Super stawy. Sprawność sportowa w każdym wieku

Okładka książki Super stawy. Sprawność sportowa w każdym wieku Pavel Tsatsouline
Okładka książki Super stawy. Sprawność sportowa w każdym wieku
2010-01-01
2010-01-01
Dariusz Rossowski
rozciąganie

Fajnie że Pan Pavel ruszył temat coś o nim w tym jest, jednak za dużo w tym czarnej magii, populizmu i biało czarnych rozwiązań a za mało rzetelnej wiedzy ... jak dla mnie ;)

Zdecydowanie kupuję to, co ten Pan sprzedaje. Teraz tylko wyrobić w sobie nawyk treningu stawów.

W pełni zadowolony treści. Nie dałem maksymalne oceny, ponieważ książka pełnię wiedzy oferuje tylko w płaceniu z inna książka. Z "Rozciąganiem Odprężonym" - nie lubię takich zabiegów bo to trochę naciąganie na kasę.. ale jako, ze druga książkę jest równie świetna daję prawie maksa!

Ciężko się czyta od deski do deski, bo trzeba albo sobie wizualizować ćwiczenia, albo ćwiczyć w trakcie czytania ew. czytać selektywnie. Niemniej jednak książka zawiera kilka ciekawych porad, jak rozruszać stawy i garść fajnych ćwiczeń, które można zastosować np. podczas rozgrzewki do wysiłku właściwego.

" Jeżeli zaczniesz doznawać skurczy w mięśniach swojego miękkiego brzuszka, wypłacz sie przed kimś, kogo to obejdzie, nie przede mną". Brzmi obcesowo, prawda? Ale Tsatsouline nie owija w bawełnę. On stara sie ustrzec czytelnika przed urazami, ale nie przed bólem. Boli? Nie było trzeba siedzieć na tyłku ostatnie 10 lat. Jeżeli decydujesz sie na rozruszanie i w efekcie na odmłodzenie ciała, przygotuj sie na wysiłek i nie jęcz.
To druga po rozciąganiu odprężonym książka tego autora, która przeczytałam i uważam, że nawet ważniejsza. Wystarczy popatrzeć na zgarbionych ludzi w każdym wieku i każdej wagi czy na Babcinki usiłujące wejść na wysokie stopnie tramwaju żeby uzyskać motywację do zadbania o stawy, które nieuchronnie się starzeją. Tsatsouline podaje informacje fachowo, wspiera się badaniami i publikacjami innych fachowców oraz swoim doświadczeniem. Niektóre opisy ćwiczeń trzeba przeczytać kilka razy, gdyż język bywa hermetyczny, zakładający znajomość anatomii ciała w zakresie mięśniowo kostnym, a w końcu w podstawówce zamiast poznawał ciało ludzkie i jego szczegółową anatomie uczyliśmy się o rozwielitkach, amebach i innych jamochłonach, także polecam także zaopatrzenie się w atlas anatomiczny- łatwiej będzie ćwiczyć i "zobaczyć" kurczące się i rozciągające mięśnie.
Książkę szczerze polecam. Kilka gwiazdek odjęłam za niektóre fragmenty tłumaczenia i brak korekty, choć tu literówek znacząco mniej niż w Rozciąganiu odprężonym.

Warto przeczytać, chociażby wykorzystując tylko jedno ćwiczenie z tej książki to zawsze krok do przodu, krótka i na temat polecam.

Kolejna pozycja o dbaniu o własne ciało. Tym razem temat ugryziony z kolejnej, nietypowej strony. Jednak nadal merytorycznie i fachowo.

krótko i na temat. książka dla wszystkich, nawet dla tych, którym sport i aktywność fizyczna jest obca. ćwiczenia dobrze opisane, program możliwy do opanowania. warto poprzeglądać filmy instruktażowe z autorem.

Uzupełnienie dla książki "Rozciąganie odprężone". Wykonując ćwiczenia na rozruszanie stawów oraz na rozciągnięcie mięśni można spodziewać się naprawdę dobrych efektów.

Jeśli masz więcej niż 30 lat to jest to pozycja obowiązkowa.

Jeśli masz więcej niż 30 lat to jest to pozycja obowiązkowa.

• Sport
  • Trening
  • Trening
  • E-półka

Dodaj cytat z książki Super stawy. Sprawność sportowa w każdym wieku