Pożegnanie z Gemmą

Wydawnictwo: Amber
Losing Gemma
837245972X
Marzi

Esther - ładna, przebojowa, żądna przygód. Gemma - brzydsza i zakompleksiona. Dwie przyjaciółki wyruszają w swoją wymarzoną podróż do Indii. A właściwie w wymarzoną podróż Esther. Podróż, z której wraca tylko jedna z nich. Sześć lat później dręczona poczuciem winy Ester jedzie znów do Indii, by dowiedzieć się, co stało się z jej najlepszą przyjaciółką. I odkryć szokującą prawdę - o Gemmie i...

Esther - ładna, przebojowa, żądna przygód. Gemma - brzydsza i zakompleksiona.
Dwie przyjaciółki wyruszają w swoją wymarzoną podróż do Indii. A właściwie w wymarzoną podróż Esther. Podróż, z której wraca tylko jedna z nich. Sześć lat później dręczona poczuciem winy Ester jedzie znów do Indii, by dowiedzieć się, co stało się z jej najlepszą przyjaciółką. I odkryć szokującą prawdę - o Gemmie i sobie samej

Madhuri | 2013-07-03
Przeczytana: 29 lutego 2012

Książkę przeczytałam dwa razy - po raz pierwszy jakoś w liceum, a po raz drugi już jako żona Hindusa i muszę napisać, że już na zawsze pozostanie w moim sercu. Są w niej i elementy podróżnicze, i intryga, i miłość, i przyjaźń, która nie przetrwała próby. "Pożegnanie z Gemmą" to książka, która ukazuje bolesne poszukiwaie siebie i próbę zrozumienia wydarzeń, które zgotował bohaterkom los.

o_qte | 2014-08-12

Literatura ze średniej półki, ale jest coś intrygującego w tej historii, co nie pozwala odłożyć nieprzeczytanej książki na półkę.

Natanna | 2012-12-15
Przeczytana: 2012 rok

Dobra psychologiczna proza, a w tle Indie. Ciekawie ukazane relacje między dwiema przyjaciółkami, które wybierają się w podróż do Indii, ich przemiana i dalsze losy.

MałaD | 2011-09-26
Przeczytana: 2008 rok

Idealna na wakacyjne wieczory. Zaskakujące zakończenie...

beapal | 2014-08-13

Pierwszy raz przeczytałam ją, kiedy sama miałam 20 lat i integrowałam się z bohaterkami. Dziś wróciłam do niej po latach podróżowania po świecie i kilku mniej i bardziej udanych związkach. Niestety juz nie zaiskrzyło. Po prostu przeczytałam.
Daję dwie gwiazdki za przeżycia sprzed dwudziestu lat.

Jagoda | 2011-04-05
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

Ciekawa, dość przewrotna powieść o tym, jak bardzo można nie znać kogoś, kogo zna się doskonale. I o tym, co można znaleźć, poszukując samego siebie.

Alina | 2013-04-11

Zaintrygowała mnie fabuła i bohaterowie tej książki.

Ania | 2012-07-05
Na półkach: Przeczytane, Indie
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie podobał mi się w książce charakter głównej bohaterki(przeklinała,była egoistyczna) i to, że podczas czytania czułam ciągłe napięcie, podenerwowanie, ale to tylko subiektywne zdanie.

Pau | 2016-10-12
| 2016-09-24