Piosenka śmierci

7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Bishop Murder Case
Philo Vance
Dominik

W zamożnej dzielnicy Nowego Jorku ginie niejaki Joseph Cochrane Robin. Wraz z jego ciałem odnaleziono fragment rymowanki. Uznawszy okoliczności za zbyt niezwykłe, prowadzący śledztwo postanawiają poradzić się Philo Vance'a w kwestii psychologicznych aspektów zbrodni. Co więcej, giną kolejne osoby powiązane z pierwszą ofiarą. Każdorazowo na miejscu zbrodni śledczy odnajdują kolejne wyjątki ze znanych rymowanek. Kim jest morderca? Dlaczego zabija? Czy Philo Vance powstrzyma serię zabójstw?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://hatteria.pl/

Finkla | 2018-05-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 16 maja 2018

Czwarty (z dwunastu) tomik przygód detektywa Philo Vance'a. Wszystkie napisane pod pseudonimem Van Dine. Podobno to pierwszy kryminał, w którym morderca dostosowuje zbrodnie do wierszyków dla dzieci. Trup ściele się gęsto, ciągle w tej samej okolicy i w grupie znajomych jednej rodziny. Do tego stopnia, że nie mogłam uwierzyć w aż taką koncentrację nazwisk dających się dopasować do rymowanek w jednym środowisku.

Intryga niezła, morderstwa i podrzucanie fałszywych tropów zostały porządnie przemyślane. Początkowo człowiek czuje się nieco zagubiony, ale pod koniec hekatomby na scenie zostaje tak niewielu podejrzanych, że nietrudno wytypować sprawcę. Niektóre zagrania wydawały mi się oczywiste i nieco się dziwiłam, że bohaterowie dopiero po kilku stronach zwracają na nie uwagę. Oczywiście, genialny detektyw od samego początku podejrzewał, kto wszystkich zabija.

Więcej szczegółów tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2018/05/piosenka-smierci-krymina-z-wierszykami.html