Siła dla ludu! Sekrety rosyjskiego treningu siłowego

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Aha!
Power to the People
sport, kalistanika, siłownia, forma
sport

Jak budować masę mięśniową, która zapewnia realną siłę, a nie tylko daje wygląd – metoda rosyjskich służ specjalnych. •Sekrety odruchów neurologicznych, które wspomagają wydolność siłową. •Dlaczego trening wysokopowtórzeniowy buduje pozorne napięcie mięśniowe? Jak zapewnić mięśniom efektywny tonus? •Porady co do liczby serii i powtórzeń oraz optymalnych obciążeń. •Zwiększ swój wynik w...

•Sekrety odruchów neurologicznych, które wspomagają wydolność siłową.
•Dlaczego trening wysokopowtórzeniowy buduje pozorne napięcie mięśniowe?
Jak zapewnić mięśniom efektywny tonus?
•Porady co do liczby serii i powtórzeń oraz optymalnych obciążeń.
•Zwiększ swój wynik w wyciskaniu na ławce o 5 kilogramów z dnia na dzień!
•Dlaczego wdech podczas opuszczania ciężaru, a wydech podczas podnoszenia sprzyjają kontuzjom?
•Dla zawodników innych dyscyplin – skuteczny i nieobciążający czasowo trening siłowy, który nie odbiera energii na uprawianie podstawowej dyscypliny.
•Metody rozwijania spektakularnej siły bez zwiększania masy mięśniowej – ważne np. dla zawodników, którzy chcą pozostać w swojej kategorii wagowej.

Nowoczesne metody treningu mogą spektakularnie podnieść aktywację mięśni, a tym samym wywieraną przez nie siłę. Autor nauczy cię, jak zainstalować najnowszą wersję „oprogramowania mięśniowego” w twoim systemie nerwowym, tak by wzmóc siłę i tonus mięśniowy. Wszystko to bez nabrania ani grama wagi ciała więcej, jeśli tak sobie zażyczysz.

źródło opisu: strona wydawnictwa

źródło okładki: skan własny

bartek_książki | 2018-04-07

Opisane tutaj metody treningu siłowego są już dawno nieaktualne, aczkolwiek książka w perfekcyjny sposób opisuje początki zamysłu obecnie już uznanej i zasłużonej, rosyjskiej szkoły ciężarowej. Myślę, że z wiedzą zawartą w tej książce jest tak samo, jak z datą bitwy pod Grunwaldem. Niby ta wiadomość do niczego praktycznego Ci się nie przyda (jeśli trenujesz pod trójboj), ale i tak wypada to wiedzieć.

| 2015-04-17

Tsatsouline powie wam jak trenować układ nerwowy aby wydobyć z siebie ogromne pokłady siły. Dlaczego są przypadki kiedy matka pod wpływem adrenaliny podnosi samochód, który przygniótł jej dziecko, a chorzy psychicznie bez problemu wyginają kraty w celach? Siła to umiejętność. Można się jej nauczyć regularnie przecierając szlaki neuronowe w mózgu.

lukasz53211 | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Ciekawa książka w pewnych fragmentach pokazuje sposoby treningu i jego zasad inne od aktualnie przyjętych. Myślę że do większości warto się zastosować. Całość napisana bardzo łatwym i przystępnym językiem. Uważam, że każdy adept sportów siłowych powinien wziąć pod uwagę tę pozycję.

ZielonyNotatnik | 2016-05-21
Przeczytana: grudzień 2015

Jest to książka, która przekonała mnie do treningu siłowego jako środka do utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej.

Pozycja obowiązkowa dla każdego kto uprawia sport bardziej niż rekreacyjnie. I uwaga! Dotyczy każdej dyscypliny w której wymagana jest sprawność fizyczna.

LupusArctos | 2019-03-21
Przeczytana: 2019 rok