Idealna chemia

Tłumaczenie: Marta Czub
Cykl: Idealna chemia (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
7,75 (2031 ocen i 259 opinii) Zobacz oceny
Perfect Chemistry
Sherry

Inne wydania

Współczesna wersja Romea i Julii autorki bestsellerów „New York Timesa”, „USA Today” i „Publishers Weekly” Powieść nagrodzona RITA Award – najważniejszą nagrodą dla powieści o miłości Niegrzeczny chłopiec i grzeczna dziewczyna, czyli idealna chemia w dramatycznej i zmysłowej powieści, która wzruszyła i zachwyciła setki tysięcy dziewczyn. Dzieli ich wszystko – domy, zainteresowania,...

Powieść nagrodzona RITA Award – najważniejszą nagrodą dla powieści o miłości

Dzieli ich wszystko – domy, zainteresowania, wychowanie, aspiracje – ale łączy ich coś najsilniejszego.

4. miejsce – pomiędzy Dumą i uprzedzeniem a Zmierzchem – na liście

NAJLEPSZA POWIEŚĆ O MIŁOŚCI WSZECH CZASÓW największego portalu czytelniczego Goodreads od sierpnia 2012 przez wiele tygodni

2. miejsce w kategorii NAJLEPSZA REALISTYCZNA POWIEŚĆ DLA MŁODZIEŻY (19.11.2012) (po Anna i pocałunek w Paryżu)

W liceum Fairfields uczniów z „dobrej” i „złej” części miasta dzieli mur nie do przebycia. Więc kiedy Britt Any, popularna, piękna, bogata, i Alex, członek ulicznego gangu, zostają dobrani w parę do realizacji projektu z chemii, wszystko wskazuje, że nie skończy się to dobrze. Nikt – nawet oni sami – nie spodziewa się, że ten związek wywoła najbardziej zaskakującą reakcję chemiczną: miłość. Ale żeby być razem, będą musieli przeciwstawić się stereotypom i uprzedzeniom, jakie ich dzielą.

Simone Elkeles to bestsellerowa autorka powieści dla nastolatków, laureatka wielu nagród literackich, w tym najważniejszych: RITA i YALSA Award, wybrana autorką roku przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Illinois.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

“Idealna chemia” Simone Elkeles

Życie Brittany Ellis wydawać by się mogło idealne. Jej życie i rodzina są „idealni”. Mieszka w północnej części Fairfield w tak zwanej lepszej. Ma wszystko co najlepsze: ubrania, samochody i nawet oceny. Jednak są to tylko pozory. Tak naprawdę to ona Tylka gra rolę, którą narzucił jej otoczenie. Jedynymi osobami znającym jej tajemnicę są: jej przyjaciółka Sierra i jej chłopak Colin. Britt robi wszystko by nikt nie poznał jej smutnego sekretu.

Alex Fuentes mieszka z matką i dwoma młodszymi braćmi w gorszej części Fairfield. Jego życie nie jest różowe. Chłopak należy do miejscowego gangu Latynoska Krew, gdzie musiał wstąpić by spłacić długi ojca i zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Od śmierci ojca Alex zajmuje się ochroną swojej rodziny. Skrycie marzy by pójść na studia. Wie jednak, że jest to nie realne. Przynależność do gangu zobowiązuje i tylko śmierć mogła by go z tego wyzwolić.

Zaczyna się ostatni rok nauki dla Britt i Alexa w miejscowym...

Stokrotka | 2016-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Ona – śliczna, bogata, podziwiana, przywódczyni drużyny cheerladerek, właścicielka najnowszego modelu BMW, idealna kandydatka na boginię. On – meksykański emigrant, członek gangu Latynoskiej Krwi, z etykietką ćpuna i handlarza narkotyków. Oboje trafiają na chemię do pani Peterson, która usadza uczniów w ławkach według własnego widzimisię. Brittany boi się swego kolegi, zależy jej na zaliczeniu projektu z chemii na jak najwyższą ocenę, a w parze z gangsterem raczej nie wchodzi to w rachubę. Alex z kolei gardzi takimi jak ona – czytaj: rozpieszczonymi laskami, których największym problemem jest kolor lakieru do paznokci. Obojgu przyjdzie zweryfikować swoje opinie.
„Idealna chemia” Simone Elkeles to typowy produkt dla młodzieży i myślę, że nastolatki będą tą powieścią zachwycone. Jeśli o mnie chodzi, miło było przypomnieć sobie czasy, gdy człowiek miał naście lat i dopiero uczył się podejmowania ważnych decyzji. Książkę czyta się bardzo dobrze, choć hasła z okładki są mocno na wyrost...

myślnik | 2013-10-06
Przeczytana: 05 października 2013

"Idealna chemia"...jak dla mnie książka prawie idealna...prawie,bo jak przystało na coś napisanego przez człowieka,z całą gamą ludzkich słabości i pomyłek,nie obyło się bez zgrzytów.
Czy to z winy tłumaczenia,czy to z nieprzemyślanego postępowania autorki,nie ważne.
Wszyscy wiemy,że ideały nie istnieją!

Wiele prostych prawd i jeszcze więcej emocji.
Czy można przejść obok tego obojętnie?!
Jeśli sądzisz iż świat jest bezpieczny,mylisz się.
Świat nigdy nie jest tak bezpieczny jak myślisz.
A najdotkliwszy cios zadają osoby bliskie.
Brittany i Alex mają swoje idealnie - nieidealne światy.
Wstając rano z łóżka zakładają na siebie coś więcej niż odzież,są tacy jakim chcą aby widział ich świat.
Ona piękna,z bogatego domu,miss szkoły,nic tylko zazdrościć.
On wzbudza podziw innego rodzaju.
Podziw,który zwyczajnie rzecz ujmując jest zwykłym strachem.

Latynoski gangster i wkraczająca w jego świat śnieżynka.
Banalnie,że zawsze zaczyna się od jakiejś pracy domowej.
Banalny jest zakład,o tak...

boziaczek | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Pozycja zdecydowanie adresowana dla młodzieży. Dobrze się czyta, język jest prosty i niewyszukany. Takie dobre czytadło na jeden wieczór. Zdecydowany minus za wtórność i przewidywalność. Miałam wrażenie jakbym czytała "Trzy metry nad niebem" Frederico Moccia.

lacerta | 2015-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Do przeczytania książki zachęciły mnie dość wysoka ocena książki i pochlebne opinie. Niestety, przez to, liczyłam na więcej niż dostałam.

Kogo mamy w "Idealnej chemii"? Ją - idealną pannę "pomponiarę", która skrywa troszkę rys na swoim idealnym wizerunku. Jego - gangstera z gorącą latynoską krwią, który nie pokazuje swojej prawdziwej twarzy.
A więc co mamy w "Idealnej chemii"? Schemat, schemat, schemat i jeszcze więcej schematu.
No, dajcie spokój. Czy naprawdę autorka nie mogła się pokusić o coś więcej? Tak naprawdę dostałam coś co czytałam już z milion razy, a drugie tyle oglądałam pod postacią filmów i seriali. Książka była tak do bólu przewidywalna, że krok po kroki potrafiłam stwierdzić co będzie dalej. Naprawdę ciężko mi ocenić ją wyżej. Cały czas miałam nadzieję, że autorka jednak mnie zaskoczy i wyrwie się ze szponów schematycznego połączenie "dwóch różnych światów". Niestety się nie doczekałam, a mimo to wciąż mam nadzieję.
No cóż. Plus na pewno za to, że styl autorki...

Wizzi | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Gdy tylko zaczęłam czytać "Idealną chemię" od razu zaczęłam porównywać ją z książką "Trzy metry nad niebem". I rzeczywiście tych podobieństw jest mnóstwo, ale niestety muszę stwierdzić, że "Trzy metry nad niebem" jest dużo, dużo lepsza. Książka "Idealna chemia" niemal od pierwszej strony jest przewidywalna i wiadomo jak skończy się historia dwójki nastolatków, którzy pozornie należą do dwóch różnych światów. Nie wiem może jestem już za stara na takie książki, ale nic mnie w tej książce nie zaskoczyło. Polecam jednak tę książkę, bo idealnie nadaje się na upalne letnie popołudnia.

