrystusa.Ciekawe śledztwo,wielu podejrzanych,szybka akcja i ciekawe zakończenie.Nie bez powodu Mary Higgins Clark nazywana jest mistrzynią suspensu.Polecam entuzjastom powieści kryminalnych.

xlimonka | 2013-10-03

Nidy nie czytałam kryminałów, ta książka trafiła w moje ręce przed przypadek. Wcale nie żałuje ;). Przeczytałam całą w jeden dzień. W przeciwności do innych cały czas nie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi. Być może to wina tego, że nigdy nie czytałam kryminałów ;). Ta pani sprawiła, że mam ochotę przeczytać więcej i oczywiście najpierw przeszukam półki z książkami tej autorki ;).

Irmina | 2014-04-23

Jak zwykle genialna książka mojej Mistrzyni! Wszechobecny suspens i jak zwykle niespodziewane zakończenie, czyli to co kocham!

Plichcia | 2014-04-09
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Czy to możliwe, aby właśnie odnaleziono rzekomo zniszczony przed wiekami jedyny zachowany list samego Jezusa do Józefa Arymatejczyka? Wygląda na to, że właśnie tak niesamowitego odkrycia dokonał Johnathan Lyons. Manuskrypt ów opuścił w tajemniczych okolicznościach Bibliotekę Watykańską i został odkryty właśnie w ruinach starego kościoła. Jeśli dokument jest autentyczny, jego wartość jest bezcenna. Nawet ludzkie życie nie jest w stanie przeszkodzić tym, którzy chcą go dostać w swoje ręce...

Tak poznajemy Marię Lyons, córkę sławnego archeologa, który zostaje zamordowany we własnym domu. Podejrzenie pada na związek z owym znaleziskiem i uruchamia całą lawinę wydarzeń związanych z zaprzyjaźnionymi specjalistami w dziedzinie biblijnej. Sytuację komplikuje fakt, że o zabójstwo została oskarżona Kathleen - żona zmarłego. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że cierpi ona na Alzheimera i kontakt z nią jest często utrudniony.

Maria, choć pogrążona w żałobie, postanawia odnaleźć list i...

rumiko | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 09 marca 2014

Typowy dla Mary Higgins Clark kryminałek. Zakręcona intryga, mnóstwo tropów i mylących śladów, by w końcu ujawnić tożsamość złoczyńcy.
Trochę denerwująca jest tendencja współczesnych pisarzy do wciskania wszędzie zagadek w stylu "kodu Leonarda da Vinci". A poza tym ok.

Anna | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

...lekka,łatwa w obiorze,z każdą przeczytaną stroną coraz trudniej ją odłożyć...

demee | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

Bardzo dobra, dla wielbicieli talentu Pani M.H.C idealna. Ja po przeczytaniu naprawdę wielu jej książek mam do zarzucenia tylko jedno - potrafię już przewidzieć kto jest mordercą. Co nie zmienia faktu, że przyjemność z czytania jest zawsze, bo to dobra pisarka!

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica