Drań na kanapie czyli co 27 mężczyzn myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności

Tłumaczenie: Wojciech Mitura
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Bastard on the couch
978-83-89933-55-3
Inne
Ag2S

Drań na kanapie - dalszy ciąg Jędzy w domu, czy raczej para do niej - właśnie znalazł się w waszych rękach, a kto uważa, że mężczyźni "nie myślą", "nie potrafią wyrażać tego, co czują", "są kompletnie ciemni", będzie może musiał odszczekać swoje słowa, kiedy zagłębi się w lekturze.

Kamila | 2012-09-19

XXI w. – czas, kiedy przychodzi nam zmierzyć się z konsekwencjami walk feministek o równouprawnienie. O noszenie spodni, karierę zawodową i równe z mężczyznami zarobki. Ale co z tradycyjną rolą kobiet? Co z zajmowaniem się domem, opieką nad dziećmi, sprzątaniem czy gotowaniem? Kto w sytuacji, kiedy matka realizuje się zawodowo, przejmuje obowiązki, o których nie da się przecież zapomnieć? Mężczyźni? Ojcowie? A i owszem, coraz częściej możemy zaobserwować nowy model rodziny – kobieta w pracy, a mąż w domu. Zamiana ról niewątpliwie ma swoje konsekwencje – panie zamieniają się w jędze, które biorą na siebie zbyt wiele zobowiązań, a panowie? Tytułowi dranie na kanapie?

Miałam okazję czytać „Jędzę w domu” Cathi Hanauer, w której wypowiadały się współczesne kobiety, które zmagają się z nowym modelem rodziny, który coraz częściej możemy zaobserwować w społeczeństwie. Raz za razem ktoś decyduje się na związek partnerski, równe dzielenie obowiązków zawodowych i tych związanych z domem i...

makarela | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Książka może byłaby ciekawsza i bardziej pożyteczna, gdyby traktowała o 27 różnych typach mężczyzn, a nie 27 pisarzach... Niektóre historie mnie poruszyły, ale większość była nudna. Nie podobała mi się i z trudem doczytałam do końca. Dodam, że nie czytałam 1 części "Jędza w domu".

Lina | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Wymienię
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Zdecydowanie lepsza od Jędzy w domu. Wydaje się bardziej inteligentna i mniej powierzchowna, ale przypominam sobie, że niektóre rozdziały omijałam. Polecam bardziej Panom niż Paniom.

Marta B | 2011-10-30
Przeczytana: 30 października 2011

Właściwie trudno mówić, żebym "przeczytała" tą książkę. Przeczytałam wstęp żony autora, przy jego wersji wstępu ziewałam dopóki nie zdenerwował mnie "nowoczesnymi" małżeństwami w stylu: ona go zdradza, on wie i akceptuje to i też ma swoje skoki w bok. "Nowoczesne małżeństwo". oczywiście nie o tym jest książka, bo traktuje ona raczej o urządzaniu sobie wspólnego życia przez małżeństwa post-feministyczne, czyli męskie komentarze o życiu z kobietami niezależnymi, samowystarczalnymi, które zarabiają więcej od nich i gdy oni np. siedzą w domu zostawiają im listę spraw do załatwienia. Oczywiście to duże uproszczenie, ale i tak zadziałało na mnie odstraszająco, bo zupełnie kłóci się z moim pojęciem o tym czym jest małżeństwo i szkoda mi było czasu na czytanie o facetach, którzy są zadowoleni (jak jeden z nich), że żona nawet nie chciała z nim mieszkać, bo potrzebowała "przestrzeni", a zgodziła się na to w końcu tylko ze względów ekonomicznych.
Trochę przerażająca wizja kastratów i...

Gabriela | 2012-11-20
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: lipiec 2009

Książka składa się z wielu opowiadań, z których jedne są lepsze od drugich. Wszystkie za to ciekawe.

tanya | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Nie powiem, żebym czytała każde z opowiadań z zapartym tchem, ale ciekawym doświadczeniem było zajrzeć w męską duszę, znaleźć różnice i wyszukać podobieństwa. Bo tam w środku wcale nie jesteśmy z aż tak różnych planet, jak nam to wmawiają w innej książce.

ghaia | 2014-01-05

Ciekawy - bo odmienny - punkt widzenia. I memento, że "gra się, jak przeciwnik pozwala", ergo: wyczyny jednej płci warunkują zachowanie drugiej. Niby nic odkrywczego, a jednak.

Iija | 2012-08-02

Kontynuacja równie udana i wnikliwa jak "Jędza w domu". Dowiemy się tym razem co mężczyzna myśli lub nie myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności.

Robert | 2014-06-30

Nie zdążyłem doczytać (musiałem oddać) - wiele wartościowych fragmentów, ale do 'Jędzy w domu' nie dorasta....

Patrycja Lech | 2011-06-07
Przeczytana: 03 czerwca 2011

Wiele felietonów jest naprawdę z życia wziętych - fajna rozrywka :)