Priada | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Dwa światy.
Dwoje odmiennych, ale jakże podobnych do siebie ludzi.
Alex członek gangu to z pozoru twardy i bezlitosny drań. Jednak posiada uczucia. Z dwójką braci i mamą mieszkają na można powiedziec najgorszej dzielnicy, jednak i tam ludzie posiadają marzenia.
Brit dziewczyna cukierkowa blond. W szkole uważana za chodzącą perfekcję jednak mało osób wie co tak naprawdę dzieje się pod dachem rodzinnego domu. Brit ma niepełnosprawną siostrę którą trzeba się zajmowac. Matka choleryczka ciągle widzi tylko własny czubek nosa a ojciec traktuje dom jak hotel.
Czy nie dojdzie do katastrofy kiedy dwa światy tak odmienne od siebie w końcu zazębią się? Oczekujcie wszechobecnych kłopotów.

KatiaBlue | 2014-01-04
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Simone Elkeles "Idealna chemia" - wybór zupełnie spontaniczny. Książka, o której istnieniu nigdy nie słyszałam. Nagle wpadła mi w ręce i czy chciałam, czy nie chciałam, musiałam ją przeczytać. Znowu przeznaczyłam na to pół nocy. Przeznaczyłam pół nocy na historię o miłości dwóch nastolatków, współczesną wersję szekspirowskiego "Romea i Julii". Nic oryginalnego, nic wyjątkowego, a jednak nie mogłam się oderwać.

On, ALEX FUANTES, Meksykanin z ubogiego domu, mieszkający w południowej części Fairfield, należący do gangu Latynoskiej Krwi. Ona, BRITTANY ELLIS, dziewczyna z dobrego domu, znajdującego się w północnej części miasta, córka bogatych rodziców, wzorowa uczennica, kapitan drużyny cheerleaderek. Pozornie tych dwoje nie może łączyć nic. Tak naprawdę są do siebie bardzo podobni i w dodatku jest między nimi chemia, idealna chemia.

Nastolatkowie zmuszeni są przeprowadzić ze sobą projekt szkolny z chemii. Brittany ta sytuacja nie cieszy, za to Alex nie ma żadnych zastrzeżeń co do...

Martoonia | 2015-04-16
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Miła do przeczytania książka dla tych młodszych i może również nieco starszych nastolatek. Ale chociaż do tego grona się już nie zaliczam, to muszę, stwierdzić, że pomimo braku fajerwerków źle się nie czytało. Typowa historia złego chłopaka i dobrej dziewczyny, a że znając już życiową zasadę mówiącą, że przeciwieństwa się przyciągają, nie można spodziewać się niczego innego jak ogromnego magnetyzmu i przyciągania między tą dwójką. Ale żeby kolorowo nie było dwa różne światy nie do końca chcą się tak łatwo połączyć, a żeby tego dokonać trzeba dużo bólu, cierpienia i poświęcenia. Chociaż biorąc pod uwagę całość historii tej dwójki – myślę, że naprawdę było warto.

Meredith | 2014-02-24

Niby fabuła oklepana, to już było, i tak dalej... Ale coś w tym jest. Coś wyjątkowego. Coś, co mnie przyciągnęło. Lubię takie historie, dlatego sięgnęłam po tę książkę. A ta dodatkowo ma "to coś", dzięki czemu trafiła na listę moich ulubionych.
Idealna Brittany... A może wcale nie taka idealna? Dlatego tak bardzo ją lubię. Przy wszystkich udaje bardzo grzeczną, ułożoną, bogatą dziewczynkę z dobrymi wynikami w nauce. A jak jest naprawdę? Ma problemy... Jak każdy? Nie powiedziałabym...
Niebezpieczny Alex... O tak, on na pewno jest niebezpieczny, szczególnie, gdy ktoś mu podpadnie. Jest w gangu. A dlaczego do niego przystąpił? O to nikt nigdy nie pyta...
I do tego lekcja chemii, gdzie Brittany i Alex muszą ze sobą siedzieć w ławce. Razem zostali przydzieleni do wspólnego projektu.
Są z dwóch różnych światów. Czy na pewno? Prawda jest zupełnie inna, niż mogłoby się wydawać...
Uwielbiam tą dwójkę i ich potyczki słowne. Myślicie, że podczas projektu coś ich połączy? Przeczytajcie...