Kiedyś sądził Bóg

Wydawnictwo: Replika
978-83-60383-35-3
thriller sądowy, moralność
Elżbieta

"To nieludzkie, kiedy prawo zaczyna karać za miłość!"- tak brzmi wołanie uczciwej jednostki skonfrontowanej z regułami rządzącymi społecznością, tak brzmi wołanie człowieka bezradnego wobec państwa i jego najgroźniejszej emanacji, jaką jest wymiar sprawiedliwości. Czy tak może wołać ktoś, kto odpowiada za sprawiedliwość i w jej imieniu feruje wyroki? Książka W. Kruszony jest próbą odpowiedzi na ten egzystencjalny dylemat.
Powieść nie jest powiastką filozoficzną. To doskonale napisany thriller sądowy rozgrywający się w dobrze znanych wszystkim realiach- książka, która trzymając w napięciu, pogłębia nasze spojrzenie na wykorzystywaną w doraźnych celach politycznych sprawiedliwość

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.replika.eu

Elżbieta | 2012-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Temat książki jest na czasie- afera polityczna i winni jej przed sądem; próba przekupstwa głównego sędziego bądź zniszczenia go, jeśli nie będzie współpracował. Dość ciekawe, ale czyta się ciężko i można się pogubić, kto do kogo i o czym mówi. Zapewne to taki eksperyment w stylu Macha, ja jednak polubiłam proste struktury.

Enigmatyczny_Pingwin | 2013-04-01

Książka moim zdaniem dobra. Faktem jest, że sprawia wiele trudności w czytaniu, a przede wszystkim w pojęciu "kto aktualnie się wypowiada". Mnie jednak na tyle urzekła, żeby ją zapamiętać i polecać osobom, które lubują się w siłowaniu z lekturą, a także tym, którym tematyka jest bliska.

zagi | 2017-02-23
LaLuna | 2014-05-11