Granatowe miasto

Wydawnictwo: Novae Res
Kamila

Czy byłeś kiedyś w mieście, w którym każdy mur, zaułek i brama kryją tajemnice? Czy byłeś kiedyś w miejscu, gdzie obcowanie z nadzwyczajną przeszłością może się zdarzyć nagle, w najmniej oczekiwanym momencie? Czy wiesz, że największe tajemnice historii są jeszcze nierozwiązane? Brzoza to zbuntowany nastolatek, miłośnik muzyki punk rockowej i domorosły fascynat historii. Spychu jest...

Brzoza to zbuntowany nastolatek, miłośnik muzyki punk rockowej i domorosły fascynat historii. Spychu jest półsierotą, utalentowanym w zakresie przedmiotów ścisłych miłośnikiem komputerów. Wikol to cwaniak i mistrz elokwencji z zacięciem to robienia tzw. interesów.
Rozpoczynają się wakacje. Trudna sytuacja ekonomiczna zmusza trójkę kolegów do podjęcia jakieś sezonowej pracy. Dzięki przypadkowi udaje im się zatrudnić przy rozbiórce starego dworku na obrzeżach ich dzielnicy.

„Granatowe miasto” to historia trzech licealistów, którzy z zakrapianej tanim piwem osiedlowej pustki przenoszą się stopniowo w świat bodaj największej tajemnicy tego kraju.

Odkrywana skrupulatnie, krok po kroku, zagadka przeniesie Cię w różne, czasem nieznane zakamarki Krakowa. Miasta, w którym nawet wieczorne niebo wydaje się być bardziej granatowe niż gdzie indziej.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Estera | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 16 grudnia 2016

"Granatowe miasto" przyciągnęło mnie swoim tytułem. Bardzo lubię kolor granatowy, lubię również opowieści o miastach. A gdy przeczytałam opis wiedziałam, że muszę tę książkę przeczytać. Miałam nadzieję na książkę podobną do opowieści o przygodach Pana Samochodzika, które bardzo lubiłam pochłaniać.

Troje licealistów zatrudnia się przy rozbiórce starego dworu, od dawna popadającego w ruinę, straszącego brzydotą zniszczonych murów. Całkowitym przypadkiem natrafiają na starą kartkę, na której po łacinie zapisana była tajemnicza zagadka...

Książkę czytało się szybko, do czego przyczyniła się bardzo jej objętość. Jest to cienka książka. Napisana językiem prostym, chyba wręcz zbyt prostym. A postacie... są iście papierowe. Schematyczne, w dużej mierze pozbawione charakteru. I wyjątkowo mało inteligentni. Doprawdy zdziwiło mnie, że tacy bohaterowie są w stanie natrafić na jakąkolwiek zagadkę i spróbować ją rozwiązać... Przyczepię się również do fabuły. Wszystkie działania, jakich...