Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem

Wydawnictwo: Otwarte
poradniki

Podobno mężczyznom żyje się łatwiej Norah Vincent chciała się przekonać, czy to prawda, więc wyruszyła w półtoraroczną podróż w głąb męskiego świata. Z pomocą charakteryzatorki, nauczyciela emisji głosu i trenera na siłowni przeobraziła się w Neda i poznała tajemnice, których istnienia nie podejrzewają nie tylko kobiety, ale nawet sami mężczyźni.

Miss_Jacobs | 2010-05-21

Norah Vincent zamieniła się w mężczyznę. Chodziła na specjalne treningi sposobu poruszania, modulacji głosu a nawet nauczyła się robić perfekcyjny zarost. Co ważne autorka od samego początku zaznacza, że nie jest to żaden poradnik o tym co i jak myślą mężczyźni. Książka to zebrane i opisane doświadczenia odnoszące się jedynie do poznanych przez nią mężczyzn. Zaznacza również, że nie wie jak to być mężczyzną, może jedynie wypowiedzieć się w kwestii postrzegania jednostki jako mężczyzny.
Wielkim atutem książki jest obiektywność autorki. Nie przedstawia mężczyzn w sposób prześmiewczy, nie robi z nich panów świata. Przedstawia zarówno plusy bycia mężczyzna jak i minusy. Myślę, że właśnie owe minusy są w tej książce najważniejsze. Ciągle w telewizji czy w radiu słyszymy jak to mężczyźni mają, lepiej więcej zarabiają itp. Jednak niewiele z nas pomyśli, co taki osobnik rodzaju męskiego naprawdę ma na swoich barkach, a zaręczam, że nie mało. Norah pracowała jako mężczyzna, chodziła na...

Zaczytana_do_rana | 2015-10-06
Karolina | 2015-09-25